Liiga lihtne: Müncheni Bayern peksis Leverkuseni puuri täis! (Musiala lõi värava ja andis kaks väravasöötu) (0)

19-aastane Jamal Musiala on hoos: mees on sel hooajal löönud kaheksa Bundesliga mänguga viis väravat. Foto: Scanpix / Scanpix / Sven Hoppe / dpa

Saksamaa jalgpalli kõrgliiga kaheksanda vooru avakohtumises hävitas Müncheni Bayern 4:0 Leverkuseni Bayeri ning tõusis liigatabelis teiseks.

Kohtumine Münchenis algas Bayerni jaoks ideaalselt, sest juba 3. minutil viis Leroy Sane koduvõistkonna juhtima. Jamal Musiala andis palli 26-aastasele mängumehele, kelle pealelöök võttis rikošeti ning lendas Lukas Hradecky seljataha.

17. minutil suutis koduvõistkond eduseisu kasvatada. Ilus söödumäng Thomas Mülleri ja Musiala vahel kulmineerus viimase pealelöögiga. Leverkuseni puurivaht Hradecky sai küll käe vahele, aga sellest ei piisanud. Löödud värav tähistas Musiala viiendat selle hooaja tabamust.

Müncheni Bayerni domineerimine jätkus. 39. minutil skooris Sadio Mane. Varem ühe resultatiivse söödu ja väravaga hiilanud Musiala söötis karistusala otsas olnud Manele, kes põrutas mänguvahendi vasaku jalaga alla paremasse nurka. Poolajapausile mindi koduvõistkonna 3:0 juhtimisel.

Teine poolaeg möödus väravatevaesemalt. 56. minutil maandus mänguvahend Mane jalast taas Hradecky väravas, kuid VAR pööras otsuse ümber. Väravale eelnenud nurgalöögi ajal virutas Müncheni klubi keskkaitsja Matthijs de Ligt peaga Odilon Kossounoule kuklasse – fikseeriti viga.

Poolaja ainus legaalne värav sündis 84. minutil, kui Hradecky protsessor jooksis totaalselt kokku. Soomlane üritas lühikese sööduga leida tiimikaaslasi, kuid libastus. Lahtine pall oli Mülleri jagu ning sakslane virutas nahkkera tühja väravasse. Lõppseis 4:0 Müncheni Bayernile.

Teenitud võit tõstab Bayerni Bundesligas 15 punktiga teiseks. Liidermeeskond Berliini Unionist lahutab neid kaks punkti. Union peab oma kaheksanda vooru kohtumise laupäeval, 1. oktoobril, kui minnakse vastamisi Frankfurdi Eintrachtiga.

Täna kaotuse saanud Leverkuseni Bayeri leiab liigatabeli alumisest otsast, koht kõrgemal väljakukkumistsoonist. Senise hooajaga on eelmise aasta kolmas meeskond teeninud vaid viis punkti.

Müncheni Bayern - Leverkuseni Bayer 4:0 (3:0)