Levadiast lahkunud Jürgenson: kui Serbiasse satun, siis tean, et mind võõrustatakse väga viisakalt ilma mingisuguste eelarvamusteta (3)

Markus Jürgenson tahab võimaluse korral karjääri jätkata. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Lepingu lõppedes FCI Levadiast lahkunud äärekaitsja Markus Jürgenson vaatab klubis veedetud viimasele viiele aastale positiivselt tagasi. Tulevik on ebaselge, aga kogenud mängumees soovib sobiva pakkumise korral karjääri jätkata.

Jürgenson liitus Levadiaga 2018. aasta alguses, mängis klubi eest viie hooajaga enam kui 100 kohtumist ning võitis kokku viis tiitlit (1 meistritiitel, 2 karikat, 2 superkarikat). Selle aja jooksul juhendasid meeskonda Aleksandar Rogic, Martin Reim, Vladimir Vassiljev, Marko Savic, Ivan Stojkovic, Maksõm Kalõnõtšenko ja Nikita Andrejev. 

"Väga äge. Eranditult kõik treenerid olid üliägedad ja avardasid märkimisväärselt jalgpallialast silmaringi. Kui see Ukraina naljamees välja jätta, siis ülejäänud treeneritega olid need viis aastat iga päev sellised, et trenni läksid enamjaolt hea meelega ning lõpuni välja oli hästi äge kollektiiv ja meeskond. Vaatan ikkagi naeratus näol sellele tagasi," rääkis Jürgenson Soccernet.ee-le.

Ta lisas: "Kõige olulisem on see, et mingisugused kontaktid, inimsuhted ja sõbrad on elu lõpuni. See kaalub kõik üle. Tänaseks päevaks tean, et kui satun Serbiasse, siis tuleb ainult telefon võtta ja mind võõrustatakse väga viisakalt ilma mingisuguste eelarvamusteta, milline jalgpallur olin. See on oluline."

REKLAAM

Serblased on nüüdseks Levadiast lahkunud ning 35-aastase äärekaitsja teed klubiga läksid samuti lahku. "Alguses soovisin jätkata, see oli mõlemapoolne soov, aga lõpuks tuli välja nii, et kumbki ei soovinud," sõnas Jürgenson. Miks sina lõpuks ei soovinud jätkata? "Ei pea Einstein olema, et aru saada, et asjad on pisut lappes. Ütleme nii, et oli oht suurele ebaprofessionaalsusele," vastas ta.

Sarnaselt Jürgensonile lepingu lõppedes Levadiast lahkunud Maksim Podholjuzinile öeldi, et ta tuleks detsembris testimisele ja kui ta uutele treeneritele meeldib, siis talle pakutakse midagi. "Seal öeldi, et kõik, kellel lepingut pole, kõik 15 mängijat, peavad testimisele minema," rääkis Jürgenson. "Ma ei oska isegi arvata, kes sellise idee oskas välja käia. See on üks märk sellest, millest rääkisin. Natuke ohumärk."

Jürgenson ei kavatse putsasid varna veel visata, sest kui tuleb sobiv pakkumine, siis mängib hea meelega edasi. "Vägisi ei ole vaja punnida, aga kui tuleb mingi variant, mis mind kõnetab ja pakub huvi, siis hea meelega jätkan. Ei ole suurt põhjust lõpetada, sest tervis on korras ja kiiruslikud omadused oma ea kohta normaalsed. Vaatame, kui tuleb mingi pakkumine ja saab asjad kokku lepitud, siis hea meelega," sõnas ta.

Kas valikus oleksid ainult Tallinnas treenivad meeskonnad? "Ei, ma ei välista midagi. Eesti on nii väike ja see ei ole takistus, muud asjad määravad. Geograafilised asjad on teisejärgulised," märkis Jürgenson ja lisas, et tema vastu on juba huvi tuntud. "Siit-sealt on midagi, aga pole väga tõsiselt süvenenud, olen siin rakkes olnud muude asjadega, mis võtavad nii palju energiat."

Jürgenson on Premium liigas pidanud 472 kohtumist ning asub selles arvestuses kõigi aegade edetabelis viiendal kohal. Kui palju ta mõtleb 500 piiri ületamisele ja Andrei Kalimullini (517) rekordile? "Ma olen kursis, et mingi ports mänge mul on, aga siin on teisigi. [Andre] Frolov teeb selle nagunii üle, tema tuleb tagant suure hooga. See ei ole see, mis peaks mind kannustama või eraldi eesmärk olema. Kui tuleb, siis tuleb loomulikult. Kui ei tule, siis mängude arvu pealt ei pea punastades teki alla vajuma," nentis Jürgenson.

SEOTUD LOOD
3 kommentaari

-RoMaRiO-   •  
(90.190.164.***)
Come to Kalju!
Denis Krestinin   •  
(82.131.82.***)
Soirov,Abdallah,Fomba,Mavretic ja suvel tuleb Dibango

Kui hispaanlased tahavad oma välismaalasi, siis huvitav, kes neist viiest jääb algul.
maamesilane   •  
(217.159.176.***)
Soirov on beast! Tema küll kuhugi ei lähe!

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK