Liblekas iluväravast: ootasin perfektset põrget ja õnne oli ka (Pedosk: loodetavasti on väikse karikaga kõik) (0)

Kaaslased õnnitlemas otsajoone taga Karel Liblekast, kes on just Tarva juhtima viinud. Foto: Katariina Peetson

Väikese karika finaalis imeilusa värava löönud Karel Liblekas tõstis kohtumise järel esile oma väravavahti Artem Levizit ja publikut, kelle tugi aitas Rakvere Tarval karika pea kohale tõsta. 

"Väga head emotsioonid! Väga raske mäng, Flora poisid on nii kiired ja tublid. Arvasime, et tuleb natukene kergem mäng, aga võta näpust - finaal!" rääkis Liblekas lõpuvile järel Soccernet.ee otseülekandes.

Miks see siis ikkagi nii raskelt tuli? "See on päris suur väljak ja rahvas on taga ja me teame Flora klassi. Ja ma ütlen ausalt, et me ei mänginud enda võimekust välja päris - oleks võinud enne penalteid juba mängu ära lõpetada."

"Mõlemad meeskonnad tahavad võita sellist mängu, keegi ei ole nõus alla andma ja te nägite, mida meie väravavaht penaltiseerias  tegi - suur kiitus temale!" lisas Liblekas, kes ise lõi avapoolaja lõpus iluvärava, virutades karistuslöögi järel palli võrku peaaegu nullnurga alt.

REKLAAM

"Mario [Kuokkaneniga], kes tsenderdust andis, on meil alati kokkulepe, et iga olukord tuleb lõpuni minna. Pall läks küll natuke kaugele tagaposti, aga ma ootasin seda perfektset põrget, et palli hästi tabada ja eks õnne oli ka, et see sinna nii risti läks," kommenteeris ta.

Kui palju 636-pealine publik juurde andis? "Sada prossa! Nii suurepärane on sellise publiku ees mängida. Meil oli juba poolfinaalis Maardu vastu päris arvestatavalt rahvast ja see annab nii palju duhhi juurde. Väga suur tänu publikule!"

Tarvas juhib ka Teises liigas oma tsooni. Millised on edasised eesmärgid? "Praegu oligi see finaal tähtsuselt liigaga võrdne. Nüüd võtsime selle ära ja keskendume sada protsenti liigale. Meil on veel ka Tipneri karikas, aga seal läheb väga raskeks. Praegu on sada protsenti vaja liiga võita, tagame muidugi tõusta [Esiliiga B-sse]."

Oskar Pedosk. Foto: Katariina Peetson

Flora U19 loots Oskar Pedosk ütles, et ka tema hoolealustel on soov järgmiseks aastaks Esiliiga B-sse kerkida, mis tähendaks küll ühtlasi ka seda, et nad ei tohiks enam väikestel karikavõistlustel osaleda.

"Eks ta ole valus. Võrdne mäng. Kahju, et lõpus lasime selle mängu nii lahtiseks. Tegelikult oli võimalusi ka penaltiseeriat vältida, aga penaltitest on lihtsalt kahju - oleme harjutanud ja täna ei tulnud," rääkis ta.

"Esimene poolaeg oli natuke hirm sees, aga teine poolaeg suutsime palliga paremini mängida. Ma arvan, et sinna see jäigi. Algul oli natuke värin sees, aga läks üle ja tulime mängu tagasi."

"See finaal oli meile boonus," lisas Pedosk, "töö käib liigas, seal on meil eesmärgid veel mängus, tahame Esiliiga Bsse tõusta."

"Mängijad said kogemuse võrra rikkamaks. Kõigil on see tunne sees, kahju on, aga õpime, paneme edasi ja kui me järgmine aasta Esiliiga B-s ei ole, siis uuesti. Aga loodetavasti ei saa me enam väikest karikat mängida."

Täispikad intervjuud ja tähistamine:

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK