Kes muu kui Olivier Giroud! Ründeäss andis alguse Milani võimsale comeback'ile (ajalooline start!) (0)

Oliver Giroud. Foto: Scanpix / Marco Bertorello / AFP

Itaalia kõrgliigas oli täna lähedal kaotusele ka teine moepealinnas paiknev klubi, kui AC Milan jäi avapoolajal 0:2 seisul alla Hellas Veronale. Matši viimasel kolmandikul võeti end aga kokku ning kolm tabamust 19 minutiga kergitas Rossioneri taas (vähemalt ajutiselt) tippu.

Stefano Pioli juhendatava Milani senine minek on olnud vapustav: siiamaani on kruiisitud peaaegu veatult, kui alistatud on nii Rooma Lazio kui ka Bergamo Atalanta. Ainuke punktikaotus tuli Torinost, kus viigistati kohaliku Juventusega. Täna mindi vastamisi Verona esindustiimiga, kes tänavu võõrsilmatšidest võiduta. Ka San Sirol pole nad Milanilt terve igavikku võitu saanud.

Seekord tehti antud needuse murdmiseks suurepärane algus, kuna juba seitsmendal minutil mindi läbi Gianluca Caprari jala juhtima. Paarteist minutit hiljem patustasid võõrustajad omaenda trahvikastis ning Hellas Veronale kingiti penalti. Lööma läks tšehh Antonin Barak, kes ei jätnud viimati peaaegu aasta aega tagasi liigamängus platsile pääsenud Ciprian Tatarusanule võimalustki - 0:2. Viimati lasi Milan kodumängus esimese 45 minutiga endale kaks väravat lüüa eelmise aasta novembris. Ka siis oli vastaseks Veronast pärit kollasärgid ...

Teisel poolajal muutusid Milani mängumehed üha aktiivsemaks ning lõpuks tuli pikalt jahitud avavärav ka ära - kärmelt fännide lemmikuks kerkiv Olivier Giroud lükkas teist kodumatši järjest palli võrku. Natuke aega hiljem hakkasid Milani ründajad langema vastaste trahvikastis ning kui esimese katsega penaltit ei teenitud, siis teine olukord oli juba tulemuslikum. Lööma läks penaltimeister Franck Kessie ning tablool seisiski viik.

Sellega aga matš ei lõppenud, kuna vaid paarkümmend sekundit hiljem lükkas Koray Günter õnnetult palli omaenda väravasse ja viis Milani juhtima. Kuigi Hellas Verona pallurid pingutasid lõpuminutiteni, siis ikkagi tuli leppida nulli punktiga. Pioli tõi samaaegselt omadele aga juba seitsmenda võidu - peale 1994/95. hooaega (mil võidu väärtus kasvas kolmele punktile) pole nad kordagi esimese kaheksa vooruga teeninud 22 punkti.

AC Milan - Hellas Verona 3:2 (0:2)
59. Oliver Giroud, 76. pen. Franck Kessie, 78. ov. Koray Günter - 7. Gianluca Caprari, 24. pen. Antonin Barak