Luup peale | Levadia ründemäng kiratses ja pingilt polnud lisakäike võtta, aga lõpuks eksis Trans ise (1)

Foto: Katariina Peetson

FCI Levadia ründemasin tõrkus Narvas pikka aega ning vahetusest polnud ka teravust juurde võtta, aga tiitlikaitsja sai võidupunktid siiski kätte, sest lõpuks tegi Transi väravavaht Aleksei Matrossov saatusliku eksimuse.

Avapoolaeg Narva Kreenholmi staadionil pakkus tempokat, võitluslikku ja jõulist heitlust, kus Levadia valdas küll oluliselt rohkem palli, aga kumbki ei suutnud eriti häid väravavõimalusi tekitada. Levadia jõudis paaril korral tsenderdustest lubavatele löögipositsioonidele, Transil oli omakorda vasturünnakutel paar poolvõimalust.

Poolaja parim šanss avanes Levadial 40. minutil, kui Zakaria Beglarišvili tsenderdas ja Mark Oliver Roosnupp suunas palli peaga värava ette, aga Robert Kirss ei pääsenud siiski viielt meetrilt löögile, sest Deniss Dedetško jõudis viimasel hetkel palli tema nina eest ära klaarida.

Teisel kolmveerandtunnil hakkas aga lõpuks juhtuma ning kuigi Levadia domineerimine ei olnud jätkuvalt teab mis väravalõhnaline, siis tasapisi keerati kruvi ikkagi peale. 48. minutil saatis Kirss lubavast kohast palli küljevõrku. 58. minutil lendas Beglarišvili karistuslöök ristnurga suunas, aga Matrossov suutis selle välja tuua.

REKLAAM

65. minutil avanes šanss ka Transile, kui Irie kaarpall kukkus seitsme meetri kaugusel väravast Gleb Pevtsovile nina ette, aga löök lendas taevasse. 71. minutil sai hea variandi jällegi Beglarišvilil, kes mängis kenasti kokku vahetusest sekkunud Artur Pikaga, aga löök 15 meetrilt lendas siiski üle lati.

Läbimurre saabus lõpuks 76. minutil näiliselt süütust olukorrast, kui Matrossov pillas Karl Rudolf Õiguse tsenderduse lubamatult Beglarišvili jalale ning too kasutas lahke kingituse ära - 0:1! Premium liiga parima väravaküti hooaja 15. tabamus oli tõsiasi. Mõned minutid hiljem oleks Mark Oliver Roosnupp pidanud kohe teisegi lööma, kui ta väravavahiga silmitsi pääses, aga seekord vastas Matrossov suurepärase tõrjega.

Trans siiski ei lagunenud, vaid suutis veel initsiatiivi enda kätte haarata ja kaks head võimalustki tekitada. 85. minutil pääses Oleksandr Koževnikov terava nurga alt löögile, kui Karl Andre Vallner oli juba pikali murul, aga ukrainlane saatis palli küljevõrku. Esimesel lisaminutil kukkus kümne meetri kaugusel väravast pall ette Jevgeni Demidovile, aga tema löök läks liialt värava keskele ja Vallner vastas reaktsioonitõrjega. Nii pääses Levadia raske võiduga koduteele. Soccernet.ee tähelepanekud:

Foto: Katariina Peetson

1. Trans tervitab naasjaid

Kuigi Volodõmõr Prõjomov ja Aleksandr Zakarljuka jäid tänasest mängust eemale ning Martin Käos polnud valmis alustama, on Transi koosseisuprobleemid viimasel ajal oluliselt leevenenud. Juulis liitunud mängijatest kaks kuulusid täna põhikoosseisu (Aleksandr Kulinitš ja Deniss Taraduda) ja kolmas oli pingil (Cem Felek).

Veel rõõmustavam oli aga see, et pikalt vigastustega kimpus olnud Deniss Poljakov ja Eduard Golovljov olid valmis alustama. Poljakov kuulus viimati põhikoosseisu 20. aprillil, Golovljov 8. märtsil. Paraku lõppes Golovljovi tänane esitus juba 40 minutiga, aga Poljakov lisas Transi keskväljale kõvasti kvaliteeti, naastes pikalt vigastuspausilt nii hästi nagu ta poleks vahepeal eemal olnudki.

Kokkuvõttes on Transi vahetusmeestepink märkamatult kosunud pikaks ja tummiseks, sest üheksast tänasest varumehest koguni seitsme puhul polnuks suur üllatus ka nende põhikoosseisu kuulumine.

2. Levadial nappis lisakäike

Levadia oli aga omakorda sõitnud piirilinna vaid seitsme varumehega, kellest rohkem kogemusi omasid vaid neli. Ernest Agyiri ja Artur Pika tervislikud probleemid olid enne mängu teada, aga teadmata põhjustel puudusid Levadia rivistusest Marko Putincanin, Rasmus Peetson, Murad Velijev ja Liliu. Viiest välismaalastele lubatud kohast jättis Levadia ühe isegi kasutamata.

Suvised täiendused Bourama Fomba ja Til Mavretic kuulusid põhirivistusse, kuid Tadžikistani ründaja Rustam Soirov ei ole paberimajanduse tõttu veel kohale jõudnud.

Nii nappis tiitlikaitsjal täna pingil käike, millega rünnakut elavdada. Kogenud meestest istusid seal vaid väravavaht Artur Kotenko ning kaitsjad Pikk, Markus Jürgenson ja Maksim Podholjuzin. Kui peatreener Ivan Stojkovic midagi ikkagi muuta tahtis, siis tõi ta tipuründaja Robert Kirsi asemele Pika ning vangerdas mängijate positsioonidega nii, et Beglarišvili asus nn libaründajaks.

Levadia tipuründajana lõpetas mängu aga hoopis Õigus, kes suundus sinna pärast seda, kui Beglarišvili välja vahetati ja Markus Jürgenson paremale äärele tuli.

3. Suupruukimine võinuks maksta värava

72. mänguminuti alguses tekkis Levadia trahvikastis harvanähtav olukord, kui kohtunik Martti Pukk määras Transi kasuks vabalöögi karistusalajoonest paarkümmend sentimeetrit seestpoolt. Kaamerapildist jäi juhtunu küll välja, aga Maximiliano Uggele määrati kollane kaart suupruukimise eest ning see oligi vabalöögi määramise põhjuseks. Seda näeb harva, sest enamjaolt jagatakse suupruukimise eest kaarte mänguseisakute ajal, aga kui kohtunik seetõttu mängu kinni peab, siis järgnebki vabalöök.

Järgnenud vaidluste ja segaduste tõttu kulus mängu peatamise hetkest rohkem kui kaks ja pool minutit, enne kui Trans palli mängu sai panna. Kuna vabalööki ei tohi otse väravasse lüüa, siis mängisid Deniss Dedetško ja Arseni Kovaltšuk palli kõigepealt lahti, enne kui ukrainlane püüdis seda ristnurka keerutada, aga lõpuks lendas pall mitu meetrit väravast mööda.

Foto: Katariina Peetson (arhiiv)

4. Mängu parim - Til Mavretic

Keeruline on seekord võitjameeskonnast parimat valida, sest keegi ei tõusnud teiste seast eredalt esile ja võiduvärav sündis pigem vastaste jämedast eksimusest kui ründajate meisterlikkusest. 24-aastane Sloveenia keskväljamees näitas aga teist mängu järjest, et tegemist on igati asjaliku täiendusega, kelle tööraadius on väga suur ja kes paistab pidevalt silma positiivsete otsuste ja duellivõitudega.

Protokoll:

7. augustil kell 18.00 Narva Kreenholmi staadionil

JK Narva Trans - Tallinna FCI Levadia  0:1 (0:0)
76. Zakaria Beglarišvili

Väravasöödud: 76. Karl Rudolf Õigus
Hoiatused: 56. Irie, 57. Deniss Taraduda - 44. Bourama Fomba, 65. Ilja Antonov, 72. Maximiliano Ugge
Mänguolud: +19, vahelduv pilvisus, muruväljak rahuldavas seisukorras
Pealtvaatajaid: 256
Peakohtunik: Martti Pukk
Abikohtunikud: Sander Saga, Tauno Rämson
Neljas kohtunik: Jagnar Jakobson

Trans: Aleksei Matrossov, Deniss Dedetško, Deniss Taraduda, Kevin Aloe, Nikita Mihhailov (58. Cem Felek), Bi Sehi Elysee Irie, Aleksandr Kulinitš, Arseni Kovaltšuk (86. Jevgeni Demidov), Deniss Poljakov, Oleksandr Koževnikov, Eduard Golovljov (40. Gleb Pevtsov).
Varus: Maksim Pavlov, Roman Nesterovski, Cem Felek, Jevgeni Demidov, Gleb Pevtsov, Mark Maksimkin, Egor Žuravljov, Martin Käos, Viktor Kudrjašov.

Levadia: Karl Andre Vallner, Milan Mitrovic, Maximiliano Ugge, Mark Oliver Roosnupp, Brent Lepistu, Til Mavretic, Bourama Fomba (67. Maksim Podhioljuzin), Zakaria Beglarišvili (87. Markus Jürgenson), Karl Rudolf Õigus, Ilja Antonov, Robert Kirss (67. Artur Pikk).
Varus: Artur Kotenko, Markus Jürgenson, Artur Pikk, Maksim Podholjuzin, Andres Järve, Daniel Luts, Patrik Kristal.

Tabeliseis:

Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
22
20
2
0
62:11
62
2.
22
18
3
1
52:9
57
3.
22
14
4
4
45:18
46
4.
20
11
3
6
47:20
36
5.
22
9
4
9
26:30
31
6.
22
6
3
13
27:40
21
7.
22
5
3
14
18:44
18
8.
22
4
3
15
21:62
15
9.
21
3
5
13
19:44
10
10.
21
2
2
17
21:60
8

SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
1 kommentaar

Morten Palu   •  
(46.131.40.***)
narva zaka hooaeg labi

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK