Keegi suurtest langeb? Saksamaa vajab võitu nagu õhku, sarnases olukorras on ka Belgia (0)

Saksamaa mängis ennast avavoorus raskesse olukorda, aga võib sellest välja ronida. Foto: Scanpix / Javier Soriano / AFP

Täna pannakse Katari MM-il paika paremusjärjestus E- ja F-alagrupis, kus ükski meeskond pole edasipääsu kindlustanud. Ainsana on edasipääsuvõimalused minetanud Kanada.

  • 1.12. kell 17.00 F-alagrupp Kanada - Maroko
  • 1.12. kell 17.00 F-alagrupp Horvaatia - Belgia
  • 1.12. kell 21.00 E-alagrupp Costa Rica - Saksamaa
  • 1.12. kell 21.00 E-alagrupp Jaapan - Hispaania
  • Osale MM-i ennustusmängus!

Kanada andis Belgiale vägeva lahingu ja lõi Horvaatia vastu riigi ajaloo esimese värava MM-il, aga kahe kaotusega on nende edasipääsuvõimalused kustunud. Peatreener John Herdman loodab Maroko vastu võiduarve avada, et nelja aasta pärast kodusel MM-il oleks varasem võidukogemus olemas. "Viimases mängus tahame saavutada tulemust ja tõestada, et liigume 2026. aastat silmas pidades õiges suunas," lausus Herdman.

Belgiat šokeerinud Maroko asub hetkel nelja punktiga teisel kohal. Olukord on lahtine, aga võit ja viik viib nad alagrupist edasi. Kui Horvaatia võidab Belgiat, siis piisab Marokole suure tõenäosusega ka kaotusest. "Viigi peale mängimine oleks suur viga," märkis peatreener Walid Regragui. "Mängime seda matši samamoodi nagu oleme varem mänginud ja jahime võitu."

Coolbeti koefitsiendid:

REKLAAM

Kanada võit - 3,65
Viik - 3,38
Maroko võit - 2,17

Horvaatia on sarnases olukorras Marokoga, sest ka neil on neli punkti, aga veidi parem väravate vahe. Nende õnnetuseks minnakse viimases voorus vastamisi FIFA edetabelis teisel kohal asuva Belgiaga, kes on alagrupis kolme punktiga kolmandal kohal. Horvaatia vajab edasipääsuks vähemalt viiki, aga võib asjade kokkulangemisel ka kaotada. "Mängime maailma teise koondise vastu. Kui oleksime saanud valida, siis me poleks seda otsustavaks mänguks valinud. Belgia on suurepärane meeskond," rääkis Horvaatia peatreener Zlatko Dalic.

Belgia saab võiduga kindlasti edasi, aga Kanada abil on edasipääs võimalik isegi viigi korral. Kuid see tundub pigem ebatõenäoline, sest Maroko peaks sel juhul suurelt kaotama. Belgia juhendaja Roberto Martinez jagas enne mängu kiidusõnu Horvaatia suunas. "Läheme vastamisi turniiri ühe parima meeskonnaga. Nad jõudsid 2018. aastal finaali ja teame nende kvaliteeti. Neil on ühtekuuluvustunne, konkurentsivõimeline meeskond ja sünergia treeneriga, kes on seal pikka aega olnud. See saab olema suur väljakutse meie jaoks," märkis Martinez.

Coolbeti koefitsiendid:

Horvaatia võit - 2,72
Viik - 3,32
Belgia võit - 2,77

F-grupi tabeliseis:

Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
2
1
1
0
4:1
4
2.
2
1
1
0
2:0
4
3.
2
1
0
1
1:2
3
4.
2
0
0
2
1:5
0

Jaapani otsa koperdanud Saksamaa ülesanne viimases voorus Costa Rica vastu on siililegi selge - võit või mitte midagi. Halvemal juhul ei piisa isegi võidust, aga see näib ebatõenäoline. Kui Jaapan alistab Hispaania, vajab Saksamaa edasipääsuks väga suurt võitu. "Teame, et kõik ei ole täielikult meie enda kätes, sest me ei saanud esimeses mängus sellist tulemust, nagu tahtsime. Aga oleme siin, et saada alagrupist edasi ja mängime Costa Rica vastu enesekindlalt. Juhtub, mis juhtub. Nagu pärast Jaapanilt saadud kaotust, siis ma ei tunne ka praegu mingit survet," sõnas enesekindlalt Saksamaa peatreener Hansi Flick.

Kuna Costa Rica alustas turniiri seitsmeväravalise kaotusega, siis nad peavad vältima kaotust Saksamaa vastu ja lootma, et Jaapan jääb alla Hispaaniale. "Meil on Saksamaa vastu suur austus, kuid kõik sõltub meist endast. Kui me õpime oma vigadest ning tuju ja energia on hea, siis on kõik võimalik. Meil on suur motivatsioon. See võib meie jaoks olla ajalooline hetk," unistab Costa Rica juhendaja Luis Fernando Suarez.

Coolbeti koefitsiendid:

Costa Rica võit - 21,00
Viik - 10,00
Saksamaa võit - 1,12

Kuigi Jaapan asub praegu tabelis kolme punktiga teisel kohal, siis nende jaoks on selge, et kui nad kaotavad Hispaaniale, siis nad ei saa alagrupist edasi. Peatreener Hajime Moriyasu rääkis aga tulevikust. "Kogu maailma jälgib Euroopa jalgpalli, nii taktikaliselt kui ka füüsiliselt. Meie vahe nendega väheneb. Jaapani eesmärk on tulla 2050. aastal maailmameistriks ja ma loodan, et suudame Hispaania vastu näidata, milleks oleme tulevikus võimelised," ütles Moriyasu.

Hispaania olukord on kõige turvalisem, sest nad alistasid Costa Rica seitsme väravaga. Hispaania saab endale isegi kaotust lubada ja nad lähevad ikkagi väga suure tõenäosusega alagrupist edasi. "Oleme siin selleks, et võita seitse mängu. Tahame alagrupi esikohal lõpetada," kinnitas Hispaania peatreener Luis Enrique, aga märkis, et ta võib algkoosseisus mõned muudatused teha.

Coolbeti koefitsiendid:

Jaapani võit - 8,65
Viik - 4,65
Hispaania võit - 1,76

E-grupi tabeliseis:

Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
2
1
1
0
8:1
4
2.
2
1
0
1
2:2
3
3.
2
1
0
1
1:7
3
4.
2
0
1
1
2:3
1

SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK