Kas Florast lahkunud Jürgen Henn liitub Eesti koondisega? "Kui tuleb sobiv pakkumine, olen valmis" (4)

Jürgen Henn võitis Flora peatreenerina neli Eesti meistritiitlit. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Jürgen Henn (36) pidas pühapäeva pärastlõunal oma viimase mängu Tallinna FC Flora peatreenerina. Üliedukad kuus aastat, sealhulgas neli Eesti meistritiitlit ja Konverentsiliiga alagrupiturniiril osalemine, on nüüd seljataga.

Pärast FC Elva üle saadud 10:0 võitu ajakirjanikega vesteldes on Henn rahulik. Suunurgas on tal pidevalt väike muie, parimad kehakeeleeksperdid loevad ehk silmist isegi vabanemistunde välja. Suur töö on ära tehtud, nüüd on aeg puhata – seda on Henn oodanud.

"Mul oli aega harjuda," teatab ta rahulolevalt vestluse alustuseks. "Mida oli hea näha – meeskond väga tahtis võiduga lõpetada. See näitab minu jaoks selle meeskonna ühtehoidvust. Aasta taheti väärikalt lõpule viia – nende nimel, kes siin jätkavad. Mehed pingutasid isegi raskes seisus, kus mäng tõsteti meile niivõrd ootamatult edasi – neil olid juba puhkused ja asjad planeeritud."

Tõepoolest: algselt 30. novembril toimuma pidanud mäng tõsteti viimasel hetkel Elva üleminekumängude tõttu edasi. See tähendas, et täna oli Floral pingil vaid kolm varumeest, nende seas üks väravavaht.

REKLAAM

"Meil oli kogu aeg teadmine, et mäng toimub 30. novembril, ja siis keegi kuskil avastas, et seda ei saa Elva üleminekumängude tõttu seal mängida," meenutab Henn. "Jalgpalliliidu poolt ka võib-olla ... kui jalgpalluritel on aastas üks puhkuseaken, siis on selge see, et juba nädal enne hooaja lõppu on inimesed oma asjad ära planeerinud. Õnneks saime vähemalt nii paljugi kokku, et koosseis oli ikkagi väärikas."

Väärikas polnud aga ju mitte vaid lõppakord, vaid kõik kuus aastat. "Kindlasti tagasi vaadates – paari päeva või nädala pärast – jääb see meeskond mulle elu lõpuni meelde. Mängijad, kellega sai aja jooksul koostööd tehtud, ja treenerid samamoodi. Nemad jäävad elu lõpuni mulle südamesse."

Enne karikamängu avavilet viidi läbi tseremoonia, mille käigus tänasid nii klubi kui ka fännid peatreenerit tehtud töö eest. Lihtne Eesti mees – nagu ta end ise hiljem nimetab – leiab aga, et säärast kohtlemist väärinuks teisedki lahkujad – näiteks mängijakarjäärile joone alla tõmmanud Henrik Pürg (27) ja Ingmar Krister Paplavskis (24).

"Klubi – kas meelega või kogemata – tegi kahjuks selle lõpu kuidagi selliselt, et maik ei jäänud väga hea," nendib nüüdseks endine peatreener. "Nad ei saanud minu hinnangul lahkumistega kõige paremini hakkama. Mängijad, kes ära saadeti, ei väärinud minu meelest päris sellist lõppu. Sama kehtib ka treenerite ja staff'i kohta, kes on edasi liikumas."

Kuus aastat ametis on noore treeneri kohta väga pikk aeg. Lahkumismõte ja Flora-süsteemist välja astumine tänaseks 36-aastases juhendajas aga hirmu ei tekitanud. "Ei saaks öelda, et see oli hirm – pigem positiivne ootusärevus," mõtiskleb ta. "Ühtpidi treenerina loomulikult mõtled, et kuidas ma kuskil mujal hakkama saan, aga otseselt mitte."

"Mul oli aega valmistuda selleks – ja lõppes kõik ju hästi," on Henn kindel. "Alati jääb midagi kripeldama, aga ei osanud ju mina ka enne ette näha, et see aeg siin nii edukaks kujuneb. Emotsioonid jäid mul ka pigem [liigahooaja viimase] Kalju mängu järele, täna olin väga rahulik. Mul on olnud aega seedida."

Ehkki seljataga on mitu pikka (ja edukat) tööaastat, pole Henn end siiski täiesti tühjaks tõmmanud. "Ma ei saaks öelda, et ma täiesti läbi-läbi olen – kui oleks uus aasta tulemas, siis küllap ma leiaks jaksu," arvab ta. "Korraks oleks loomulikult vaja puhata, aga küll ma leiaks jõu uuesti panna. Aga praegu, kui tekib võimalus puhata – see on treenerite jaoks väga väärtuslik aeg."

Koondisesse?

Viimastel nädalatel on avalikkuses siin-seal mõtiskletud, et ega ometi ei võiks just Henn olla järgmine Eesti koondise peatreener. Kuulujutu peakangelane naeratab seepeale taas ning tunnistab, et tema oma pead ebavajaliku lisasurvega ei koorma.

"Väga rahulikult [jälgin], muigega!" naerab Henn. "Las teised räägivad ja spekuleerivad. Loomulikult teeb see au ja heameelt, kui mind kuskil sellisena nähakse, aga ise ei ole ma neid jutte kuigi tõsiselt võtnud. Keskendusin oma tööle ja ma olen seda alati niimoodi teinud. Kui tuleb mingi võimalus, siis räägime sellest."

Eesti koondise treeneritetiimis vabanes äsja Ervin Gashi arvelt abitreenerikoht. Henn tunnistab, et abilisena töötamine ei oleks tema jaoks probleem.

"Kui ise oled inimesena õppimisele avatud – mida ma kindlasti olen – siis oled valmis ka abitreenerina töötama," on ta kindel. "Kui me nüüd koondisest räägime, siis oleks see suurepärane võimalus näha koondisetööd, koondiseelu. Kui tuleb sobiv pakkumine, siis olen selleks valmis."

Küsimusele, millest nüüdseks endine peatreener hetkel unistab, vastab ta esmalt tõsiselt ja seejärel lõbusalt. "Kui tuleb sobiv variant, siis tahaks ühes või teises rollis ikkagi välismaal töötada. Ja aastavahetusel võiks ikkagi lumi maas olla! Mitte selline sopane. Ma olen lihtne mees!" naerab ta taas.

"Unistada võib kõigest, aga jalgpallis on vaja ka õnne, kontakte ja mida kõike veel," teadvustab ta. "Eestlastel pole – eriti hetkeseisus – kuigi lihtne kuhugi liikuda. Võib-olla olen igav, võib-olla mitte – ma teen pigem pea maas tööd ja vaatan, kuhu see välja viib."

"Kodus ootab soe toit, seda ma tean!" muigab ta intervjuu lõpetuseks. "Rohkem mul hetkel vaja ei olegi. Lähen koju ja puhkan."

4 kommentaari

paroolon12345678L.   •  
(176.46.124.***)
tore, EMil oleks meil kindlasti temasugust abitreenerit vaja.. kuuldavasti kostjale pakuti mängiva peatreeneri ametikohta
purgeenius   •  
(88.196.176.***)
Poolfinaalis on vaja treenerit,kes tunneks mehi. Henn tunneb!
paroolon12345678L.   •  
(176.46.124.***)
floraga lõpetad premium liigas, floraga jätkad EM-il
100 varast   •  
(193.40.12.***)
krt kui naljakas neid kommentaare lugeda, sest viimane koondisemäng oli koosseisus 3 flora mängijat 22st. pigem ikka currot tahaks koondisesse, levast oli soliidne 4 mängjat, ta teaks ka seda koondist isegi paremini

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK