Laupäevase Flora ja Vapruse matši eel toimub suur paraspordipäev (0)

Foto: Brit Maria Tael

Eesti Paralümpiakomitee ja Tallinna FC Flora korraldavad 20. augustil Lillekülas suure paraspordipäeva "Sport ühendab!". Päev algab erinevate paraspordialade tutvustamisega, õhtu lõpetab Premium liiga kohtumine Tallinna FC Flora ja Pärnu JK Vapruse vahel.

Paraspordipäeval tutvustavad erinevad spordiklubid, organisatsioonid ja entusiastid erinevaid paraspordialasid, mida on ka Eestis võimalik harrastada. Huvilistel on võimalik teha lähemat tutvust istevõrkpalli, ratastoolikorvpalli, parakergejõustiku, parajalgrattasõidu, ratastoolikurlingu, paraujumise, elektriratastooli saalihoki, parasulgpalli, parajõutõstmise, parapurjetamise ja teiste aladega. Esineb ansambel Wiiralt.

FC Flora korraldab huvilistele ekskursioonid A. Le Coq Arenale, kus on ühtlasi avatud näitus Eesti sportlaste esinemisest paraolümpiamängudel ja kurtide olümpiamängudel. Näitusest on võimalik osa saada ka nägemispuudega inimesel. Paraspordipäeva toimumisele aitavad kaasa Tallinna Vesi, Ortopro ja Pane Oma Meeled Proovile.

REKLAAM

Paraspordipäeval on kohal Eesti tuntumad parasportlased Matz Topkin, Susannah Kaul, Tanel Visnap, Egert Jõesaar ja teised, kes räägivad oma sporditeest, innustuse ja motivatsiooni leidmisest ning raskuste ületamisest teekonnal silmapaistvate tulemuste poole.

Paraspordipäeva abil soovivad korraldajad tutvustada laiemalt erinevaid paraspordi võimalusi ning ühendada erinevaid spordikogukondi. "Kaasates ja tehes koostöös erinevate organisatsioonidega uusi algatusi ning projekte, toome me spordi inimestele lähemale. Me loome võimaluse kuuluda meie klubiperre, olla alati oodatud ning oluline," rääkis Flora president Pelle Pohlak. "Oled sa harrastaja, profisportlane või pealtvaataja - sport ühendab meid kõiki!"

Eesti Paralümpiakomitee liikumisharrastuse juht Kaia Kollo: "Paraspordipäeval tahame näidata, et sporti peaks saama teha igaüks. Mulle väga meeldib mõte, et igas kehas on energia ja seda on võimalik panna kuidagi tööle. Sageli ei mõeldagi sellele imelisele võimalusele liikuda enne, kui me seda enam tavapäraselt teha ei saa. Ja kui me siis näeme või kohtame neid inimesi, kes vaatamata erinevatele takistustele siiski harrastavad aktiivset eluviisi ja rõõmuga spordivad, siis on see suureks eeskujuks ja motivatsiooniallikaks. Meie soov on hägustada piire, murda müüte ning näidata, et sport ühendab ja koos on võimalik sportida."

Päev algab kell 16.00 A. Le Coq Arena idatribüüni esisel väljakul paikneval festivalialal. Tallinna FC Flora ja Pärnu JK Vapruse kohtumine algab kell 19.00.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK