Levadiat kurvastanud 17-aastane väravavaht: soojendusel põrkas paar palli üle jala, nii et tuli taga riske vältida (0)

Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Premium liigas kolmandat korda väljakule pääsenud 17-aastane Kaupo Kruusmäe tegi mitmeid olulisi tõrjeid, aidates Viljandi Tuleviku üllatava 3:2 võiduni FCI Levadia üle.

"Homme aasta aega tagasi tegin ma debüüdi samuti Levadia vastu A. Le Coqil. Täna oli esimene võit, aga kolmas mäng," meenutas Kruusmäe mängujärgselt Soccernet.ee otseülekandes.

"Eelmisest nädalast ma sain teada, et on võimalus, et ma võin mängida, aga kindluse sain täna mängueelsel koosolekul," selgitas Kruusmäe, kes jättis pingile senise esiväravavahi Marten Ritsoni. "Ma olen väga õnnelik, et treenerid uskusid minusse ja panid mu mängu."

Noor puurilukk jäi enda esitusega igati rahule: "Paar asja kindlasti on, kus on võimalik juurde panna, võib-olla väljatulemised väravast, õhust pallid ja pikad pallid. Aga see on hea koht, kust edasi minna."

REKLAAM

Kruusmäe sõnul ei muutnud peatreener Sander Post viigilise avapoolaja järel midagi: "Treenerid märkasid, et me mängisime tegelikult hästi, saime väga hästi hakkama Levadia survega ja saime kontratest väga häid võimalusi. Taktikaliselt me otseselt ei muutnud mitte midagi."

Sügisene muru oli kaugel ideaalsest ja Tuleviku väravavahilgi ei jäänud see märkamata. "Seda oli väga hästi tunda just soojendusel, kui pall põrkas paar korda üle jala. Tuli info ka, et taga tuleb kindlalt mänguda - et kui on raske, siis [pall] ette ja nii kindlalt kui võimalik, et ei hakka riske võtma," rääkis Kruusmäe.

Levadia ääreründaja Mark Oliver Roosnupp nentis, et pärast 13 järjestikust võitu oli kaotus Viljandis nende jaoks "väga suur pettumus". "Meie mängime alati oma mängu, olgu vastaseks Tulevik või Flora, aga täna see ei õnnestunud kahjuks nii nagu me oleks tahtnud," tunnistas ta.

Mis valesti läks? "Raske on kohe mängu järel analüüsida, aga väljak oli raske ja nagu näha, siis siin on isegi intervjuu jaoks vaja valgust. Eks põhjuseid on palju, aga tegelikult oleme me ise selles süüdi. Meil on vaja peeglisse vaadata, pea püsti siit edasi minna ja see mäng ära unustada."

Muru seisukord ei tulnud siiski üllatusena: "Eks igal pool Eestis on muruväljaku konditsioon oktoobris selline nagu ta on, kahjuks. Aga oli teada, et on raske väljak ja raske mäng - tingimuste taha ei saa pugeda."

Levadia juhib tabelit FC Flora ees 9-punktilise eduga, kuid Floral on nüüd koguni kolm mängu varuks. Mis tiitliheitluses lõpuks määravaks saab? "Kaks mängu on Floraga ees, rasked mängud tulemas, eks me detsembri keskel - või millal see hooaeg ükskord lõppeb - saame seda öelda. Aga loodetavasti ... kindlasti me tuleme siit tagasi ja hoiame pea püsti."

Täispikad intervjuud:

SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
EM-EELVAATED

F-grupp:

E-grupp:

D-grupp:

C-grupp:

B-grupp:

A-grupp:

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK