Luup peale | Levadia vangerdas ja alustas tormiliselt, aga lasi endale lüüa kaks välditavat väravat (0)

Foto: Scanpix / Laszlo Geczo / imago images / Inpho Photography

Tallinna FCI Levadia sai Konverentsiliiga teise eelringi avamängus võõrsil Iirimaa klubi Dundalki vastu 2:2 viigi, aga mängis kaks korda eduseisu maha ja kaotas mängu üle kontrolli. Kuid viik on korralik tulemus, mida annab järgmisel nädalal Tallinnas edasipääsuks vormistada.

Levadia haaras juhtohjad juba esimesel minutil. Bogdan Vaštšuk mängis keskväljal palli Zakaria Beglarišvilile, kes söötis edasi vasakule äärele Ernest Agyirile, kes omakorda pani palli värava ette, kuhu oli jõudnud Vaštšuk ja kes realiseeris meisterlikult - 0:1.

Levadia alustas mängu suurepäraselt, aga mitte ideaalselt, sest Dundalk lõi kolmandal minutil viigivärava, kui Maksim Podholjuzin tegi vasakul äärel valearvestuse ja William Patching realiseeris Daniel Kelly söödu tabamuseks - 1:1.

Levadial oli neljandal minutil uus võimalus, aga Agyiri löögi pareeris Dundalki puurilukk Alessio Abibi. Tormilise alguse järel mäng korraks rahunes, kuni Beglarišvili leidis 19. minutil oivalise sööduga kaitseliini taha jooksnud Vaštšuki, kes lahendas olukorra taas meisterlikult, seekord tõstis palli üle väravavahi väravasse - 1:2.

REKLAAM

Kui seejärel Dundalki kõrged tsenderdused esialgu eriti ohtlikud ei olnud, siis üks madal sööt 27. minutil kandis vilja. Läti paremkaitsja Raivis Jurkovskis leidis penaltipunkti juurest David McMillani. Levadia kaitsjad olid eikusagil ja McMillan realiseeris kindlalt - 2:2.

Mäng kulges edasi pigem Dundalki domineerimisel ja Levadia pääses paaril korral ehmatusega, kui kõrged tsenderdused valmistasid peavalu. Paar minutit enne poolajavilet mängis Dundalk nurgalöögi lühidalt lahti ja Patching jooksis palliga Levadia karistusalasse, kus ta ka kukkus ja penaltit küsis, kuid Tšehhi peakohtunik Miroslav Zelinka 11 meetri karistuslööki ei määranud.

Teise poolaja alguses oli Levadial väravavõimalus, kui Vaštšuk jättis jalgevahelt Beglarišvilile palli karistusala juurde, kuid Dundalki väravavaht tõrjus löögi ja värava ette sööstnud Agyiri ei jõudnud esimesena pallini, kuigi oli sellele lähedal.

Järgmine arvestatav pealelöök sündis alles 65. minutil, kuid Patrick McEleney sooritus lendas rikošetist üle otsajoone. Sarnane olukord kordus minut hiljem, kui lööjaks oli Patching. Veel omakorda kolm minutit hiljem eksis Frank Liivak palli klaarimisel ja Gregory Slogget sai karistusala juurest löögile, aga keerutas meetri-paari jagu postist mööda.

Mida aeg edasi, seda rohkem nägi mõlemalt meeskonnalt väga palju praaki ja väravavõimalusi nappis. Dundalk proovis endiselt tsenderdustega ja mõned üritused olid üpris ohtlikud. Korra säras Levadia väravasuul Karl Andre Vallner, kes tõrjus McEleney lähilöögi teise poolaja esimesel üleminutil. Levadial proovis Robert Kirss käärlööki ja korra sai karistusalast löögile ka Vaštšuk, aga mõlemad sooritused ebaõnnestusid. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Levadia alustas ründajata - plaan toimis

Umbes 90 minutit enne avavilet, kui avaldati algkoosseisud, selgus, et Levadia alustab ründajata, sest nii Robert Kirss kui ka Hannes Anier olid pingil. UEFA koduleheküljel oli Levadia tipuründaja kohale märgitud ründav poolkaitsja Zakaria Beglarišvili.

Beglarišvili oligi tipuründaja kohal, aga ta polnud selline ründaja nagu Kirss või Anier, sest kui Levadia ründas, siis Beglarišvilile oli antud vaba roll ja Eesti passiga grusiin langes madalamale palli küsima, mis omakorda andis ruumi Bogdan Vaštšukile, kes jooksis Beglarišvilist jäänud vabadesse aukudesse Dundalki kolmandikul.

Zakaria Beglarišvili. Foto: Oliver Tsupsman

Tasub märkida, et säärane vangerdamine suures plaanis õnnestus, vähemalt esimesel poolajal, sest Vaštšuk oli nii Levadia esimese kui ka teise värava olukorras Dundalki kaitsjate poolt markeerimata. Vaštšuk lahendas mõlemad olukorrad oskuslikult.

Vaštšuki kõrval alustas keskväljal algkoosseisus Marko Putincanin, kes rünnakul aga nii aktiivne ei olnud. Kontrolliva poolkaitsja kohal mängis kapten Brent Lepistu, vasakul äärel oli Ernest Agyiri ja paremal äärel Frank Liivak.

Kui enne mängu kirjutasime eelvaates, et võimalikud alustajad on ka Milan Mitrovic ja Rasmus Peetson, siis Maximiliano Ugge keskkaitsepartner oli Maksim Podholjuzin ja paremkaitsja kohal alustas Ilja Antonov.

Kohe teise poolaja alguses sekkus mängu Peetson, kes vahetas välja Milijan Ilici ja liikus esialgu vasakkaitsesse, aga kui Ilja Antonov sai trauma ja väljakule pääses Trevor Elhi, siis Peetson oli paremkaitsja ja Elhi vasakkaitsja.

2. Individuaalsed eksimused kaitsemängus

Kui Levadia ründemäng, eelkõige esimesel poolajal, oli lõbusam ja loogilisem kui esimeses eelringis Gibraltari klubi St Joseph'si vastu, siis kaitsemäng ei õnnestunud. Levadialased jäid korduvalt hiljaks, mängijate katmine ja blokeerimine oli kehv, sest mõlema värava puhul olid väravalööjad markeerimata. Dundalki teise värava olukorras olid Levadia keskkaitsjad positsioonist täielikult väljas ja väravalööjaga oli karistusalas Frank Liivak.

2:2 viigivärava järel kaotati mängu üle kontroll, mis saadi episoodiliselt küll tagasi, aga alates sellest ajast oli Dundalk domineerivam pool väljakul. Teisel poolajal oli mäng pigem Dundalkil, Levadia tegi pallita tööd ja seetõttu võimalusi eriti polnud. Aga ei saa öelda, et Dundalkil oli meeletult võimalusi. Ka neil ei olnud, aga ohtlikumad olukorrad olid Levadia karistusalas.

Lisaks mängis Levadia oma karistusalas väga agressiivselt ja halvema õnne korral oleks endale ehitatud vähemalt üks penalti, aga Tšehhi kohtunikul Miroslav Zelinkal oli kindel joon ja kastis kukkumise peale niisama vilet ei puhunud, kuigi võõrustajad nõudsid korduvalt. Agressiivsus on mõistagi hea, aga liigne agresiivsus võib mõnikord saatuslikuks saada. Seekord ei saanud.

3. Peetsonil jääb korduskohtumine Tallinnas vahele

Konverentsiliigas kehtib reegel, et kui mängijal koguneb kolm kollast kaarti, tuleb järgmine mäng vahele jätta ja see saatus tabas Rasmus Peetsonit, kes korjas hoiatuskaardi nii kodus kui ka võõrsil St Joseph'si vastu ja nüüd võõrsil Dundalki vastu.

Rasmus Peetson. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

See tähendab, et Peetson ei saa korduskohtumises Levadiat aidata, aga see ei ole Levadia ainus mure, sest Ilja Antonov vigastas teise poolaja alguses süütus olukorras hüppeliigest ja tõenäoliselt jääb ka temal korduskohtumine vahele.

4. Levadia parim – Bogdan Vaštšuk

Bogdan Vaštšuk tegi Dundalki vastu Levadia särgis eurosarjadebüüdi, sest ta ei saanud esimeses eelringis mängukeelu tõttu osaleda. Vaštšuk ja Zakaria Beglarišvili olid kahtlemata Levadia kaks paremat mängijat esimesel poolajal, aga kui nende vahel valida, siis pigem Vaštšuk, kes oli mängunäljas ja säras ka kahe tabamusega. Tõsi, Beglarišvilil oli mõlemas väravas suur roll.

Protokoll:

22. juulil kell 22.00 Dublinis Tallaght staadionil

Dundalk - Tallinna FCI Levadia 2:2 (2:2)
3. Will Patching, 27. David McMillan - 1., 19. Bogdan Vaštšuk

Hoiatused: 45+1. Daniel Kelly, 90+2. Sonni Nattestad  - 34. Brent Lepistu, 58. Maksim Podholjuzin, 62. Zakaria Beglarišvili, 69. Rasmus Peetson, 88. Trevor Elhi
Mänguolud: +23, päikseline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.
Peakohtunik: Miroslav Zelinka
Abikohtunikud: Jan Patak, Petr Antonicek
Neljas kohtunik: Tomaš Batik (kõik Tšehhi)

Dundalk: Alessio Abibi, Raivis Jurkovskis, Andy Boyle, Sonni Nattestad, Darragh Leahy, Will Patching, Wilfried Zahibo (58. Greg Sloggett), Sam Stanton (75. Sean Murray), Daniel Kelly, David McMillan (86. Ole Erik Midtskogen), Patrick McEleney.
Varus: Peter Cherrie, Niall Brady, Greg Sloggett, Sean Murray, Ole Erik Midtskogen, Cameron Dummigan, Val Adedokun, Ryan O'Kane, Mark Hanratty, Jeongwoo Han.

Levadia: Karl Andre Vallner, Milijan Ilic (46. Rasmus Peetson), Maksim Podholjuzin, Maximiliano Ugge, Ilja Antonov (56. Trevor Elhi), Brent Lepistu, Ernest Agyiri (66. Mark Oliver Roosnupp), Bogdan Vaštšuk, Marko Putincanin, Frank Liivak, Zakaria Beglarišvili (67. Robert Kirss).
Varus: Artur Kotenko, Milan Mitrovic, Luka Lukovic, Rasmus Peetson, Mark Oliver Roosnupp, Markus Jürgenson, Robert Kirss, Aamir Abdallah, Hannes Anier, Trevor Elhi, Karl Rudolf Õigus.

SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK