Luup peale | Klavan naasis nullimänguga, aga Paidel oli õnne, et Piht pääses kollase kaardiga (galerii!) (6)

Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Valitsev Eesti meister Tallinna FC Flora ja mullune hõbemedalist Paide Linnameeskond pidasid maha pingelise lahingu, kuid väravaid ei löönud. Mõlemad meeskonnad said liigatabelisse punkti ja Flora edu Paide ees on endiselt neli punkti, seejuures on Flora pidanud kaks mängu vähem.

Paide sai kohe mängu alguses surve peale, kui Siim Luts võitis karistuslöögi ja Andre Frolovi kauglöögi pareeris Matvei Igonen. Sergei Mošnikov mängis nurgalöögi lühidalt lahti ja Siim Luts proovis Joseph Saliste tsenderdusest käärlööki, aga pall lendas posti, Igonen oli olukorrast välja mängitud.

Seejärel sai Flora paremini mängu sisse ja kombineeris Paide karistusala lähistel, kuid väravale ülemäära palju ohtu ei tekitatud. Konstantin Vassiljev proovis 15. minutil kauglööki, aga sihik polnud paigas. Floral olid nurgalöögid, kuid Paide tuli nende kaitsmisega toime.

REKLAAM

25. minutil olid Paidel superšansid: Igonen tõrjus Lutsu lähilöögi, misjärel blokeeriti Deabease sooritus ja siis ei saanud Hindrek Ojamaa palli raamidesse. Paide karistusalas üpris nähtamatu olnud Rauno Sappinen lõi 30. minutil kaugelt peale, aga pall lendas meetri jagu posti kõrvalt mööda.

Kumbki meeskond esimesel poolajal initsiatiivi enda kätte ei saanud, vaid kord domineeris Flora ja kord Paide. Vaheajale mindi 0:0 viigiseisul.

Teise poolpaja alguses oli Floral poolvõimalus, kui Markus Poom sai karistusala juurest löögile, aga löök ebaõnnestus ja maandus Mihkel Aksalu süles. Mõned minutid hiljem leidis Hindrek Ojamaa suurepärase tsenderdusega Lutsu, kelle pealöök aga raamidesse ei lennanud. Seejärel jooksis Sappinen Ragnar Klavani eest ära ja sooritas terava nurga alt löögi, kuid Aksalu oli valvel ja tõrjus. Kohe järgmisel Paide rünnakul säras Igonen, kes tõrjus Deabeasi löögi.

Teine poolaeg algas tormiliselt, aga siis mäng veidi rahunes ja kulges edasi samamoodi nagu esimesel poolajal ehk kord domineeris Flora ja kord Paide. Mõlemal meeskonnal olid mõned poolvõimalused, aga ei midagi rohkem, sest viimasel pooltunnil olid jõuvarud otsakorral. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Paidel oli õnne, et Piht pääses kollase kaardiga

Mängukeelu all olnud Henri Anieri asemel mänginud Kristofer Piht kaotas kahevõitluse Ken Kallastele, kes tsenderdas seejärel palli karistusalasse, aga seal noppis selle Mihkel Aksalu. Kallaste sai aga samas olukorras seljale haiget ja jäi murule pikali, kuid Paide jooksis juba kontrarünnakusse.

Pihtil oli äärel palju ruumi, sest Kallaste oli olukorrast väljas. Piht tegi aga halva pallipuute ja Martin Miller oli esimesena jaol. Seejärel põrkasid mängijad kokku. Õigemini, Piht lendas Millerile korgid ees jalga - Miller kukkus karjatuse saatel murule, Flora treenerid ja mängijad nõudsid punast kaarti.

Mängu peakohtuniku Roomer Tarajevi vile oli kiire ja konkreetne, sest Piht jäi selgelt hiljaks, kuid käsi taskusse sedavõrd kiiresti ei läinud. Võimalik, et Tarajev arutas olukorda abikohtuniku Sander Sagaga läbi, aga vastu võetud otsus oli arusaamatu, sest Piht sai kollase, mitte punase kaardi.

Paidel oli õnne, sest punase kaardi korral oleksid nad umbkaudu 60 minutit kümnekesi mänginud. Piht flirtis ka teise poolaja alguses kollase kaardiga, 69. minutil vahetati ründaja välja.

2. Klavan mängis 17-aastase pausi järel Eesti meistriliigas

Paide Linnameeskond sai 1. juulil olulise mängija kaitseliini juurde, kui meeskonda saabus seitsmekordne Eesti parim jalgpallur Ragnar Klavan, kes mänginud Hollandi Eredivisies, Saksamaa Bundesligas, Inglismaa Premier League’is ja Itaalia Serie A-s kokku ligi 400 kohtumist, lisaks käinud väljakul Meistrite ja Euroopa liigas.

Kui Klavan tegi Paide eest debüüdi Konverentsiliiga esimeses eelringis Wroclawi Slaski vastu, siis Premium liigas sai 35-aastane keskkaitsja pallimurule alles 31. juulil. Tema eelmine mäng Eesti meistriliigas oli 29. augustil 2004, olles siis 18-aastane. Ligi 17 aastat on möödas ja Klavan rõõmustab koduliigas siinseid jalgpallisõpru.

Klavan mängis väga hea mängu, saades Rauno Sappineniga hakkama. Imelik lause: Klavan sai Sappineniga hakkama … see selleks. Ta oli peaaegu kogu aeg Sappinenil nagu takjas küljes ega andnud Flora esiründajale hingamisruumi. Mõned poolvõimalused Sappinenil olid, aga ei midagi erilist, kui välja arvata viimasel minutil sooritatud pealöök. Klavan mängis aga kõik 90 minutit naeratus näol ja seda oli meeldiv näha.

3. Mängu parim – Siim Luts

Kui väravateta viigimängus kedagi esile tõstetakse, siis üldjuhul on nendeks väravavahid või kaitsjad, sest nullid on ju tablool, aga Premium liiga tippklubide lahingus oli kõige silmapaistvam mängija Paide vasakäär Siim Luts, kes pakatas enesekindlusest. Ta oli aktiivne ja proovis ka kaks korda käärlööki, neist esimene oleks peaaegu väravas maandunud, aga post jäi ette.

Mitteametlik protokoll:

31. juulil kell 19.00 Paide Linnastaadionil

Paide Linnameeskond - Tallinna FC Flora  0:0

Hoiatused: 34. Kristofer Piht, 70. Ishaku Konda, 78. Hadji Drame, 83. Vjatšeslav Zahovaiko (peatreener) - 73. Henrik Ojamaa, 90+1. Jürgen Henn (peatreener)
Mänguolud: +22, vahelduv pilvisus, muruväljak heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 373
Peakohtunik: Roomer Tarajev
Abikohtunikud: Sander Saga, Tauno Rämson
Neljas kohtunik: Elar Tarkus

Paide: Mihkel Aksalu, Kristofer Piht (69. Edgar Tur), Andre Frolov, Abdul Razak Yusif, Sergei Mošnikov (74. Hadji Drame), Siim Luts, Ishaku Konda, Ragnar Klavan, Hindrek Ojama, Joseph Saliste, Deabeas.
Varus: Mattias Sapp, Hadji Drame, Martin Kase, Sander Sinilaid, Edgar Tur, Siim Aer, Kevin Kauber.

Flora: Matvei Igonen, Märten Kuusk, Henrik Ojamaa, Martin Miller (84. Markus Soomets), Rauno Sappinen, Konstantin Vassiljev, Sergei Zenjov (69. Sten Reinkort), Henrik Pürg, Ken Kallaste, Michael Lilander, Markus Poom.
Varus: Karl-Romet Nõmm, Marco Lukka, Sten Reinkort, Rocco Robert Shein, Henri Välja, Markus Soomets, Markkus Seppik.

Tabeliseis:

Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
17
14
1
2
46:22
43
2.
16
12
4
0
40:11
40
3.
18
10
6
2
30:14
36
4.
17
8
2
7
31:19
26
5.
17
7
3
7
29:19
24
6.
17
6
2
9
22:31
20
7.
18
5
2
11
24:41
17
8.
18
4
2
12
16:50
14
9.
17
3
4
10
21:34
13
10.
17
3
2
12
15:33
11

SEOTUD PILDID
SEOTUD MÄNGUD
6 kommentaari

tomm   •  
(91.129.106.***)
Mis punase kaardi jutt? See ei ole punane kaart. Ei läinud olukorda kōrge jalaga korgid ees säärde, vaid mööda maad ja hüpekasse, seejuures ka palli mängides. Ei ole vaja mingit teemat aretada, kollane on täiesti okei sellise vea eest.
Dona-Ly Sinimeri   •  
(91.129.102.***)
Tegelikult küll, Paidel oli õnne, et Piht punase asemel punast ei saanud. Osad kohtunikud annaks ka punase sealt. Ohtlik see oli, puude liiga ette ja pani Milleri ohtu sellega.
x0joe0x2   •  
(91.129.106.***)
sorri, ma ei taha absoluutselt olla seksistlik aga no miks ma ei imesta et just naine midagi sellist ytles. “Paidel oli õnne, et Piht PUNASE asemel PUNAST ei saanud”
Jaan95   •  
(136.228.197.***)
Inimene eksis veidi. Kas mõttest ei saanud aru? Vabalt oleks sellise teo eest punase võinud saada. Lisaks tegi ta kollase väärilise vea hiljem, kuid taas kohtunik halastas. Ega muidu teda kiiresti välja ei võetud.
sanderk   •  
(185.158.17.***)
mind vastupidi väga üllatab, et just kartul selline tähenärija on
Jaan95   •  
(136.228.197.***)
Live ülekande ajal küsiti, et miks Tarajev enam Euroopas ei vilista. Antud vilepartii näitas ilmekalt, miks Tarajev Euroopas enam ei vilista.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK