Levadiat sutsanud Purje: oli võimalus 2:2 lüüa, aga ikkagi ei suutnud (Kotenko: elu on hea hetkel) (1)

Ats Purje (valges särgis) Mark Oliver Roosnupuga võitlemas. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Tallinna FCI Levadia sai Premium liiga 19. mänguvoorus jagu Tallinna Kalevist tulemusega 3:1. Auvärava löönud Ats Purje sõnul andis otsustava põntsu kolmas tabamus. Levadia puurilukk Artur Kotenko ei lasknud end ühest tabamusest häirida, vaid säras siirast võidurõõmust.

Tallinna Kalevi ründaja Ats Purje sõnul oli plaan keerata keskväli lukku, kuid avavärava puhul saadigi just sealt läbi. "Plaan oli keskelt kinni panna: sealt on nad ka eelnevates mängudes väga hästi läbi saanud ja seal on nad kõige ohtlikumad. Ja siis panimegi keskelt kinni. Kuigi, kui me hakkasime sealt valesti välja astuma, siis nad kasutasid selle kohe ära, sealt see 1:0 tuli."

"2:0 - ei taha kommenteerida. Penalti, kahjuks tuleb neid liiga palju, ei hakka seda kommenteerima. Aga teisel poolajal tulime mängu tagasi. Oli võimalus 2:2 lüüa, aga ikkagi ei suutnud, ja vastane lõi kolmanda ja siis oli mäng põhimõtteliselt tehtud. Väsinud jalgadega lõpuni, päris raske," meenutas Purje.

Ta nõustus, et teisel poolajal sisse käristatud vahe tõmbas masti pisut maha. "Kaheväravaline vahe tiitlipretendendiga mängu lõpus, 30 kraadi plussis, et noh võib öelda, et see hakkas ära minema jah," sõnas Kalevi mängumees.

REKLAAM

Rääkides kuumalainest, siis nõustus Purje, et hetkel pole väljakul lihtne rassida. "Aga ikkagi on hea, et mõned mängud suvel ikka peetakse. Nii palju mänge mängisime kunstmurul ja ilmselt sügisel ka kunstmurul, et selles mõttes peab ära kannatama. Ikkagi naudime neid ilusaid ilmasid ja head väljakut," leidis ta ka positiivset.

"Proovisime lõpuni, nii palju oli veel minna. Aga ikkagi selliste väsinud töntside jalgadega, ja mõtted ei olnud ka päris õiged: seal tulid väsinud peaga valed otsused, isegi mul tulid. Sõber väravavaht söötis ka jala peale, ma olin valmis selleks, aga ikkagi keskendumist ei olnud lõpuni välja, et ma suudaks selle soorituse ära teha," meenutas Purje kohtumise teist poolaega.

Kalevi mängumees aga pead liigselt uppi tõsta ei tahaks. "Mingeid positiivseid asju on kindlasti, aga ei tohi liiga mugavaks minna. See karistab kohe ära. Kui me tunneme, et oleme nüüd kõvad mängumehed ja lähme iga mängu võitma, siis see karistatakse ära. Peame hoidma reaalselt oma tasemest kinni, mitte liiga üles tõusma," toonitas Purje.

Üle pika aja Tallinna FCI Levadia esindusmeeskonna puuri algusest lõpuni turvanud Artur Kotenko nägu säras rõõmust. "Võit on kõige olulisem. Kolm punkti ja liigume edasi. Elu on hea hetkel, jah," tegi ta algust.

Kuna Kotenko ise on ka meeskonna väravavahtide treener, siis kust tuli otsus ikkagi tema postide vahele saata? "Karl [Andre Vallner] sai eelmises mängus punase ja see pigem tuli meie treenerite poolt, et ikka mina mängin ja anname noorele poisile võimaluse olla pingi peal. Nad ei ole veel päris valmis mänguks, aga las tunnevad seda õhkkonda ka. Eks nende aeg tuleb kindlasti," selgitas ta.

"Mul on sel aastal Esiliiga mängud ka. Seda, et ma pole pikalt mänginud, ei saa öelda. Noh, kogemuste pealt," on Kotenko mänguaega siit-sealt noppinud, "aga hea meel on mängida siin, A. Le Coq Arenal. Ilus muru ja kõik on hea, see oli puhas nauding!"

Levadia puurilukk nõustus, et väravaolukorras oli tal vähe sõnaõigust. "Noh, jah. Nii palju, kui ma nägin, pall läks täpselt ristnurka, kahjuks ei saanud midagi teha seal," sõnas ta.

Olulisim oli siiski võiduteele naasta. "Jah, kindlasti, tunda seda võidurõõmu. Sellega lähme edasi ja võib-olla ongi jalgpallis niimoodi, et täna on hea päev, võib-olla on mingisuguseid üles-alla perioode, aga elame selle üle. Nüüd on võit kirjas ja lähme hea emotsiooniga edasi," kinnitas Kotenko lõpetuseks.

SEOTUD MÄNGUD
1 kommentaar

Suvaline Jope   •  
(146.255.181.***)
Kass Artur tõi rahu ja kindlust Levadia väravasse. Kui Vallner väravas siis on kogu aeg hirm millega ta jälle hakkama võib saada.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK