Kris Ilves | Sõpradega suurturniiri ennustamine on lõbus, aga see ei lase mänge täiel rinnal nautida (2)

Foto: Scanpix / Jewel Samad / AFP

Ma ei ole kunagi kihlveoportaalides panustanud, sest tean, et sport on ettearvamatu ja kõike võib juhtuda. Selles valdkonnas läbilöömiseks peab eelkõige olema aega, aga ka õnne ja ilmselt veel palju muid asju. Samas olen väga mänguhimuline ja ennustada mulle meeldib. Jalgpalli suurturniirid on minu pärusmaa. Vähemalt enda arvates.

Oleme sõpradega juba mitu suurturniiri järjest oma igormangilikud võimed proovile pannud ja mul on pigem hästi läinud. Võib-olla on kaasa aidanud asjaolu, et olen teistega võrreldes igapäevaselt rohkem jalgpalliga seotud, aga võib-olla on mul lihtsalt rohkem õnne olnud. Ma ei nimetaks seda algaja õnneks, sest midagi on ju ajapikku õpitud.

Tänavu tundub, et see on mulle karuteene teinud ja kipun asju üle mõtlema. Tõsi, meie kümneliikmelises seltskonnas, kus igaüks on ka sümboolse rahasumma mängu pannud, ei ennustanud keegi, et Argentina kaotab Saudi Araabiale ja Saksamaa Jaapanile. Kõik osalejad kaotasid nendes mängudes punkte. Aga suures plaanis polnud see katastroof.

Minu jaoks polnud katastroof ka see, kui ennustasin, et Prantsusmaa võidab Austraaliat 2:0, aga samal ajal minu konkurent Aare (nimi ei ole muudetud) pani täppi, et kohtumine lõppeb Prantsusmaa 4:1 võiduga - mina sain meie süsteemi alusel 2 punkti ja Aare maksimaalsed 5 punkti. Neelasin kaotuse alla. Respekt Aarele!

REKLAAM

Selline allajäämine mind eriti ei morjenda. Ikka juhtub. Lohutasin ennast sellega, et küll ma järgmiste mängudega vahe tagasi teen. Järgmisel päeval toimus neli mängu ja Aare suurendas oma edumaad minu ees ühe punkti võrra, aga kuna turniir on pikk, siis leppisin ka sellega.

Samal päeval mängisid omavahel Belgia ja Kanada (nii mina kui Aare saime 3 punkti, sest mõlemad ennustasime Belgia üheväravalist võitu, aga mitte täpset skoori). Suurepärane mäng, mille Kanada küll 0:1 kaotas, aga vääris enamat. Mina ei soovinud enamat. Või ikka soovisin?

Foto: Scanpix / Nathan Denette / The Canadian Press / AP

Loomulikult soovisin! Mulle meeldis, kuidas Kanada mängis ja ma siiralt lootsin, et nad võidavad või saavad vähemalt viigi kätte. Samal ajal minu teine ajupool ütles, et ma ei saa Kanada poolt olla, sest nende edu korral jään ennustuses punktidest ilma. Ma ei saanud endale lubada, et Kanada lööb mängu lõpus 1:1 viigivärava, sest siis oleksin 2 punkti kaotanud.

Tundub jabur? Ongi jabur! Kanada-näide on üks paljudest. Ja neid tuleb kindlasti juurde. Mulle meeldib jalgpall ja mulle meeldib ennustada, aga olen aru saanud, et ennustamine ei lase mänge täiel rinnal nautida. Samas on tohutu rõõm, kui paned sajaga täppi. Siiamaani olen täppi pannud, et Holland võidab Senegali 2:0 ja Šveits Kameruni 1:0.

Kui kedagi huvitab, siis olen praeguseks Aarest mööda läinud ja edestan teda ühe punktiga. See on tore, aga olgu siinkohal öeldud, et mina olen neljandal ja Aare viiendal kohal. Liider jääb minust viie ja viimane auhinnaline kolmas koht kahe punkti kaugusele. Kõik kümme osalejat mahuvad alagrupiturniiri avavooru järel 14 punkti sisse.

Pingutan edasi, sest neljas koht on jama!

2 kommentaari

nonoh   •  
(193.40.60.***)
Jep, nii on.
tt1978   •  
(145.14.30.***)
Täiesti tuttav ja läbi käidud etapp. On küll olnud turniire, kus ma olen mängudes olnud eelkõige oma ennustuse poolt. Aga eks see ikkagi ajaga, kogemusega (ja vanusega?) leeveneb. Mingi hetk suudad ikkagi kaks asja lahutada ja oled selle poolt, keda päriselt toetad või kelle konkreetne mäng inspireerib. Aga jah, kui korraga on soolas punktid ja ise ka väga loodad (näiteks, et Ghana saab Portugali vastu vähemalt viigi kätte), siis on eriti valus.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK