Legendi 15-aastane poeg debüteeris väravaga, Viimsi kasvatas kõige tulisema rivaali ees edu (0)

Viimsi kindlustas Esiliiga B-s liidrikohta. Foto: Liisi Troska

Esiliiga B tippude heitluses käristas tabelijuht Viimsi tänu 1:0 võidule edu Harju JK Laagri ees kuuele punktile.

Laagri koduväljakul peetud kohtumise ainsa värava lõi 54. minutil Karl Anton Sõerde, kes on 18 tabamusega 14 vooru järel ühtlasi kogu liiga suurim väravakütt. Senise hooaja jooksul vaid ühe kohtumise vahele jätnud Sõerde on seejuures jala valgeks saanud juba kümnes mängus.

Vooru põnevaima käiguga kohtumise pidasid Vändras maha sealne Vaprus ja külla sõitnud FC Tallinn. Pealinlased läksid mängu kolmel korral juhtima, ent alati suutis Vändra vastata. Nikita Brõlini 87. minuti tabamusele võõrustajatel enam aga vastust polnud ning ehkki väravalööja ise sai üleminutitel veel suupruukimise eest otse punase kaardi, ei vääranud see FC Tallinna 4:3 võitu.

Teiseks poolajaks tuli FC Tallinna esindusmeeskonna ridades esmakordselt väljakule Kalimullini nime kandev mängumees, kuid tegu polnud Eesti meistriliiga legendi, kõrgeimal liigatasemel 517 mängu pidanud Andreiga, vaid tema 15-aastase poja Maksimiga. Esiliiga B-s debüteerinud noormehel kulus seejuures vaid paarkümmend minutit, et lüüa kohe ka oma esimene värav. Mõlemat Kalimullinit seekord (veel) väljakul näha ei saanud, sest tänavu ELB-s ühes mängus platsil käinud Andrei jäi pingile.

Kahe Premium liiga klubi noortemeeskondade duellis jäi peale Legioni U21 võistkond, kes alistas Nõmme Kalju duubli koguni 5:1. Mäng oli siiski skoorist palju tasavägisem, Legioni kiire avavärava järel jõudis Kalju U21 teisel poolajal viigini, kuid Daniel Fedotovi kübaratrikk ja Denis Ruusi kaks tabamust tõid Legionile lõpuks kindla võidu.

Väravarohke kohtumise pidasid ka Läänemaa ja Ida-Virumaa FC Alliance, ent kuigi kodumeeskonna Läänemaa eest lõi Juhan Jograf Siim mängu esimese ja viimase värava, tuli tunnistada idavirulaste 3:2 paremust. Alliance pööras mängu enda kasuks teise poolaja keskel kümneminutilise perioodi jooksul löödud kolme väravaga.

Neist üks kanti Yuri Sousa Lima Lellise arvele. 2018. ja 2019. aastal samuti Eestis Kohtla-Järve JK Järve ridades mänginud brasiillane lõi siis 40 mänguga 21 väravat, ent mulluseks hooajaks määras Eesti Jalgpalli Liit Järve meeskonnale maksuvõlgade eest välismaalaste registreerimise keelu. Nüüd on Lellis JK Järve õigusjärglase Alliance'i ridades igatahes tagasi ja sai oma kolmandas mängus ka jala valgeks. Õhtu lõppes brasiillasele siiski kehvasti, sest veerand tundi enne mängu lõppu sai ta teise kollase kaardi ja Alliance jäi vähemusse, kuid suutis siiski võidupunktidest kinni hoida.

Minimaalse võidu kirjutas tabelisse ka Tabasalu, kes oli kodupubliku rõõmuks 1:0 üle Tallinna Kalevi U21 meeskonnast. Sel hooajal sai juba kaheksandat korda jala valgeks kõigest 15-aastane Tristan Pajo.

Kui liider Viimsi edestab jälitajat Laagrit kuue punktiga, siis sama palju lahutab teisel kohal olijaid nüüd Ida-Virumaa Alliance'ist. Järgnev tabel on aga ülitihe, sest meeskonnad kohtadel kolmandast seitsmendani mahuvad vaid nelja ning isegi kolmandast kümnendani kõigest kaheksa punkti sisse.