Läti peatreener Kazakevics: esitus jättis soovida, nappis mobiilsust ja värskust (0)

Läti peatreener Dainis Kazakevics. Foto: Brit Maria Tael

Läti jalgpallikoondise peatreener Dainis Kazakevics nentis pärast Balti turniiri otsustavas mängus Eesti käest saadud 1:2 kaotust, et esmaspäeval Düsseldorfis neljakordse maailmameistri Saksamaaga peetud kohtumine jättis tänasele esitusele jälje.

"Esimesel poolajal jäime kiiruses Eestile selgelt alla. Me ei suutnud vastase liikumisi piisavalt hästi katta. Tegime kaks viga, millest Eesti lõi kaks väravat. Teisel poolajal mängis Eesti juba tulemuse peale (üldine väravate vahe tähendas, et Eesti vajas tingimata võitu, kunas Lätile piisas viigist – O. J.) ja andis initsiatiivi meile. Seetõttu olidki poolajad nii erinevad," sõnas Kazakevics.

Kui Eesti koondis sai mängu eel viis puhkepäeva, siis Läti ainult kaks, sest mängis esmaspäeval Düsseldorfis Saksamaaga ja kaotas 1:7. "Jah, muidugi oli eelmise mängu väsimus üks faktoritest, mis meie esitust mõjutas. Meil oli roteerimiseks vähe võimalusi ja esimesel poolajal nappis mobiilsust ja värskust. See oli üks peamisi põhjusi, miks meie esitus oli selline nagu ta oli," nentis Läti peatreener.

Kazakevics juhendab Läti meeskonda alates 2020. aasta jaanuarist. Sügiseses Rahvuste liigas mängiti D-divisjonis, kus jäädi oma alagrupis Fääri saarte ja Malta järel kolmandaks. Märtsikuu MM-valikmängudes võis täheldada väikest edasiminekut, sest kui Montenegro ja Hollandi käest saadi kaotused (vastavalt 1:2 ja 0:2), siis Türgiga tehti võõrsil 3:3 viik.

Kuidas võtab Kazakevics kokku juunikuu koondiseakna, mis algas 3:1 võiduga Leedu üle, millele järgnesid kaotused Saksamaale ja Eestile? "Keeruline aken. Kaotasime juba enne kohtumiste algust koosseisust mitu tähtsat mängijat ja kohtumiste käigus veel mõned. Saime küll ühe võidu, aga esituste kvaliteet võinuks kõigis kolmes mängus olla parem," tõdes Kazakevics.

Läti oli enne täna lõppenud turniiri võitnud Balti karika neli korda järjest (2012, 2014, 2016, 2018).