Liivak ja Anier kombineerisid võidu (hinda mängijaid!) (0)

Henri Anier tõi koondisele aasta viimases kodumängus võidu. Foto: Hendrik OsulaEesti koondise hooaja viimases kodumängus alistati Frank Liivaku ja Henri Anieri koostööst sündinud väravast 1:0 Jordaania.

• Nägid mängu? Hinda mängijaid siin!

Eesti alustas kohtumist selgelt paremini kui San Marinos. Esimestel minutitel teeniti mitu nurgalööki, millest midagi üleliia ohtlikku siiski ei sündinud. Esimese teravama olukorra tekitas algkoosseisus debüteerinud nooruke Frank Liivak, kes karistusalas kukutati, ent kodumeeskonna poolehoidjate kurvastuseks belglasest kohtunik penaltit ei määranud.

Kohtumine esimene pealelöök nägi ilmavalgust 12. minutil, mil külaliste nimekaim mees Thaeer Bawwab madala palli Sergei Pareiko sülle saatis.

Möödus vaid neli minutit, kui Liivak vasakust äärest ligi 40-meetrise jooksu tegi, kaitsjad osava triblinguga üle mängis ja terava palli värava eest läbi lasi - täpselt kasti sekkunud Henri Anierile, kes kindlalt nahkkera paremasse alumisse nurka ühe puutega virutas. Anieri esimene tabamus sel aastal koondises ning Eesti ees 1:0!

22. minutil oli taas aktsioonis Anier, kes jättis imelise söödu kannaga Dmitri Kruglovile, kelle tsenderduse Jordaania väravavaht Ah. Ahbed Sattar Igor Subbotinile jalale pillas. Subbotin kiirutas ja virutas pöördelt üle värava. Hetk hiljem jätkas Anier veel hästi Rimo Hundile, ent tema löök blokeeriti korneriks.

Rahulik teine poolaeg

Eesti saatis poolajal puhkama Henri Anieri ja Ilja Antonovi, tuues platsile vastavalt Hannes Anieri ja Karol Metsa. Viimane alustas kohe kollase kaardi toonud veaga, pärast mida mängu paremini sisse sulandus.

50. minutil tegi Hannes Anier imehea vaheltlõike ja pääses külaliste puurilukuga silmitsi, ent tema madalalt tagumisse nurka suunatud löögi võttis väravavaht ära.

Ülejäänud teine poolaeg kulges küll pigem Eesti koondise domineerimisel, ent rünnakutel jäi puudu otsustava söödu täpsusest. Värava suunas virutasid vaid Sergei Mošnikov ja Subbotin, kes kumbki skoori suurendada ei suutnud.

18. novembril kell 20.10 A. Le Coq Arenal (Asula 4, Tallinn)

Eesti - Jordaania 1:0 (1:0)
16. Henri Anier

Hoiatused: 34. Sergei Mošnikov, 47. Karol Mets - 90+3. Baha Abed Rahman
Mänguolud: -2, selge sügisõhtu; muruväljak väga heas seisukorras.

Suluseisud        0:0  1:0   1:0

Eesti: 1-Sergei Pareiko, 6-Markus Jürgenson, 3-Alo Bärengrub, 17-Enar Jääger, 5-Dmitri Kruglov, 11-Frank Liivak (64. 15-Ingemar Teever), 16-Ilja Antonov (46. 18-Karol Mets), 10-Sergei Mošnikov, 7-Igor Subbotin, 9-Rimo Hunt (64. 23-Rauno Alliku), 8-Henri Anier (46. 20-Hannes Anier).
Varus: 22-Pavel Londak, 13-Henrik Pürg, 18-Karol Mets, 23-Rauno Alliku, 15-Ingemar Teever, 20-Hannes Anier.

Jordaania: 22-Ahmed Abdel-Sattar, 5-Anas Bani Yaseen, 15-Mohammad Mustafa, 11-Oday Zahran, 3-Shareef Adnan, 6-Saeed Murjan, 8-Mohammed Al Dahoud (65. 2-Munther Abu Amara), 10-Thaer Bawab, 7-Yusuf Al-Rawashdeh, 17-Hamza Al-Dardour,
9-Mahmoud Zatara (60. 14-Abdallah Theeb).
Varus: 1-Moataz Yaseen, 13-Saleh Rateb, 4-Baha Abdel-Rahman, 16-Sameer Raja, 14-Abdallah Theeb, 2-Munther Abu Amarah.