Kolm on kohtuseadus: Real läks lisaajal kolmandat korda juhtima ning sellest piisas, et rahakarika finaali pääseda (0)

Hispaania Superkarika omanik selgub sel nädalal juba kolmandat aastat järjest nelja meeskonna miniturniiril. Esimeses poolfinaalis alistas Hispaania kõrgliiga liider Real Madrid igipõlise rivaali Barcelona seisuga 3:2.

2020. aastal otsustati Hispaanis üle minna palju poleemikat tekitanud formaadile, kus Superkarikat ei mänginud enam välja valitsev meister ja karikavõitja nagu muudes riikides tavaks, vaid võitja selgitamiseks korraldati eraldi turniir nelja meeskonna osalusel. Põhjus oli lihtne - saudid lubasid maksta kolme aastat hõlmava kokkuleppe eest ühtekokku 40 miljonit eurot.

Esimesel korral peeti turniir Saudi Araabias Jeddahis ja Superkarika võitis La Liga pronksimeeskond Real Madrid. Aasta hiljem mängiti koroonaviiruse tõttu Hispaanias Sevillas, karikavõitjaks krooniti karikafinalist Athletic Bilbao. Seega on mõlemal puhul läinud Superkarikas meeskonnale, kellel poleks vana süsteemi järgi sellele mängule üldse asja olnud.

Tänavu mängitakse jälle Saudi Araabias, kuid sedapuhku Jeddahi asemel Riyadhis. Esimeses poolfinaalis olid vastamisi mulluse liigatabeli teine Real ja karikavõitja Barcelona, neljapäeva õhtul toimuv teine poolfinaal viib kokku Copa del Rey finalisti Athletic Bilbao ja valitseva meistri Atletico Madridi. Finaal peetakse samuti Riyadhis pühapäeva, 16. jaanuari õhtul.

Hispaania superkarikas on seni olnud peamiselt kahe suurklubi mängumaa - Barcelona on selle võitnud 13 ja Real Madrid 11 korral. Järgmisena on Athletic Bilbao kolme võidu peal, sama paljudel kordadel on võidutsenud ka Deportivo La Coruna. Atletico on võitnud selle karika kahel korral, üks võit on ka Valencial, Sevillal, Real Zaragozal, Mallorcal ja Real Sociedadil.

248. El Clasico kohtumine ei valmistanud pettumust, sest juba 25. minutil asus Real Madrid ääreründaja Vinicius Juniori väravast juhtima. Reali eduseis ei kestnud kaua, sest paar minutit enne vaheajale minekut suutis Eder Militao lüüa palli vastu Barcelona ründajat Luuk de Jongi, kellest põrkas pall Thibaut Courtois' selja taha.

Teine poolaeg algus möödus rohkem Kataloonia klubi taktikepi all, kuid 72. minutil nõelas Real taas, kui nende staarründaja Karim Benzema sai söödu kasti, prantslane liikus palliga penaltipunktile ning virutas nahkkera Barcelona väravavõrku. Ligi kümme minutit hiljem vastas Barcelona omakorda, kui Jordi Alba hea tsenderdus leidis vahetusest sekkunud Ansu Fati pea, millest pall väravasse maandus.

Lisaaja esimesel poolajal otsustas mängu Federico Valverde, kes 98. minutil Real Madrid kolmandat korda ette viis. Teisel poolajal tekkis Barcelonal paar võimalust, et uuesti viigivärav lüüa, kuid Kataloonia klubi seda ei suutnud ning Madridi meeskond suundub finaali, mis toimub pühapäeval.

Barcelona - Real Madrid 2:3 (1:1; 2:2)
42. Luuk de Jong, 83. Ansu Fati - 25. Vinicius Junior, 72. Karim Benzema, 98. Federico Valverde