Kriitiline Kapper: kui putsakorgid ei vaju väljaku sisse, siis ei saagi palli normaalselt sööta ja lüüa (8)

Sander Kapper. Foto: Soccernet.ee

Tartu Tammeka poolkaitsja Sander Kapper jäi üleminekumängude esimeses vaatuses võõral väljakul Tallinna Kalevi vastu tehtud väravateta viigiga rahule, aga kirus tingimusi.

Tammeka jaoks pettumust valmistav tulemus? "Jah, aga arvestades asjaolusid, siis oleme rahul, et ei lasknud vastasel väravat lüüa, võtame siis kodus oma ära ja loodame parimat," kommenteeris Tammeka keskväljal tegutsenud Kapper.

Kohtumine peeti kõval ja jäisel kunstmuruväljakul. Kui rasked need olud olid? "Nojah, Eesti ju. Kõik ju teavad, mis seis on. Raha ei ole, uut katet ei saa panna ja eks me peame sellega harjuma. Tahame nagu professionaalid mängida 36 mängu, aga selleks ei ole tingimusi loodud. Ma ei saa aru. Isegi poolt väljakut ei näe mängides. See ei ole normaalne," lausus Kapper.

Milline oli mänguplaan? Kuidas proovisite Kalevit hammustada? "Hammustada otseselt ei tahtnud. Tahtsime võimalikult riskivabalt oma mängu mängida ja filosoofiat peale suruda. Kalev mängis siiski koduväljakul ja eeldasime, et tuleb raske mäng. Taga null oli eesmärk. Jätame siis selle põnevuse kodumänguks."

REKLAAM

Miks viimasel kolmandikul ründetegevust nappis? "Kui sul putsakorgid ei vaju väljaku sisse, siis sa ei saagi palli normaalselt sööta ja lüüa. Patrick Genro Veelma pääses mitu korda vasaku jalaga tsenderdama, aga kui pall põrkab hullemini kui kossusaalis, siis mis sa teed?"

0:0 viik ei ole Tammeja jaoks katastroof? "Ei ole katastroof. Saame kodus oma publiku ees näidata, milleks oleme võimelised ja loodame, et ilm ka natuke aitab sellele kaasa."

Kalevi keskkaitsja Tanel Tamberg: "Oleme küll rahul. Mina kaitsjana olen rahul, et taga on null. Pigem oli raske mängida, sest väljak oli jäine ja tuul kõva, aga korralik võitlus oli. Aga nagu ma ütlesin, siis taga null ja oleme rahul."

Tamberg madistas väljakul Tristan Koskoriga ja suutis Tammeka ründaja kuival hoida. "Koskor on vana hea sõber mul. Isiklikult arvan, et ta on juurde pannud või mina olen aeglasem," muigas Tamberg, kes Premium liigas enam kui 200 kohtumist pidanud.

Ta lisas, et Kalevi mäng suures plaanis õnnestus, kuigi vigastatud Ats Purjet asendas rünnakul Selim El Aabchi. "Me ikkagi läksime seda mängu mängima nii, et esimene eesmärk oli taga null hoida ja kuna Atsi ei olnud, siis me ei osanud väga midagi loota. Me küll uskusime, et Selim võib selle värava ära lüüa. Ta tegi head tööd, aga kahjuks jäi täna nii."

"Päris oma mängu mängida ei saanud. Üritame palli maas hoida, aga täna pigem pidi kaitses mängima nii, et paned pika palli ette ja liigud kaasa," lausus Tamberg, kes märkis samuti, et tingimused olid keerulised. "Ei saanud oma mängu mängida ja ikka mõtled, kas annad maast söödu või mängid lihtsalt ja paned palli ette."

Ta lubas, et kordusmängu minnakse võitma, kuigi Kalevile piisab väravatega viigist. "Järgmist mängu läheme võitma. Eesmärk jääb samaks - taga null hoida ja ees ära lüüa."

SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
8 kommentaari

MR11   •  
(81.90.125.***)
Eit
Jaak   •  
(46.131.45.***)
Räägib asjadest nii nagu nad on lihtsalt.
nonoh   •  
(146.255.183.***)
Tingimused mõlemale meeskonnale võrdsed, aga sellistes oludes ei näegi mäng ilus välja. Olen Kapperiga päri. Ejl võiks mõelda veidi lahendusele.
kesa   •  
(85.253.98.***)
normaalne, et hooaja otsustavaimad mängud toimuvad sellistes tingimustes. Hooaeg peab lõppema oktoobri lõpus/novembri alguses. Pääseb Kalev Premium Liigasse, kas on hirmsasti arendav kui kõrgliiga mänge mängitakse sellisel kunstmuruväljakul.
kesa   •  
(85.253.98.***)
Ebanormaalne, et hooaja otsustavaimad mängud toimuvad sellistes tingimustes. Hooaeg peab lõppema oktoobri lõpus/novembri alguses. Pääseb Kalev Premium Liigasse, kas on hirmsasti arendav kui kõrgliiga mänge mängitakse sellisel kunstmuruväljakul.
jkj   •  
(212.145.145.***)
Ole üldse rahul, et mängud toimuvad.
kesa   •  
(85.253.98.***)
Miks, hooaeg peaks olema novembri alguseks lõppenud.
Madis35   •  
(90.191.134.***)
Kalevi kunstmuru on tõesti vilets ja amortiseerunud, seal pole isegi normaalse ilmaga hea mängida. Tartlased ja üldse premmimeeskonnad on kindlasti paremaga harjunud.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK