Lubav algus! Bayerni särgis debüteerinud Cancelo alustas väravasööduga (0)

Joao Cancelo andis avatabamusele resultatiivse söödu. Foto: Scanpix / Kai Pfaffenbach / Reuters

Saksamaa karikavõistluste kaheksandikfinaalis tegi debütandiga Müncheni Bayern puhta vuugi, kui Mainzist saadi jagu tulemusega 4:0. Teekonda jätkab ka karikakaitsja Leipzig.

Päeva avas Leipzigi ja Hoffenheimi duell, mis kulges samamoodi küllaltki ühepoolselt. Emil Forsberg viis kodused ette juba kaheksandal minutil, võttes ise ette ning kõmmutades palli postipõrkest võrku. Enne avapoolaja lõppu lisas Konrad Laimer teisegi.

Hoffenheim tõi mängu pisut vürtsi veerand tunnikest enne vastasseisu lõppu: 18-aastane Umut Tohumcu keerutas palli kasti ning sel talvel Sevillast tulnud Kasper Dolbergi peanupp viis kaotusseisu minimaalseks. Külalised toodi maa peale tagasi loetud minutid hiljem, kui Timo Werner lõi mängu lõppseisuks 3:1.

Karikakaitsja Leipzig sammus seega Saksamaa karikavõistluste veerandfinaali neljandat korda viie hooaja jooksul. Ühelgi teisel meeskonnal säärast minekut praegu ette näidata pole.

Mainzil külas olnud Müncheni Bayerni jaoks läksid asjad kui lepase reega. Mängitud oli pisut enam kui veerand tundi, kui Saksamaa tipu eest debüüdi teinud Joao Cancelo konksutas kaitsja ära ja pani värava alla tsenderduse, mille Eric Maxim Choupo-Moting võrku virutas. Kümmekond minutit hiljem oli täpne ka Jamal Musiala.

Mainzi keeruline õhtu sai avapoolajal tumedamat tooni juurde: 40. minutil tehti sunnitud vahetus, kui väljakult lahkus vigastada saanud kaitse tugitala Silvan Widmer. Neli minutikest hiljem lustis Bayern taas ning Choupo-Motingi kannasöödu järel lahendas Leroy Sane kindlalt.

Teisel poolajal pidi Bayern pisut enam kangutama, teisalt ei õnnestunud ka Mainzil skooriarvet avada. "Abi" polnud ka 81. minutil pahaseks saanud peatreener Bo Svenssoni minema saatmisest. Samal ajal säilitas Julian Nagelsmann rahu ning minutid hiljem tõid sakslase hoolealused taas sõjasaaki: 83. minutil keerutas Joshua Kimmich pehme palli kasti ning Alphonso Davies kõksas selle peaga võrku.

Peale 4:0 võidu (mis oli käimasoleva aasta esimene!) said Bayerni mehed tähistada veel üht verstaposti. Nimelt tõusis Thomas Müller klubi legendi Sepp Maieriga samale pulgale karikamängude arvestuses - mõlemad mehed on kirja saanud 63 vastasseisu. Samal ajal on Müller saanud kirja 53 võitu, mis teeb temast sarja edukaima mängija.