Kas aasta mäng on juba toimunud? Tahame veel paremat! Ja koos Klavaniga! (0)

Rauno Sappinen lõi 66. minutil 3:0, aga mäng lõppes 3:3. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

30. juunil A. Le Coq Arenal lahti rullunud 3:3 etendusest, mille korraldasid valitsev Eesti meister Tallinna Flora ja mullune hõbemedalist Paide Linnameeskond, on möödas 31 päeva ja samad meeskonnad lähevad vastamisi Paide linnastaadionil.

Meenutame hooaja esimest omavahelist mängu Premium liigas. Flora asus juhtima 29. minutil oma viiendast nurgalöögist, kui Markus Soomets realiseeris Konstantin Vassiljevi tsenderduse. Vähem kui kaks minutit hiljem tegi Abdul Razak Yusif pallikaotuse ja Flora kolm-üks olukorra lahendas Vassiljev. Flora sai kolmeväravalise eduseisu 66. minutil, kui Martin Miller mängis Rauno Sappineni värava eest löögile.

Need, kes arvasid, et mäng on tehtud ja lahkusid staadionilt või panid otsepildi kinni, eksisid rängalt, sest Paide rabeles kaotusseisust välja. Paide imeline tagasitulek algas 85. minutil, kui Märten Kuusk kukutas karistusalas Edgar Turi ja Henri Anier realiseeris penalti. Anier suunas mõned minutid hiljem ka Joseph Saliste tsenderduse väravasse. Neljandal üleminutil oli Flora karistusalas bardakk, mille kasutas ära Hindrek Ojamaa ja korjas Paidele punkti.

Paide kangelased olid selles mängus Anier ja Saliste, neist esimene peab nüüd eemale jääma, sest ta sai eelmises mängus Tartu Tammeka vastu hooaja neljanda kollase kaardi. See on karm hoop Paidele, sest Anier on tänavusel hooajal löönud koguni 13 väravat. Paide paremuselt teine väravalööja on neli korda skoorinud Deabeas.

Lisaks on Paidel traumaga kimpus Raimond Eino, aga Kevin Kauber on mänguvalmis. Flora puudujad on vigastatud Rauno Alliku ja mängukeelu all olev Daniil Kuraksin.

Kui Paidel lõppeb ligi kahenädalane mängupaus, siis Flora mängis 21. ja 27. juulil Meistrite liigas Poola suurklubi Varssavi Legia vastu ja sai kaks üheväravalist kaotust.

30. juuniga on mõned asjad muutunud. Kuu aega tagasi oli kaks mängu vähem pidanud Flora edu Paide ees kaks punkti, kuid nüüd on neli. Paidel ei ole enam poolkaitsjat Karl Mööli, kes laenati hooaja lõpuni Kuressaare ridadesse, aga on seitsmekordne Eesti aasta parim jalgpallur, keskkaitsja Ragnar Klavan.

Ragnar Klavan mängis Paide särgis Konverentsiliigas. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

35-aastane Klavan on alates 1. juulist Paide mängija, aga pole veel uue koduklubi särgis Premium liigas väljakul käinud. Klavani viimane kohtumine Eesti meistriliigas oli 29. augustil 2004, kui 18-aastane mängumees kandis Flora särki ja rassis 6:0 võidumängus Alutaguse Lootuse vastu 90 minutit. Kaks päeva hiljem siirdus Klavan Norra kõrgliigaklubisse Valerenga laenule.

Järgnesid Almelo Heracles, AZ Alkmaar, Augsburg, Liverpool ja Cagliari - Hollandi Eredivisies 173, Saksamaa Bundesligas 125, Inglismaa Premier League'is 39 ja Itaalia Serie A-s 61 mängu. Lihtne matemaatika ütleb, et ligi 400 kohtumist Euroopa suurliigades. Muljetavaldav karjäär.

17-aastase pausi järel on Klavan tagasi kodumaal. Ja mitte Floras, vaid Paides. Täna ootavad jalgpallisõbrad, et Klavan oleks Paide algkoosseisus. See oleks märgiline.

Piletiinfo: täispilet 4 eurot, õpilased ja üliõpilased 2 eurot ja Paide noormängijad, alla 12-aastased lapsed, pensionärid, hooajakaardi omanikud, PAI kaardi või meditsiinitöötaja töötõendi ettenäitamisel tasuta.

31. juulil kell 19.00 Paide linnastaadionil

Paide Linnameeskond - Tallinna FC Flora
Peakohtunik: Roomer Tarajev
Abikohtunikud: Sander Saga, Tauno Rämson
Neljas kohtunik: Elar Tarkus

Eeldatavad algkoosseisud:

Paide vs Flora - Premium liiga - 31st July 2021 - Football tactics and formations

39 (12 võ, 3 vi, 0 ka), vv 40:11
16 (5 võ, 1 vi, 2 ka), vv 13:7 Punktid kodus/võõrsil 22 (7 võ, 1 vi, 0 ka), vv 24:7
11.09. vs Vaprus (v)

(k) - kodus; (v) - võõrsil; (n) - neutraalsel; võ - võidud; vi - viigid; ka - kaotused; vv - väravate vahe; * - Meistrite liiga; ** - Euroopa liiga; *** - Konverentsiliiga; **** - superkarikas.

Coolbeti koefitsiendid:

Paide võit - 3,75
Viik - 3,85
Flora võit - 1,80

Huvitavaid fakte:

• Flora ja Paide tegid liigahooaja esimeses omavahelises mängus 3:3 viigi (29. Markus Soomets, 31. Konstantin Vassiljev, 66. Rauno Sappinen - 85. pen., 88. Henri Anier, 90+4. Hindrek Ojamaa).
  • Kokkuvõttes on Flora võitnud 49 omavahelisest meistriliiga mängust 42, viigiga on lõppenud 6 kohtumist ja Paide võiduga 1. Väravate vahe on Flora kasuks 151:29.
  • Endine Flora kaitsja Ragnar Klavan liitus suvisel üleminekuperioodil Paidega.
  • Flora ja Paide on tänavu meistriliigas ainsad meeskonnad, kes on lubanud endale lüüa vähem kui ühe värava mängu kohta - Flora keskmiselt 0,73 ja Paide 0,82 väravat.
  • Flora on ainus, kes pole saanud ühtki punast kaarti. Paide mängijad on korjanud 2 eemaldamist (mõlemad on olnud otsesed punased kaardid).
  • Paide on teinud kõige rohkem viike - 5. Flora on viigistanud 3 kohtumist.
  • Paide on saanud oma mõlemad kaotused kodumängudes.
  • Paide ründaja Henri Anier on teinud kõige rohkem pealelööke (67), Flora ründaja Rauno Sappinen on teinud kõige rohkem pealelööke raamide vahele (30).
  • Paide kaitsja Hindrek Ojamaa on jaganud kõige rohkem täpseid sööte - 905.
  • Flora ründaja Henrik Ojamaa on teinud kõige rohkem edukaid triblinguid - 62.
  • Flora omab meistriliiga pikimat käimasolevat kaotuseta seeriat, olles hetkel ilma kaotuseta 33 mängu järjest. Nendest 33 mängust on Flora võitnud 29 ja viigistanud 4.