Legioni duubli taandumine päästis Kalju U21 teist aastat järjest Teise liigasse langemisest (6)

Nõmme Kalju noortevõistkond saab klubi lippu ka uuel hooajal Esiliiga B-s kõrgel hoida. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Sportlike tulemuste põhjal eelmise hooaja lõppedes Esiliiga B-st välja langenud Nõmme Kalju U21 saab siiski ka tänavu sel tasemel jätkata. Tänada tuleb neil selle võimaluse eest Legioni U21 võistkonda.

Nimelt mängib mullu Esiliiga B-s kuuenda koha saanud Legioni duubel tänavu hoopis Neljandas liigas. Klubi esindusmeeskond loobus mäletatavasti üleminekumängudel välja võideldud kõrgliigakohast ja pallib algaval hooajal Esiliigas. Kalju U21 jäi mullu napilt Esiliiga B-s üheksandaks, mis tähendanuks neile koos Raplamaa JK-ga langemist, nüüd saadi aga võimalus ka uuel aastal Esiliiga B-s kaasa lüüa.

Kalju U21 pääses sarnasel moel Teise liigasse kukkumisest ka 2021. aasta järel. Siis lõpetati samuti Esiliiga B-s üheksandana, aga tol hooajal Esiliiga võitnud Maardu Linnameeskond otsustas jätkata neljandas liigas, kerkisid kõik neile järgnenud klubid tabelis koha võrra ja Kalju U21 pääses.

Teisest liigast tõusid möödunud hooaja tabeli põhjal Esiliiga B-sse Narva Trans U21 ja FC Kuressaare U21. Teise liiga lõuna/lääne piirkonna võitnud Paide Linnameeskond III avaldas soovi võistelda tänavu astme võrra madalamal, oma kohast Teises liigas loobusid ka FCI Tallinn ja Sillamäe Kalev.

REKLAAM

Meeste meistrivõistluste tugevuselt neljandas liigas osaleb tänavu 28 meeskonda, kes võtavad üksteiselt mõõtu põhja/ida ja lõuna/lääne piirkonnas. Liiga piirkonnapõhisel komplekteerimisel on muuhulgas arvestatud sõidukilomeetrite, tippliigaklubide duubelmeeskondade võrdse arvu ja meeskondade varasema paiknemisega eri liigades ja tsoonides.

Kõige enam osaleb Teises liigas Harjumaa meeskondi, keda on kokku 14. Nelja meeskonnaga on esindatud Pärnumaa, kolm tiimi tegutseb Tartumaal ning kaks võistkonda tulevad Ida-Virumaalt. Ühe meeskonnaga on esindatud Hiiumaa, Jõgevamaa, Lääne-Virumaa, Raplamaa ja Võrumaa.

Teises liigas on uusi tulijaid lausa viis. Kolmandast liigast on saabuvaks hooajaks astme võrra kõrgemale tõusnud Pärnu Tervis, Pärnu Poseidon, Saku Sporting, Tallinna Ararat ja Tallinna Levadia U19.

Teise liiga piirkondade koosseisud:

Põhja/ida piirkond: Rakvere JK Tarvas, Maardu Linnameeskond, Tartu JK Welco II, Jõgeva SK Noorus-96 , Võru FC Helios, Viimsi JK II, Jõhvi FC Phoenix ja Noova ÜM, FC Tallinn U21, Tartu FC Helios , Kohtla-Järve FC Järve, FA Tartu Kalev II , Lasnamäe FC Ajax , Tallinna FCI Levadia U19, Tallinna FC Ararat.

Lõuna/lääne piirkond: Raplamaa JK, Tallinna FC Flora U19, Pärnu JK Vaprus U21, Harju JK Laagri U21, FC Hiiumaa ja Läänemaa JK II ÜM, Vändra JK Vaprus, Saue JK, FC Nõmme United U21, JK Tabasalu U21, Keila JK, FC Kose, Pärnu JK Tervis, Pärnu JK Poseidon, Saku Sporting.

6 kommentaari

ElectroBlast   •  
(90.191.26.***)
Eesti liigad vast Guinnessi rekordi väärilised. Esiliiga ja kõik astmed alla poole välja - klubid ei taha tõusta. Mida ei saa muidugi ainult klubide süüks panna ka.

Levadia U19, eelmise hooaja III liiga oma tsooni 9. koht, tõuseb kõrgemale.
ZinedineZidane   •  
(88.196.65.***)
Pole ju need liigad nii tugevad, et peaks loobuma.
Noortel poistel ju aega mängida küll
Denis Krestinin   •  
(82.131.82.***)
ElectroBlast

FCI Tallinn loobus just levadia kasuks
Lamemaalane   •  
(46.131.44.***)
FCI Tallinn võikski Levadia nime kanda
Denis Krestinin   •  
(82.131.82.***)
Lamemaalane
ei või
Klubid ei ole ametlikult ühinenud, vaid ainult sõnades
Nad on ikkagi kaks erinevat klubi, nad lihtsalt teevad koostööd ja kui Infoneti mängija läheb Levadiasse, siis Levadia ei pea mingit hüvitist maksma.
Lamemaalane   •  
(46.131.33.***)
Fc tallinn hakkab noortes rohkem silma kui Levadia

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK