Kasahstan kindlustas tõusu B-tasandile, lätlaste pidu lükkus edasi (2)

Läti jäi esmalt 0:2 kaotusseisu, kuid suutis vastata vaid ühega. Foto: Scanpix / Toms Kalnins / EPA

UEFA Rahvuste liiga mängupäeva lükkasid suure hurraaga käima Kasahstan ja Valgevene, kellest esimene võttis vajaliku võidu ja kindlustas tõusu B-divisjoni. Eriti tasavägise duelli pidasid maha Läti ja Moldova, kes jätsid lõpliku otsustamise viimasesse vooru.

Kasahstan läks C-divisjoni 3. alagrupi viimast kohta hoidva Valgevene vastu juhtima 29. minutil, kui Ramazan Orazov mängis Mikhail Gabyshevi puurilukuga silmitsi ning mänguvahend maandus kindlalt võrgus. Avapoolaja üleminutitel vastas Pavel Savitski. Kodumeeskond otsustas asja ära 79. minutil, kui Abat Aimbetovi ja Baktiyar Zaynutdinovi kombineerimise järel pääses sutskama neist viimane.

Niisiis sai Kasahstan oma viiendast mängust kätte 2:1 võidu, mis teeb nende punktisummaks 13. Kuna matši vähem pidanud Slovakkia on hetkel kuue silma peal, siis on Kasahstan kindlustanud grupivõidu ja koha B-tasandil.

D-divisjoni 1. alagrupis toimetav Läti jäi kodus Moldovaga madistades kaotusseisu 26. minutil, kui Ioan-Calin Revenco kõksas kõrge tsenderduse võrku peanupuga. Paarkümmend minutit hiljem oli täpne ka Ion Nicolaescu. Lätlased tegid kaotusseisu minimaalseks 55. minutil, skoorijaks Janis Ikaunieks.

Läti punnis viimaste minutiteni, kuid ei saanud Moldovalt ihaldatud viigipunkti kätte. Grupi juhtohjad on jätkuvalt 12 silma teeninud lätlaste käes, kuid viimase matši eel on arvestatavad šansid ka kahe punktiga maha jääval Moldoval.