Kes, kus ja kellega? Wembley närib uue Inglise-Saksa klassika ootuses küüsi (kõik kaheksandikfinaalide paarid!) (0)

Manuel Neueri ja Harry Kane'i suur vastasseis. Kumb jääb peale? Fotod: Scanpix / EPA / Lukas Barth-Tuttas ja Scanpix / Reuters / Peter Powell

EM-finaalturniiril said alagrupimängud eilsega läbi ja kahepäevase puhkehetke järel algavad kaheksandikfinaalid. Kes kellega mängib, kus ja millal?

Kaheksandikfinaalidega tehakse algust 26. juunil ja lõpetatakse kolm päeva hiljem. Iga päev peetakse kaks kohtumist, võõrustajalinnu on seitse. Ainsana peetakse kaks kaheksandikfinaali Londonis Wembley staadionil. Kuidas meeskonnad nii kaugele jõudsid?

Wales - Taani (laupäeval, 26. juunil kell 19.00 Amsterdamis)

Wales kogus A-alagrupis neli punkti, viigistades esmalt 1:1 Šveitsiga. Seejärel võideti 2:0 Türgit ja kaotati 0:1 Itaaliale, kuid saadi ikkagi teine koht. Taani alustas B-alagrupis 0:1 kaotusega Soomele ja jäi seejärel 1:2 alla ka Belgiale, ent lunastas 4:1 võiduga Venemaa üle teise koha ja edasipääsu.

REKLAAM

Itaalia - Austria (laupäeval, 26. juunil kell 22.00 Londonis)

Ühena kolmest meeskonnast alagrupi täiseduga läbinud Itaalia alistas A-gruppi võites esmalt 3:0 Türgi ja seejärel samuti 3:0 Šveitsi. Viimases voorus oldi 1:0 paremad Walesist. Austria alistas C-grupis alustuseks Põhja-Makedoonia 3:1, jäi siis 0:2 alla Hollandile, ent sai otsustavas mängus 1:0 jagu Ukrainast ja lõpetas alagrupi teisena.

Holland - Tšehhi (pühapäeval, 27. juunil kell 19.00 Budapestis)

C-grupi võitnud Holland oli esmalt põnevas mängus 3:2 parem Ukrainast. Seejärel seljatati Austria 2:0 ja lõpuks ka Põhja-Makedoonia 3:0. Tšehhid alustasid D-grupis turniiri 2:0 Šotimaa alistamisega, leppisid Horvaatiaga 1:1 viiki ja kaotasid lõpuks 0:1 Inglismaale, kuid said ikkagi grupist kolmandana edasi.

Belgia - Portugal (pühapäeval, 27. juunil kell 22.00 Sevillas)

Belglased marssisid B-grupist läbi löömatuna, saades esmalt 3:0 jagu Venemaast, alistades siis 2:1 ka Taani ja lõpuks 2:0 Soome. Surmagruppi kuulunud Portugal võitis 3:0 Ungarit, kuid kaotas seejärel 2:4 Saksamaale. Lõpuks piisas neile aga 2:2 viigist Prantsusmaaga, et kolmandana edasi pääseda.

Horvaatia - Hispaania (esmaspäeval, 28. juunil kell 19.00 Kopenhaagenis)

Horvaadid alustasid D-grupis 0:1 kaotusega Inglismaale ja tegid teises voorus 1:1 viigi Tšehhiga. Kolmandas voorus võideti siiski 3:1 Šotimaad ja tõusti alagrupis teiseks. Hispaania lükkas turniiri käima 0:0 viigiga Rootsi vastu, viigistas siis 1:1 ka Poolaga, ent sai 5:0 võiduga Slovakkia üle väravamasina käima. E-grupis võeti siiski alles teine koht.

Prantsusmaa - Šveits (esmaspäeval, 28. juunil kell 22.00 Bukarestis)

Prantslased seljatasid alustuseks 1:0 Saksamaa, kuid leppisid siis Ungariga 1:1 viiki. Kolmanda vooru 2:2 viigist Portugaliga siiski piisas, et F-grupp võita. Šveits tegi A-grupis esmalt 1:1 viigi Walesiga, kaotas siis 0:3 Itaaliale, kuid kolmandas voorus võideti 3:1 Türgit ja saadi kolmanda kohaga edasi.

Inglismaa - Saksamaa (teisipäeval, 29. juunil kell 19.00 Londonis)

Inglaste 1:0 võit Horvaatia üle lubas neil D-grupi teises mängus Šotimaaga 0:0 viigistada, ent grupi esikoht saadi tänu 1:0 võidule Tšehhi üle kätte. Saksamaa kaotas F-grupis alustuseks 0:1 Prantsusmaale, aga võitis siis 4:2 Portugali. Viimase vooru 2:2 viik Ungariga andis teise koha.

Rootsi - Ukraina (teisipäeval, 29. juunil kell 22.00 Glasgows)

Rootslased võtsid 0:0 viigiga Hispaanialt alustuseks punkti, võitsid seejärel 1:0 Slovakkiat ja lõpuks ka 3:2 Poolat, saades E-grupis esikoha. Ukraina kaotas hakatuseks 2:3 Hollandile, võitis siis küll 2:1 Põhja-Makedooniat, ent jäi 0:1 alla Austriale. Mõne päeva pikkune ootamine andis aga kinnituse, et kolmanda kohaga said C-grupist edasi nemadki.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
EM-EELVAATED

F-grupp:

E-grupp:

D-grupp:

C-grupp:

B-grupp:

A-grupp:

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK