Katari julgeolekuametnik soovitab MM-il vikerkaarelippudest hoiduda. Fare'i ametnik: see on vastuvõetamatu (3)

Foto: Brit Maria Tael

Poole aasta pärast Kataris toimuval MM-il võidakse kohaliku julgeolekuametniku sõnul fännidelt LGBTQ sümboolikaga esemeid konfiskeerida. Inimesi lubatakse turniiri vaatama, kuid neil ei soovitata näiteks vikerkaarelippu lehvitada. Mängudel diskrimineerimisega tegeleva Fare Networki esindaja Piara Powar tõdes, et tema arust sellist probleemi tekkida ei tohiks.

Teatavasti pole Katar ning sealne piirkond oma usu tõttu just kõige sõbralikum LGBTQ inimestega. MM-i korraldajamaal võivad homoseksuaalsed mehed minna kolmeks aastaks vangi ning halvemal juhul võib asi lõppeda isegi surmanuhtlusega. Ilmselgelt ei ole antud seadused aga kooskõlas FIFA poliitikaga ning kuigi ülemaailmne jalgpalliliit on kinnitanud, et kõik fännid saavad jalgpalli ükskõik millise riietusega vaatama minna, siis kohaliku siseministeeriumi terrorismivastase võitluse esimees tõdes, et fännidel tuleb olla ettevaatlik.

"Kui mõni fänn tõstab [MM-i staadionil] vikerkaarelipu ja ma võtan talt selle ära, siis ei tee ma seda kiusu pärast, vaid et teda kaitsta," seletas kogenud julgeolekuametnik Abdulaziz Abdullah Al Ansari AP-le. "Teen seda kuna vastasel juhul võib keegi teda rünnata ... ma ei saa lubada, et suudame teisi fänne tagasi hoida."

"Kui soovid avaldada toetust LGBTQ olukorraga seoses, siis tee seda kusagil, kus seda tolereeritakse. Meie arvestame sellega, et fännid tulevad siia mängu vaatama mitte meelt avaldama. Vaadake mängu. See on hea. Kuid ärge tulge selle pärast tervet ühiskonda solvama."

REKLAAM

Katarist pärit Al Ansari toonitas, et tal pole midagi LGBTQ inimeste vastu, kuid lihtsalt ei soovita neid protesteerimas näha: "Reserveerige omale tuba, magage koos - see on midagi, mis meid ei huvita. Oleme siin, et turniiri korraldada. Me ei saa seadust muuta. Pole võimalik teiste religiooni 28 päevaks (turniir kestab 28 päeva - O.K.) ära muuta."

"Peame probleemiga tegelema enne seda, kui see jõuab plahvatada ja kontrolli alt väljuda. Kui keegi kedagi ründab, siis pean sekkuma ning siis on juba liiga hilja."

Olukord on segadusse ajanud mitmeid fänne ning Fare Networki (Football Against Racism in Europe) tegevjuht Piara Powar rääkis AP-le, et tema ei usu, et kohalikud inimesed nõnda vihaseks saaksid: "See, et fännidelt võetakse nende endi kaitsmise pärast ära lipp, mis on nüüdseks võrdsuse universaalne sümbol, ei ole vastuvõetav ning näeme selles ettekäänet. Olen korduvalt käinud Kataris ning ma ei arva, et kohalikke inimesi või fänne, kes külastavad MM-i, rünnatakse, kuna nad kannavad vikerkaarelippu. Suurem oht tekib riigi otsustest."

3 kommentaari

Reina   •  
(91.129.104.***)
See MM põleb ereda leegiga juba ammu enne avavilet :D
R21   •  
(84.50.146.***)
lipp, mis on nüüdseks võrdsuse universaalne sümbol...
Anna kannatust
stranglers   •  
(213.35.191.***)
Kataris ei tohiks üldse MMi korraldadagi. Järgmine MM Põhja-Koreas?
Mõni tugev riik võiks Katari boikottida, aga seda ei ole vist loota.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK