Leipzig mängis trumbid enda kätte, Messi liikus väravatabelis Ronaldole lähemale (0)

RB Leipzig alistas 3:1 Real Madridi ning mängis edasipääsu trumbid enda kätte – viimases voorus kohtutakse Donetski Šahtariga, kelle vastu piisab viigist. Foto: Scanpix / Sven Sonntag / IMAGO

Meistrite liiga viiendas alagrupivoorus mängis RB Leipzig edasipääsu trumbid enda kätte, alistades 3:1 Real Madridi. Lionel Messi virutas PSG 7:2 võidumängus Maccabi Haifa väravasse kaks palli ning tõusis Meistrite liiga väravalööjate edetabelis Cristiano Ronaldole lähemale.

F-alagrupis edasipääsu nimel võitlev Leipzig alustas kohtumist hästi. 13. minutil viis Joško Gvardioli värav koduvõistkonna juhtima. Nurgalöögist pääses tipuründaja Andre Silva peaga löögile, kuid Real Madridi kollkiiper Thibaut Courtois suutis palli värava ette tõrjuda. Lahtisele pallile jõudis esimesena jaole Gvardiol ning koksas mänguvahendi väravavõrku.

Hea algus muutus suurepäraseks, kui 18. mänguminutil duubeldas eduseisu Christopher Nkunku. Õnnega pooleks jõudis nahkkera karistusalas olnud 24-aastase prantslaseni, kes virutas selle ülitugeva purakaga latist sisse. Courtois'l polnud midagi teha, tuli lihtsalt välja võtta.

Poolaja lõppu mahtus ka Vinicius Juniori 1:2 värav. Marco Asensio täpne tsenderdus leidis üles Viniciuse pea, kust pall võttis trajektoori värava paremasse serva. Janis Blaswich sirutas end kassi kombel pikaks, kuid löök maandus liiga täpselt posti kõrval.

Teise poolaja esimene värav sündis alles 81. minutil. Real Madridi mehed kaotasid vastase väljaku poolel palli. Järgnes sakslaste kontrarünnak, mille kulminatsiooniks oli Mohamed Simakani sööt värava ette spurtinud Timo Wernerile, kes lükkas palli kindlalt väravavõrku – seis 3:1 Leipzigile. Lõppseis selliseks ei jäänud, sest üleminutitel võttis Nkunku karistusalas murule Reali ääreründaja Rodrygo. Teenitud penalti realiseeris brasiillane ise. Mäng lõppes Leipzigi 3:2 võiduga.

Vaata mängu tipphetki Viaplayst!

F-grupi teine kohtumine Glasgow Celticu ja Donetski Šahtari vahel lõppes 1:1. Šotlased läksid 34. minutil Georgios Giakoumakise väravast juhtima, kuid 59. viigistas Mõhailo Mudrõk.

Viimase vooru eel on lahtine alagrupi teine edasipääseja (Real Madrid kindlustas edasipääsu juba peale neljandat vooru). Leipzigil on hetkel üheksa punkti, Šahtaril aga kuus. Viimases kohtumises lähevad nad omavahel vastamisi. Ukraina tippklubi pääseb edasi, kui suudetakse sakslasi alistada, sest eelmine omavaheline mäng lõppes Šahtari 4:1 võiduga. Celtic jääb tabeli viimaseks.

H-alagrupis vajas Juventus edasipääsulootuse püsimajäämiseks Benfica alistamist. Vaatamata sellele oli algus vilets – 17. minutil viis Antonio Silva Portugali klubi juhtima. 24. minutil suutis Dusan Vlahovic mängu viigistada, kuid juba neli minutit hiljem leiti end taaskord kaotusseisust.

Juventuse kaitsja Juan Cuadrado karistusalas aset leidnud käega mängule järgnes penalti, mille realiseeris Joao Mario. Juventuse täbar olukord võttis veelgi halvema pöörde, kui 34. minutil tegi Rafa Silva seisuks 3:1, millega mindi ka vaheajale.

Teise poolaja viiendal minutil tegi taaskord skoori Rafa Silva – 4:1. Paistis, et Juventusega on kööga, aga 77. minutil ärgitas lootust Arkadiuz Milik, vähendades kaotusseisu kahele väravale. Lootus aga kasvas ja kasvas, sest kaks minutit hiljem skooris Weston McKennie – Juventus oli mängus tagasi, aga Järele jäänud kümnekonna minutiga viigiväravani ei jõutud.

H-alagrupi teises kohtumises korraldas PSG totaalsed tapatalgud. Lionel Messi avas kraanid 19. minutil, poolaja lõpuks oli seis juba 4:1. 32. minutil skooris Kylian Mbappe, kolm minutit hiljem kolmekordistas eduseisu Neymar.  38. minutil lõi Abdoulaye Seck ühe tagasi, millele vastas 45. minutil Messi, lüües oma teise värava. Messi kaks tabamust tõstsid ta läbiaegade väravatesaldo 129 peale. Esikohta hoidval Cristiano Ronaldol on 11 väravat rohkem.

Teisel poolajal alustas skoorimist Haifa, kui 50. minutil lõi Seck oma teise. Psg vastas võimsalt: 64. minutil tabas Kylian Mbappe. 67. minutil lõi Haifa mängija Shon Goldberg omavärava ning viimase värava eest vastutas 84. minutil Carlos Soler.

H-alagrupist pääsevad edasi PSG ja Benfica, mõlemal on 11 punkti. Nii Juventusel kui Haifal on viimase vooru eel kolm silma, kuid omavaheliste mängude tulemusel hoiab hetkel kolmandat kohta Juventus.

E-alagrupis võimendas oma edasipääsulootusi AC Milan, alistades 4:0 Zagrebi Dinamot. Avapoolaja ainsaks väravaks jäi 39. minuti Matteo Gabbia tabamus. Teisel poolajal skoorisid 50. minutil Rafael Leao ja 59. minuti penaltist Olivier Giroud. Viimane värav sündis 69. minutil, mil Zagrebi mängija Robert Ljubicic lõi omale.

E-alagrupis on Chelsea edasipääs kindel, teine koht on aga lahtine. Seitsme punktiga Milan edestab viimase vooru eel Salzburgi ühe punktiga, kusjuures kuuendas voorus minnakse omavahel vastamisi.

G-alagrupis naases Norra väravatemasin Erling Haaland tagasi Westfalenstadionile, kui Dortmundi Borussia võõrustas Manchester City't. Põnevust täis kohtumine lõppes väravateta, suur osa selles oli Dortmundi väravavahil Gregor Kobelil. Eriti hiilgavalt tegutses Kobel 58. minuti Riyad Mahrezi penaltilöögi ajal, kui suutis selle vasakust alanurgast ära tuua.

Mängu tipphetked leiad Viaplyst!

Kohtumise järel selgusid G-grupi edasipääsejad ja tabelikohad. Alagrupi võitis Man City, teise koha kindlustas Dortmund, kolmanda koha kindlustas 3:0 Kopenhaagenit alistanud Sevilla, ning viimaseks jäi Taani klubi.