Karel Voolaid: kaevikutesse me ei kaevu ja eesmärk on Anderlecht auti lüüa (3)

Paide Linnameeskonna peatreener Karel Voolaid. Foto: Brit Maria Tael

Paide Linnameeskonna peatreener Karel Voolaid lükkas enne Konverentsiliiga kolmanda eelringi mängu Brüsseli Anderlechtiga tagasi retoorika, nagu oleks 34-kordse Belgia meistri näol tegemist vastasega, kelle alistamiseks on Paide šansid minimaalsed.

"Eelmised kaks vastast olid samuti väga keerulised. Hindan Thbilisi Dinamo (Paide esimese eelringi vastane – O. J.) valmisolekut ja ladusat kombineerivat jalgpalli mitte vähem raskemaks kui see, mis meid Anderlechti vastu ees ootab. Kogu lugupidamise juures Anderlechti vastu. Arvan, et kui Dinamo ja Anderlecht kokku põrkaksid, näeksime mõnusat ja ründavat jalgpalli. Kindlasti ootab meid raske mäng, aga ma ei kasuta äärmuslikke väljendeid.

Anderlecht meenutab natuke Paidet – neil on kogemust, on noorust, on kiirust ja on talenti. Ning samuti lasub nende õlgadel surve nagu ka minul, sest Slava (Paide eelmine peatreener Vjatšeslav Zahovaiko) tegi head tööd ning võitis medaleid. Paide on seetõttu kohustatud Premium liigas hästi mängima. Anderlechtil on samuti kohustus hästi esineda.

Mida paremini nad oma koosseisu terviklikuks koosluseks vorpida suudavad, seda suurema väljakutse nad meile esitavad. Aga ka meie oleme kahe esimese eelringi käigus tugevamaks võistkonnaks kasvanud. Ma ei taha Anderlechti väga kõrgetele trepiastmetele asetada," rääkis Voolaid.

REKLAAM

Anderlehcti peatreener Felice Mazzu asus ametisse tänavu suvel, võttes töö üle Vincent Kompanylt. Eelmisel hooajal võitis Mazzu Belgias hõbemedali, olles Union SG juhendaja. "Tõenäoliselt on tal hea võime mängijatest maksimum välja pigistada. Meie kasuks räägib, et vastaste treenerid on suure kohustuse ja surve all. Nad peavad Paide elimineerima ja tõenäoliselt oodatakse neil asjade selgeks tegemist juba esimeses mängus.

Meie oleme enda meeskonnas hoidnud sama joone ega ole ühtegi vastast suuremaks rääkinud, kui nad tegelikult on. Eks igal mängijal on oma CV, aga vastaste ridades pole kedagi, kelle CV suudaks võidelda meie Ragnar Klavani omaga. Meil on võistkonnas Kaimar Saagi, Siim Lutsu ja Mihkel Aksalu näol veel üksjagu kogemust, mis jõudude vahekorda tasakaalustavad.

 Eks homme väljakul näeb, kas mängivad nimed või võistkond. Oleme võistkonnana väga head mängu näidanud, aga nende esituste sees on ka mehed säranud. Näiteks Klavan ja Abdul Razak Yusif keskkaitses. Meil on mitmed mängijad eredalt individuaalselt esile tõusnud," sõnas Voolaid.

Erinevalt kahest eelmisest eelringist võõrustab Paide kodumängu A. Le Coq Arena, sest Pärnu Rannastaadion ei vasta enam kolmandas eelringis UEFA poolt areenidele kehtestatud nõudmistele. "Meil ei ole Eestis nii palju häid väljakuid, et mängijad saaksid seda luksust igal nädalal nautida. Suured tänud Pärnule, aga usun, et saame ka homme Tallinnas sama atmosfääri nautida," märkis Paide peatreener.

Kuigi klišee ütleb, et mängu alguses hea tunnetuse saavutamine on kõige tähtsam, siis Voolaid rõhutas, et heast algusest pole mingit tolku, kui lõpp untsu keeratakse. Ja vastupidi samuti. "Mängu algused on alati küllaltki määravad. Vaatamata väikestele kohmetustele ja kergelt ärevatele momentidele suutsime eelmistes kohtumistes üldplaanis alati asjad kontrolli all hoida.

Seda tunnet, et veel üks minut ja kaardimaja kukub kokku, kordagi ei tekkinud. Samuti ei tekita minus ärevust mõte, et mis juhtub siis, kui kaotusseisu jääme. Mäng on pikk ja tuleb mängida hästi terviklikult. Ei tohi ära kukkuda ei alguses ega lõpus."

Millise tulemusega Voolaid neljapäeval rahule jääks? "Tahame võita. Nagu ka kõiki eelmisi eurosarjas peetud mänge. Kui hästi see meil õnnestub, on iseasi. Aga kuhugi kaevikusse me pugema ei hakka. Kõik on võimalik ja Paide eesmärk on kolmandast eelringist edasi minna."

Paide Linnameeskond – Brüsseli Anderlecht kohtumine algab neljapäeval A. Le Coq Arenal kell 19.45. Otsepilti näitab ETV2, pileteid müüb Piletilevi. 

SEOTUD LOOD
SEOTUD PILDID
3 kommentaari

Alexej Lvov   •  
(82.131.29.***)
Alustada kodus ... see midagit muud,,,
Ja Paidega mängima kassi ja hiirt ei hakkata ...100%
Владимир Иванов   •  
(85.253.135.***)
ну вот и итог.независимо от результата Волайд показал,что в Эстонии есть свои тренеры,умеющие сплотить команду,выстроить рисунок игры.кончно захвайко красавец,но пайде достиг этог при нынешнем тренере.когда волайд был главным в сборной(и мы всё проиграли)я писал оставьте его в покое,дайте осуществить задумнное,так же нужен похлаку это кисель,хеберли....не нужны в эстонии иностранные спецы,не понимают они нашего ментлитета..это к слову о ныммекалью.этот вообще беда.а Волайду респект.
Alexej Lvov   •  
(82.131.29.***)
В.Иванову.
Написал красиво.Но цыплят по осени считают,товарищ...
Да,и кстати - что ты сообщищь народу,если ,вдруг,Воолайд проирает?
Какое дашь оправдание?

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK