Luup peale | Kuressaare ründas meeleheitlikult, aga Legion pani klassi maksma (galerii!) (3)

FC Kuressaare lootused Premium liiga esikuuikusse jõuda said suure löögi, kui nad koduplatsil TJK Legionile 0:2 alla jäid. Saarlased olid enamuse ajast küll ründavamaks pooleks, kuid võimaluste realiseerimisel näitas Legion kõrgemat klassi.

Kuressaare oli avapoolajal ründavamaks pooleks ja jõudis kahel korral skoori avamisele väga lähedale, kuid ei suutnud võimalusi ära kasutada. 5. minutil raksatas Sander Lahe pommlöök latti. 18. minutil suunas aga Rauno Tutk kolmelt meetrilt palli peaga tühjast väravast mööda.

Legion jõudis harva saarlaste kasti, aga 22. minutil mängis Aleksandr Volodin karistuslöögi kavalalt lahti, Kure kaitseliin jäi magama ning Stefan Tšendei pääses Kristen Lapaga vastamisi. Väravavaht reageeris aga kiiresti ja blokeeris löögiürituse.

Kure surve tõi kaasa mitmeid poolvõimalusi, aga juhtima asusid avapoolaja lõpus hoopis külalised, kui Nikita Ivanov sooritas Dušan Bakici söödu järel terava nurga alt ja kahe kaitsja vahelt ideaalse ühepuutelöögi esimesse ristnurka - 0:1!

Teist poolaega alustas Kure veelgi ründavamalt ja jõudis mitmete lubavate olukordadeni, kuid avapoolajal nähtud kuldseid võimalusi enam ei tekkinud. Saarlased surusid meeleheitlikult, kuni Legion tuli 57. minutil terava kontraga vastu ja tegi kohe ka skoori: pikk pall ette, Tutk kukkus võitluses Aleksandr Šapovaloviga ning noor ründaja lükkas täpse söödu tahaposti, kust Nesterov palli tühja võrku kõksas - 0:2!

Teine värav lõi Kuressaare mõnevõrra rivist välja ja Legion sai mängu enda kontrolli alla. Alles 75. minuti paiku järgnes Kure viimane survepuhang, aga kolm järjestikust lubavat olukorda jäid jällegi lahendamata. Lõpu eel pidanuks Šapovalov lööma hoopis Legioni kolmanda, kui ta pääses Lapaga silmitsi, kuid saatis palli väravast mööda. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Mis ühele norm, see teisele ime

Esikuuikusse jõudmine, mis Eesti tippklubide, aga ka TJK Legioni jaoks on kohustuslik ülesanne, tähendab Kuressaare jaoks hoopis midagi enamat. Enneolematult võimas sügisene seeria (5 võitu 7st mängust) tõstis Kure klubi ajaloo rekordite lävele ning esikuuikukoht oleks kirsiks tordil, sest mitte kunagi varem pole saarlased hooaega nii kõrgel tabelikohal lõpetanud.

Legion hellitab samal ajal lootusi esinelikusse tõusmisest, kuid nende ambitsioonide juures ei ole tegemist sugugi millegi nii erakordsega kui saarlaste pürgimine esikuuikusse. Nii ei ole seal midagi imestada, et Kure oli seisusele vastupidiselt täna ründavamaks pooleks, sest nende jaoks oli kaalu peal hoopis rohkem kui Legioni jaoks.

2. Legioni eksperimentaalne kaitsekolmik

Legioni peatreener Deniss Belov on juba mõista andnud, et hooaja lõpus saavad võimalusi nooremad mängijad, pilguga järgmisse aastasse. Nii kuulusid ka Saaremaal Legioni algkoosseisu kolm teismelist tulevikulootust, samal ajal kui Aleksandr Dmitrijev ja Sander Puri vaatasid mängu pingilt.

Katsetused ei piirdunud aga sellega, sest kasutusele võeti ka täiesti uus formatsioon. Kui valdava osa hooajast on Kuressaare mänginud kolme keskkaitsjaga, mis on viimasel ajal vahetatud välja neljase liini vastu, siis täna katsetas kolmest tagaliini hoopis Legion. Keskkaitses mängisid Artur Šarnin, Aleksandr Volodin ja Daniil Pankov, kusjuures kõik kolm on varem mänginud rohkem äärekaitses kui keskel. Tõsi, Šarnin on viimasel ajal karastunud ka Olberkise paarilisena.

Et Artjom Artjunin ei saanud võimalust isegi nii tõsises keskkaitsjate puuduses, on selge märk, et tema tulevik klubis on küsimärgi all. Pikaaegne põhimees Artjunin pääses viimati Premium liigas väljakule kuu aega tagasi, esindades sealt alates ainult duubelvõistkonda. Kui Belov põhjendas mängujärgses intervjuus Artjunini puudumist noortele võimaluste andmisega, siis see ei saa kindlasti olla kogu tõde, sest keskkaitses tegutses täna ju ka kogenud Volodin. Artjuninit ei ole aga viimastel mängudel isegi mitte varumeestepingil.

Selline fännipunt tervitas Legionit Saaremaal eelmine kord. Seekord aga mitte. Foto: Allan Mehik

3. Kuhu jäi publik?

Kuressaare viimase aja võimas seeria on tekitanud jalgpallisõprade seas kõvasti kõneainet ja kiitust, aga millegipärast ei ole see tekitanud Saaremaal vähimatki jalgpallibuumi, sest kodumängude tribüünid on ikka väga hõredalt täidetud.

Täna oli Kuressaares päikeseline ja sealsete standardite järgi pigem tuulevaikne päev, meeskond oli võitnud neli kodumängu järjest ja seisis ajaloolise saavutuse lävepakul ... aga tribüünidelt loeti kokku vaid 101 pealtvaatajat. Puudus ka häälekas fännigrupp, kes teinekord Kure kodumängudele kõvasti värvi lisab.

Mis on läinud valesti, et saarlaste enneolematu hoog kohalikud elanikud nii külmaks jätab? Küsimus ei ole ju ainult tänases, sest ka eelmiseid kodumänge kogunes vaatama napilt üle või vahel isegi alla saja inimese.

4. Kaks debütanti

Tänase mänguga sai Premium liiga juurde kaks uut mängijat. Suvel Flora duublist Kuresse laenule tulnud ründaja Igor Ustritski teenis oma esimesed minutid, kui ta 83. minutil väljakule vahetati. Ning lisaminutitel pääses platsile ka Legioni 16-aastane poolkaitsja Aleksander Švedovski.

5. Mängu parim - Aleksandr Šapovalov

Heas vormis 18-aastane ründaja ei saanud oma 11-le liigaväravale lisa, kuid ta oli sellegipoolest Legioni ründemängu keskne figuur, hoolitsedes suurema osa teravuste eest. Ühe hea võimaluse jättis ta küll kasutamata, kuid samas serveeris ta Kirill Nesterovile värava kandikul ette.

17. oktoobril kell 13:00 Kuressaare linnastaadionil

FC Kuressaare - Tallinna JK Legion  0:2 (0:1)