Koefitsiendid räägivad: EM-tiitel läheb Inglismaale?

Inglismaa koondise mängijad John Stones (vasakult), Raheem Sterling ja Harry Kane. Foto: Scanpix / Chine Nouvelle / SIPA

Tulised kaheksandikfinaalid said jalgpalli EMil eilsega peetud ning konkurentsi on jäänud kaheksa meeskonda. Kes neist võiks 11. juulil pea kohale tõsta võitjakarika?

Alustuseks vaatame üle veerandfinaalpaarid. Reede õhtul saame näha, kuidas Prantsusmaa konkurentsist lülitanud Šveits üritab järjekordse suure skalbi võtta kolmekordse Euroopa meistri Hispaania vastu.

Koefitsiente vaadates astuvad favoriidina kohtumisele vastu küll hispaanlased, aga nagu käimasolev finaalturniir juba korduvalt tõestanud on, ei oma favoriidistaatus väljakul olles lõpuks suurt tähtsust.

Prantsusmaa alistamisest suure emotsionaalse laengu saanud šveitslasi võiks julgustada ka fakt, et 90 mänguminutiga on Hispaania sel EM-il suutnud alistada vaid ühe vastase - Slovakkia. Mäletatavasti leppisid Luis Enrique juhendatavad E-alagrupis viiki nii Rootsi kui Poolaga ning 1/8-finaalis alistati 120-minutilise mänguga 5:3 Horvaatia.

Teises reedeõhtuses kohtumises ootab meid ees tõeline maiuspala Belgia ja Itaalia vastasseisu näol. Alagrupiturniiri täiseduga läbinud itaallased said esimese tõsisema testi kohe 1/8-finaalis, kui Austria alistati 2:1 alles lisaajal. Kuidas läheb nüüd Belgia vastu? Läbisid ju ka nemad alagrupi täiseduga. Kaheksandikfinaalis ootas Roberto Martinezi juhendatavaid ees Portugal ja Cristiano Ronaldo, kes Thorgan Hazardi kaunist löögist ka 1:0 alistati. Seda mängu jäid belglaste jaoks varjutama aga kahe tähtmängija Kevin De Bruyne'i ja Eden Hazardi vigastused ning viimased uudised räägivad, et neid superstaare Belgia reedeses kohtumises pigem kasutada ei saa.

Laupäevase mängudeõhtu alustuseks hakkavad kohta poolfinaalis jahtima Tšehhi ja Taani, kes turniiri jooksul kahtlemata paljude neutraalsete vutisõprade poolehoiu võitnud on. Kas taanlased suudavad Christian Eriksenile järjekordse kingituse teha ja end ka poolfinaali murda või pääsevad 17-aastase vahe järel nelja parema sekka hoopis tšehhid? Igatahes ootab antud duelli võitjat poolfinaalis vastane paarist Inglismaa - Ukraina.

Nagu ülalolevalt pildilt näha, tõstis Inglismaa eilne 2:0 võit Saksamaa üle nad hoobilt ka käimasoleva EM-i suurimaks tiitlipretendendiks. Coolbeti eksperdid on Inglismaa tiitlivõidu tõenäosust hinnanud hetkel koefitsiendiga 2.90. Kas jalgpall jõuabki pärast pikka ootust lõpuks koju või on Ukrainal ja Andri Ševtšenkol mõni üllatus varuks ka inglaste jaoks?

Turniiri üldvõidu koefitsiente vaadates järgnevad Inglismaale järjepanu Hispaania (võidukoefitsient 4.10), Itaalia (koefitsient võidule 4.75) ning Belgia (koef 8.25). "Suure neliku" järel nähakse oma võimalusi veel ka Taanil (koefitsient tiitlivõidule 11.00). Šveitsi ja Tšehhi tiitlivõidu tõenäosus on praeguste koefitsientide põhjal ligi 3% ning kõige kehvemaid võimalusi omab hetkeseisuga Ukraina, kes suutis eile lisaajal 2:1 üle mängida Rootsi.

Kõik Coolbeti koefitsiendid nii üksikmängudele, turniirivõitjale kui ka parima väravaküti tiitlile leiad siit. Lisaks on Coolbetil oma klientidele kogu turniiri vältel mitmeid erikampaaniaid, millele saad pilgu peale visata siin.

Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK