Luup peale | Bale eksis penaltil, aga söötis Walesi võidule (0)

Gareth Bale. Foto: Scanpix / Tolga Bozoglu / EPA

Gareth Bale jättis enda teenitud penalti realiseerimata, aga vedas kahe resultatiivse sööduga Walesi 2:0 võidule Türgi üle.

Avapoolajal valdasid meeskonnad Bakuus palli võrdselt, kuid parimad võimalused tekitas Wales. Skoor avati 42. minutil. Bale andis pika söödu ning Aaron Ramsey tõusis sügavusest õigeaegse spurdiga karistusalasse, võttis söödu rinnaga vastu ja lõi palli alla nurka.

Kohtumine oli tempokas ja võimalusterohke. Kuigi Wales võttis juba seisul 0:0 seisvate pallide ja autide mängupanekuga palju aega ning puurivaht Danny Ward sai teise poolaja alguses selle eest kohtunikult suuliselt hoiatada, siis kui pall juba mängu pandi, rünnati isukalt. Kumbki tiim ei kõigutanud palli niisama, vaid mõlemad olid suunatud väravale. Seda näitab ka pealelöökide arv 17:16 (Türgi poolt vaadatuna).

Vaheajal kaks vahetust teinud Türgi valdas teisel poolajal palli rohkem, aga Wales oli vasturünnakutel terav. 60. minutil teenis Bale penalti, kui Mehmet Celik talle karistusala joonel jalgadesse koputas. Bale tegi hoojooksus pausi ning saatis penalti üle värava. Kohe järgmises olukorras oli Walesi kapten uuesti tabamusele ülilähedal, Türgi puurivaht Ugurcan Cakir lõi palli talle pihta ja pall põrkas napilt postist mööda.

Teise värava saavutas Wales viiendal üleminutil. Bale purjetas lahtimängitud nurgalöögi järel mööda otsajoont karistusalasse ning söötis Connor Robertsile, kes veeretas palli võrku. Tähelepanekuid mängust:

1. Kaks Bale'i söötu jättis Ramsey realiseerimata

Juba enne väravat andis Bale Ramseyle kaks suurepärast läbisöötu, viimane pääses nendes olukordades ka karistusalas löögile, kuid veel ei skoorinud.

6. minutil tegi Ramsey kastis ühe konksu ja lõi viiekasti nurgast, Cakir tõrjus jalaga. 24. minutil sai Walesi poolkaitsja 11 meetri peal eriti vabalt pöörata ja lüüa, kuid tulistas palli taevasse. Teises momendis eksis Türgi vasakkaitsja Umut Meras, kes ülejäänud kaitseliinist maha jäi ja suluseisu ära kattis.

2. Türgil ohtlikud nurgalöögid

Walesile valmistasid enim probleeme Türgi nurgalöögid, kust pääseti korduvalt peaga löögile. 87. minutil oli avavooru omavärava autor Merih Demiral lähedal viigistamisele, aga Ward pareeris tema peapalli hea tõrjega.

Türgi mängu parim võimalus tekkis kornerist 54. minutil. Türklased (Demiral ja Kaan Ayhan) võitsid järjest kaks esimest õhuvõitlust ja pall jõudis kapten Burak Yilmazile, kes tulistas viielt meetrilt üle.

3. Üleajal suuremat sorti rüselus

Normaalaeg möödus kaartideta (hoolimata sellest, et Kieffer Moore'il vahepeal pea veriseks võideldi), aga esimesel üleminutil tekkis suuremat sorti rüselus, mille tagajärel pidi kohtunik Artur Soares Dias välgutama koguni nelja kollast kaarti: mõlemale meeskonnale kahte. Kollase said Yilmaz, Hakim Calhanoglu, Chris Mepham ja Ben Davies.

Olukord sai alguse sellest, et Yilmazile ei meeldinud, et Joe Rodon jäi murule pikutama, ning türklane läks vastast lõua alla patsutama. See ei meeldinud omakorda Walesi palluritele.

Türgi närviminek on mõistetav, sest alagrupi seis on nende jaoks nüüd nutune - kahest mängust null punkti. Ka eelmisel EM-finaalturniiril kaotasid punasärgid kaks esimest mängu ning kuigi võitsid viimase, siis jäi sellest kolmandate kohtade võrdluses edasipääsuks väheks. Wales on nüüd aga väga heas seisus - neli punkti on juba selline saak, millega eelmisel EM-il keegi alagrupist välja ei langenud.

Türgi - Wales  0:2 (0:1)
42. Aaron Ramsey, 90+5. Connor Roberts

Hoiatused: 90+2. Burak Yilmas, 90+2. Hakim Calhanoglu - 90+2. Chris Mepham, 90+2. Ben Davies
Peakohtunik: Artur Soares Dias (Portugal)

Türgi: Cakir, Celik, Ayhan, Söyüncü, Meras (72. Müldür), Yokuslu (46. Demiral), Karaman (75. Dervisoglu), Tufan (46. Yazici), Calhanoglu, Ünder (83. Kahveci), Yilmaz.
Varus: Günok, Bayindir, Demiral, Toköz, Yazici, Antalyali, Kabak, Kökcü, Kahveci, Aktürkoglu, Müldür, Dervisoglu.

Wales: Ward, C. Roberts, Rodon, B. Davies, Mepham, Allen (73. Ampadu), Ramsey (85. Wilson), Morrell, Bale, James (90+4. N. Williams), Moore.
Varus: Hennessey, A. Davies, Gunter, N. Williams, Lockyer, Wilson, T. Roberts, Ampadu, Norrington-Davies, J. Williams, Brooks, Levitt.