Kõik või mitte midagi: tõehetked Hispaania, Portugali ja Saksamaa moodi (0)

Hispaania peatreener Luis Enrique ja kapten Jordi Alba. Foto: Scanpix / Jose Manuel Vidal / Pool via AP

Jalgpalli EM-il on selgeks saanud 12 edasipääsejat, aga alagrupiturniiri on veel neli mängu minna ja sama palju kohti on veel ka vabad. Enne minipuhkust ootavad meid ees E- ja F-alagruppide kulminatsioonid.

  • 23.06. kell 19.00 E-alagrupp Slovakkia - Hispaania
  • 23.06. kell 19.00 E-alagrupp Rootsi - Poola
  • 23.06. kell 22.00 F-alagrupp Saksamaa - Ungari
  • 23.06. kell 22.00 F-alagrupp Portugal - Prantsusmaa

E-grupi avavoorus Poolat šokeerinud Slovakkia haaras sellega endale mitmeid trumpkaarte, mis on nüüd vaja lauale käia. Siiski on viimase vooru eel olukord, kus kaotus võrdubki päriselt kaotusega, sest edasipääsuks on vaja kätte saada viik. Hispaania vajab võitu, päästaks ka viik - seda juhul, kui Poola ei alista samal ajal Rootsit.

Euroopa- ja maailmameister Sergio Busquets, kes ise veel koroonaviiruse tõttu väljakule pole pääsenud, kinnitas, et tema jaoks on olukord tegelikult üsna tavapärane. "Mul on olnud õnne mängida mitmel finaalturniiril ja enamikel kordadel on viimase grupimängu eel sarnane pinge ja surve. Me tahame üle kõige mängida hästi ja lüüa väravaid. Tuleb jääda optimistiks. Meil on olnud värava ees ebaõnne, aga kui saame asjad klikkima, siis on meil publik taga ja suudame palju pakkuda."

REKLAAM

Hispaania koondise peatreener Luis Enrique mõistab, et edukust hinnatakse sellisel tasemel tulemuste põhjal. "Iga treener teab, et tulemused mõjutavad otseselt meie eluiga ja mida tähendab see, kui eesmärke ei täideta. Minu lootus on, et kolmapäeva lõpuks ei ole me mitte ainult kaheksandikfinaalis, vaid seda lausa grupivõitjana. Praegu ma aga aktsepteerin kriitikat."

Üheks Hispaania eeliseks viimases grupimängus Slovakkia üle on fakt, et nemad pole pidanud mööda Euroopat ringi rändama, aga slovakkide eelmine mäng leidis aset Peterburis ehk teises Euroopa otsas.

"See oli pikk reis, aga meil on olnud puhkamiseks piisavalt aega. Tore, et saame siin viimaks trenni teha. Peterburi staadion on üks ilusamaid, mida ma kunagi näinud olen, aga ka siinne on väga kena," kommenteeris Slovakkia kapten Marek Hamšik.

"Kõik meeskonnad meie grupis on endiselt elus ja seega on ka meil edasipääsuks head variandid. Suutsime Hispaaniat seitsme aasta eest šokeerida ja unistame sellest, et saaksime seda uuesti teha. Jalgpallis pole kunagi asjad ette teada!"

Tõepoolest tasub Hamšikul 2014. aasta oktoobrist julgustust otsida, kui Juraj Kucka ning Miroslav Stochi väravatest Hispaania alistati. Kucka on täna Sevillas kohal, ent Stoch kandis viimati koondisesärki märtsikuus. 

Rasmus Voolaid: "Kaks ei jää ilma kolmandata? Või siiski jääb. Hispaania on Euroopale pakkunud kaks nii pettumustvalmistavat mängu, et millalgi peavad asjad õnnestuma hakkama. Läbi raskuste küll, aga täna ikkagi saadakse võit ja pääsetakse edasi."

Coolbeti koefitsiendid:

Slovakkia võit - 16,87
Viik - 7,09
Hispaania võit - 1,22

Kogenud Larsson ja noor äss Isak. Foto: Scanpix / EPA / Dmitri Lovetski

Rootsi olukord on mõnes mõttes pingevaba, sest nende turniir jätkub kindlasti ka kaheksandikfinaalis, aga vastane on veel selgumisel. Grupivõit on siiski omaette valuuta, sest vastaseks tuleks sel juhul üks kolmanda koha pälvinutest. Poola peab ilmtingimata võitma, sest viigist neile tolku ei ole.

Mõneti üllataval kombel keskenduti Poola pressikonverentsil paljuski Rootsi ründajale Alexander Isakile, kellest rääkisid nii peatreener Paulo Sousa kui poolkaitsja Mateusz Klich.

"Meie peamine ülesanne on Isak kontrolli all hoida," tunnistas Klich. "Tal on võimas potentsiaal ja temast võib saada suur mängija. Rootsi on kaitses perfektne ja kontrarünnakutel ohtlik, aga kui me suudame oma plaanist kinni hoida, siis ma olen optimistlik."

"Kui me kiirrünnakutest räägime, siis on Isak minu arvates üks Euroopa parimaid mängijaid," panustas omalt poolt ka Sousa.

"See mäng on meie jaoks nagu finaal. Oleme esimesest päevast alates trennis kõvasti vaeva näinud. Saame kõvasti energiat ka oma fännidelt ja tänu neile ei ole meil tunnet, et oleksime võõrsilmeeskond. Nad on alati meie taga. Statistiliselt vaadates on Rootsi Poola vastu parem olnud, aga kui me jääme minevikku kinni, siis elame tulevikuta," sõnas Sousa.

