Kultuuriministriga kohtunud Pohlak sisehallidest: riik näeb, et selle projektiga peaks kindlasti jätkama (0)

Viljandi jalgpallihall on üks väheseid, mis on valmis ja aktiivses kasutuses. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Kultuuriminister Piret Hartman (SDE) kohtus eile jalgpalliliidu presidendi Aivar Pohlakuga, et arutada jalgpalli sisehallide rajamise edasisi plaane. Eelmisel nädalal selgus, et valitsus ei anna hallide ehitamiseks lisaraha ehitushindade kasvamise tõttu ohtu sattunud projektidele, samuti ei saanud toetust ükski omavalitsus, kes seda esmakordselt taotles, vahendab Postimees.

"Meil on hea meel, et riik ministeeriumi näol näeb, et see on vajalik projekt, millega peaks kindlasti jätkama. Samuti, et leida võimalusi projekti edasiviimiseks – neli maakonda (Võru-, Valga-, Põlva-, ja Hiiumaa) on ju veel jätkuvalt ilma rahastuseta – kui ka otsida väljavaateid, kas on võimalusi pooleliolevate projektide täiendavaks toetamiseks, mis on kindlasti küllaltki keeruline väljakutse," võttis Pohlak kohtumise kokku.

Ka Hartmani sõnul on vaja edasi liikuda mõlemas suunas - nii lisaraha leidmiseks kui ka uute projektide algatamiseks maakondades, mis pole veel riigieelarvest üldse raha saanud. "Kindlasti jätkame sel suunal, et ka need maakonnad saaksid ühel hetkel kaetud. See on üks suund ja tõenäoliselt peame 2023 eelarve läbirääkimisteks seda otsust ette valmistama," sõnas minister.

Nii Pohlak kui ka Hartman tõid välja, et lisaks ehituskuludele on võimalik kokku hoida uute hallide ülalpidamiskulude arvelt. "Mõni projekt plaanitakse praegu ehitada üles üldse statsionaarse külmhallina – primaarne ongi ju kaitsta lapsi tuule, lume ja vihma eest – ja seal ülalpidamiskulud on väga-väga madalad," lausus Pohlak.

REKLAAM

Neli valmis, viies lähedal, kuues plaanides

Statsionaarsed jalgpallihallid on projekti raames seni valminud Haapsalus, Viljandis, Tartus ja Raplas. Mullu said toetust Pärnu, Jõhvi, Rakvere ja Kuressaare. Neist neljast käib töö halli rajamisel Pärnus, samas kui näiteks Kuressaares pandi halli rajamine juba pausile.

Tänavusest eelarvest on ettevalmistustöödeks raha saanud Paide, Jõgeva, Narva ja Viimsi. Narvas kiitis volikogu hoolimata kasvanud kuludest äsja halli ehitamise heaks, Viimsi ja Jõhvi vallavanematele saatis Hartman aga hiljuti vastuse, kus selgitas, et ei näe võimalust hallide rajamiseks lisaraha eraldada. Üldse ei ole riigilt seni projekti raames, mis näeb ette sisehalli ehitamist igasse maakonda, toetust saanud Valgamaa, Võrumaa, Põlvamaa ja Hiiumaa.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK