Kurb Lewandowski: teadmine, et tegu oli minu parima turniiriga, ei lohuta mind üldse (0)

Robert Lewandowski ja Poola sõidavad teist suurturniiri järjest koju juba alagrupimängude järel. Foto: Scanpix / AP / Kirill Kudrjavtsev

Poola koondise väravamasin Robert Lewandowski, kelle kahest tabamusest Rootsi võrku jäi poolakate kaheksandikfinaali viimiseks väheks, tõdes pärast kohtumist, et Poolal nappis õnne.

"Oleme kurvad ja pettunud. Andsime endast kõik, aga äkki jäi ikkagi millestki puudu. Tekitasime palju võimalusi, vastastel oli neid vähem, aga nad suutsid ikkagi oma väravad ära lüüa. Ma ise tabasin näiteks kaks korda peaga latti," nentis Lewandowski. "See, et statistiliselt on tegu mu parima EM-iga, ei lohuta mind üldse. See meeskond väärinuks enamat. Mitte küll aplausi, sest edasi me ju ei pääsenud. Aga midagigi."

Talle sekundeeris peatreener Paulo Sousa: "Mängijad, mina ise ja kõik abilised pole seda väärt, et koju sõita. Peame ise edaspidi tugevamad olema. Täna tegime lolle vigu ja Rootsi karistas meie eksimused ära."

Rootsi juhendaja Janne Andersson rõõmustas mõistagi grupi võitmise üle, mis viib rootslased nüüd kaheksandikfinaalis kokku Ukrainaga. "Poola on suur jalgpalliriik ja võiski oodata, et nende vastu tuleb raske mäng. Lisaks on neil maailmaklassi ründaja, hetkel ilmselt omas ampluaas maailma parim, kes näitaski kahel korral oma taset. Kokkuvõttes kaitsesime hästi, aga teisel poolajal vajusime liiga madalale," lausus Andersson.

REKLAAM

Kiirelt skoori avanud Emil Forsberg jäi rootslaste väleda stardiga väga rahule. "Hull algus tähendas, et poolakad ründasid veel meeleheitlikumalt. Nad tekitasid palju võimalusi ja meil oli ka veidi õnne. 2:0 pealt oleks mäng pidanud läbi olema, aga nad jõudsid natuke liiga kiirelt jälle viigini. Kolmas värav tõi siiski vaid puhast rõõmu. Tulime siia eesmärgiga grupist edasi saada ja see on nüüd tehtud. Aga mõistagi ei tähenda see, et me ei tahaks ka järgmist mängu võita."

SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
EM-EELVAATED

F-grupp:

E-grupp:

D-grupp:

C-grupp:

B-grupp:

A-grupp:

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK