Luka Jovici duubel kindlustas Fiorentina edasipääsu, Sinjavski ja Slovacko kohtumine lükkus edasi (0)

Luka Jovici duubel aitas Fiorentinal alistada Istanbuli Basaksehiri. Võit kindlustas alagrupist edasipääsu. Foto: Scanpix / Massimo Paolone / LaPresse via AP

Konverentsiliiga eelviimase vooru avaplokis kindlustasid edasipääsu Fiorentina ja AZ Alkmaar. Joonas Tamm ja FCSB said tabelisse viigipunkti. Vlasi Sinjavski tööandja Slovacko ning Kölni kohtumine lükkus edasi, uus toimumisaeg on 28. oktoobril, meie aja järgi 14.00.

Itaallia kõrgliigaklubi Fiorentina võõrustas türklaste Istanbuli Basaksehiri. Külaliste jaoks algas mäng hiilgavalt, kui veerandtunni järel avas skoori Danijel Aleksic. Väravavahi Muhammed Sengezeri briljantne avang maandus Fiorentina väljakupoolele lidunud Aleksicile täpselt jala peale ning serblasest ründaja lükkas mänguvahendi ühe puutega väravasse - 1:0.

Kaotusseis äratas itaallased üles. 26. minutil leidis Christian Kouame värava eest Luka Jovici, kes viigistas kohtumise. Paistab, et numbritemaagia saatis Jovicit, sest 62. minutil lõi serblane võiduvärava. Saponara tsenderdas palli karistusalasse, sellele järgnenud Kouame pealöögi tõrjus Sengezer, aga jätkuolukorras markeerimata jäänud Jovic koksas nahkkera peaga lati alla. Lõppskoor 2:1.

Võit tõstis Fiorentina Basaksehiriga samale punktiarvule ehk kümnele. See tagab itaallaste edasipääsu, sest grupi kolmandal meeskonnal on oma viienda vooru kohtumise eel kaks punkti.

AZ Alkmaar alistas 2:1 Vaduzi, kõik väravad löödi teisel poolajal. Alkmaar pääses 2:0 ette, skoori tegid 50. minutil Milos Kerkez ja 75. Myron van Brederode. Kaks minutit hiljem lõi ühe tagasi Vaduzi mängija Nicolas Hasler, kuid viigiks Liechtensteini klubil mahti ei jätkunud. Alkmaaril on tabelis 12 punkti ning sellega on nende edasipääs tagatud. Vaduz on viie kohtumisega teeninud kaks silma.

Lisaks eelpool mainitutele sai võidumaiku tunda ka Nice, võidutsedes 2:1 Belgradi Partizani üle. Nice tõusis viimase vooru eel tabeli liidriks, kuid edasipääs pole veel tagatud. Kui Köln alistab homme järelemängitavas kohtumises Slovacko, tõusevad sakslased samuti kaheksale punktile. Kui võidab Slovacko, on neil seitse punkti - põnev. Viimases voorus mängib Nice Kölniga, Partizan Slovackoga.

Teised matšid lõppesid viigiga. Anderlechti ja Joonas Tamme koduklubi FCSB lahing lõppes 2:2, identse skooriga lõpetasid ka Villarreal ja Beer Shava. Viini Austria ning Poznani Lech leppisid 1:1 viigiga.