Legendaarne Rootsi koondise kapten Sebastian Larsson jagas omalt poolt komplimente ka Poolale. "Vaatasin nende kohtumist Hispaaniaga, kus nad pidid kaitses meeskondlikult tööd tegema ja nad said sellega hästi hakkama. Lewandowski näitas väravat lüües, kui ohtlik ta karistusalas on. Teadsime seda muidugi juba varem."

Ta jätkas: "Väga hea on olla 16 parema seas juba kahe mänguga, aga me tahame enamat. Loomulikult üritame gruppi võita. Kaitsega oleme rahul, aga tahame veel rohkem ründavat mängu näidata."

Rasmus Voolaid: "Tundub, et Poola on esimese mängu vigadest omad järeldused teinud ja ilmselt suudetakse rongi alt välja tulla. Ennustan nappi, aga kindlat Poola võitu. Näiteks 2:1."

Coolbeti koefitsiendid:

Rootsi võit - 2,77
Viik - 3,47
Poola võit - 2,70

Robin Gosens pani äsja suu lukku Cristiano Ronaldol endal. Foto: Scanpix / AFP / Philipp Guelland

Ja siis on surmagrupp. Kui Saksamaa saab Ungarilt viigipunkti kätte, siis on nad edasi. Piisaks isegi kaotusest, aga seda vaid juhul, kui Prantsusmaa alistab samal ajal Portugali. Ungari vajab seevastu edasipääsuks ilmtingimata võitu. Nende turniiri võib aga niikuinii juba plusspoolele kanda, sest sellises grupis ei jäädud nullile. Viimases voorus saab meeskond mängida pingevabalt ja seega on kõik võimalik.

Ungari peatreener Marco Rossi proovis sellest ka pressikonverentsil läbi lillede mõista anda. Juba üks punkt on tegelikult kordaminek. "Me mängime grupis kolme võistkonna vastu, kes võivad jõuda Londonisse poolfinaali. Meie gruppi kutsutakse surmagrupiks ja ilmselgelt on Ungaril seal kõige keerulisem. Teoorias on raske vastu vaielda, kui keegi sellise ennustuse teeb," nentis ta. "Aga meie suurim tugevus on meie meeskond. Me tõesti oleme meeskond."

Põneva ennustusega sai mängu eel maha Saksamaa koondise kaitsja Mats Hummels, kellelt küsiti, et milliseks eesootav mäng kujuneb. "Meil on palju palli, aga me ei hakka päris iga minut olukordi looma."

Ta möönis, et meeskond teadvustab endale hetkeolukorda. "Meid on hoiatatud. Teame, et me pole veel grupist edasi pääsenud ja mitte keegi ei arva, et me oleks juba Ungarist jagu saanud."

Rasmus Voolaid: "Portugali vastu nähtud Saksamaa oli tõesti muljetavaldav. See meenutas juba seda Saksamaad, kes tuli seitsme aasta eest maailmameistriks. 2:0 ja kindel võit Saksamaale."

Coolbeti koefitsiendid:

Saksamaa võit - 1,19
Viik - 8,30
Ungari võit - 16,13

Foto: Kolm väravat on Ronaldol juba kirjas. Kas tuleb ka neljas? Foto: Scanpix / Bernadett Szabo / Pool via REUTERS

Kui tegu pole just sakslaste või ungarlastega, siis on ilmselt enamik pilke naelutatud Portugali ja Prantsusmaa kohtumisele. Ikkagi valitsevad Euroopa- ja maailmameistrid omavahel. Prantsusmaa on küll edasipääsu taganud, aga grupivõitu veel kaugeltki mitte. Portugal võib teoorias lõpetada veel nii esimese kui viimasena, aga edasipääsuks piisab ka kuni kaheväravalisest (sõltuvalt E-grupi lõpplahendusest võib piisata ka kolmeväravalisest) kaotusest. Seda eeldusel, et Ungari samal ajal ei võida.

Portugali peatreener Fernando Santos tunnistas mängu eel, et isegi soojaga harjunud portugallastele on Budapestis liiga kuum.

"Me mängisime laupäeval, kui oli uskumatult kuum. Praegu on siin 35 kraadi ja mängijad peavad kuidagi taastuma. Oleme Saksamaa-mängu analüüsinud ja jõudnud järeldusele, et me ei mänginud traditsioonilist Portugali jalgpalli. Midagi on valesti, kui meeskond, mis on viimase 58 mängu jooksul vaid korra kolm väravat lüüa lubanud, laseb nüüd korraga neli. Tuleb hästi rünnata, aga ka hästi kaitsta." 

Prantsusmaa koondise peatreener Didier Deschamps oli mängu eel rahulikum ja tunnistas, et Portugali väljalülitamine neile lisamotivatsiooni ei paku. "Me tahame küll võita, aga seda tabeliseisu pärast, mitte tingituna vastasest. Meie koht 16 parema seas on kindel ja see tõesti avaldab teatavat rahulolu."

Rasmus Voolaid: "Kui omavahel lähevad vastamisi 2016. aasta Euroopa meister Portugal ja 2018. aasta maailmameister Prantsusmaa, siis palju enam paremaks minna ei saa. Tulebki hea mäng, mis lõppeb viigiga."

Coolbeti koefitsiendid:

Portugali võit - 3,86
Viik - 3,12
Prantsusmaa võit - 2,27

SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
EM-EELVAATED

F-grupp:

E-grupp:

D-grupp:

C-grupp:

B-grupp:

A-grupp:

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK