Kožuhhovski: kui meilt nii palju mehi parematesse klubidesse läks, räägib see tehtud heast tööst (+ keskväljast, Dõmovist, elu vormis Lahest) (1)

Roman Kožuhhovski on lootusrikas, et uued mehed suudavad lahkujaid vääriliselt asendada. Foto: Allan Mehik

Premium liigas eelmise hooaja viiendana lõpetanud Kuressaare peatreeneril Roman Kožuhhovskil tuleb kokku panna sisuliselt uus võistkond, sest suur hulk mullu põhiraskust kandnud meestest on lahkunud. Kontrollmängude head tulemused - võidetud on tiitlikaitsjat Florat ja Tartu Tammekat, viigistatud Narva Transiga ning oma värav selle käigus puhtana hoitud - sisendavad Kožuhhovskisse kindlust, et töö käib õiges suunas.

"Ehitame praegu sisuliselt uut meeskonda. Seetõttu hindan hetkel peamiselt poiste suhtumist. Mõnel neist tuleb praegu väga kiirelt kohaneda. Trennides on hoiak olnud hea ja positiivne, kõik mõistavad, et ees ootab keeruline aasta," nentis Kožuhhovski.

"Püüame kontrollmänge ära kasutada selleks, et maksimaalselt oma eesmärgid täita. Nendeks on esmalt füüsilise vormi saavutamine, sest selles plaanis oleme loomulikult ideaalist veel kaugel. Teiseks tuleb uutel mängijatel õppida üksteist kiiresti tundma. Rõõmu teeb see, et tegu on küll kontrollmängudega, aga mentaliteeti pole see muutnud. Võitmisele me pearõhku küll ei pane, aga positiivsete tulemuste pealt on mõistagi ettevalmistust alati kergem teha," arutles ukrainlane.

Kuressaare keskväljalt on lahkunud eelmise hooaja üks võtmemängija Silver Alex Kelder, kes liitus Paidega, samuti aastaid põhiraskust kandnud Sander Seeman ja Rauno Tutk - esimene lõpetas tippmängijakarjääri, teine võttis traumadele viidates vaheaasta. Äärekaitsja Michael Schjönning-Larsen loodab lepingut teenida Levadiast, Florasse naasid Sten Reinkort, Otto-Robert Lipp ja Ingmar Krister Paplavskis.

REKLAAM

Kas mujale liikunud meestele otsitakse aktiivselt asendajaid? "Praegu keskendume ettevalmistusel. Üldiselt olen alati öelnud, et töötan nende meeste ja selle olukorraga, mis parajasti on. Usaldame kõiki olemasolevaid mehi ja meie ülesanne on praegu uued mängijad võimalikult kiiresti meeskonda sulandada. Lahkunud meestele saab hetkel ainult edu ja jõudu soovida, sest kui nad tegid sammu edasi, räägib ka see meie tehtud heast tööst," sõnas Kožuhhovski.

Üks täiendus võiks olla eelmistel hooaegadel Legioni särki kandnud Pavel Dõmov, kes on Taliturniiril Kuressaaret esindanud. "Seda otsustame hiljem, kas ta jääb meiega, aga võin öelda, et olen Pašaga väga rahul. Tal on kahtlemata taset. Olen pidanud temaga ka individuaalseid jutuajamisi ja usun, et ta sobitub mängijana meie meeskonda hästi. Hetkel olen väga rõõmus, et ta on meiega."

Kuidas aga ikkagi eeskätt Keldrit ja Seemanit ehk kaitsva poolkaitsja rolli täitnud mehi asendada? Nagu mitmest varasemastki Kožuhhovski vastusest, võib aru saada, et ta ei taha ühtki mängijat praeguses faasis liialt esile tõsta ega ka samas kellegi säramalöömist kasvõi kogemata ja kaudselt sõnades välistada. "Ega me põhimõtteliselt midagi muutma ei hakka, aga detaile saame kohendada. On selge, et meil olid ühed mängijad, nüüd on teised. Meestel on erinevad omadused, Keldril ja Seemanil ühed, [Andrei] Smirnovil ja Dõmovil teised. Usun, et meeskond suudab vajadusel ise väljakul tegutsedes tasakaalu leida," sõnas ta.

Flora on läbi aastate Kuressaarele "üleliigseid" mängijaid laenanud, aga hetkel pole Kožuhhovski sõnul ühestki niisugusest tehingust juttu tehtud. "Nagu ütlesin, praegu on need, kes on. Treener tahab alati minimaalselt kolme-nelja mängijat juurde, nii ka mina. Meil on mitmele positsioonile konkurentsi vaja. Kui nad tulevad, on olukord juba hea."

Aastaid Kuressaares mänginud meestest on jätkuvalt rivis nii Märten Pajunurm kui ka Sander Laht. "Nende klassi on trennides ja mängudes näha. Laht on minu meelest elu parimas vormis. Minu meelest oleks väga vale, kui sellises seisus mängija karjääri lõpetaks! Mul on väga hea meel, et ta leiab sisemist motivatsiooni jätkamiseks ja on jätkuvalt meiega," lausus Kožuhhovski lõpetuseks.

1 kommentaar

ZinedineZidane   •  
(88.196.65.***)
Laht oli eelmine aasta juba tihti heas vormis ja otsustas mänge

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK