Luup peale | Milleri eemaldamise järel targa lõpu mänginud Flora Tartus punkte ei kaotanud (galerii!) (2)

Mängu ainsa värava olukord. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Premium liiga liider Tallinna Flora alistas 22. voorus võõrsil Tartu Tammeka 1:0, värava lõi keskkaitsja Henrik Pürg. Viimased pool tundi mängis Flora Martin Milleri punase kaardi tõttu arvulises vähemuses.

Kuni 30. minuti joogipausini kulges kohtumine 26-kraadises Tartus üsna rahulikult ja võrdselt, kuigi Markus Poomi karistuslöök käis ära Tammeka latis. Mängupildi järgi võinuks pakkuda, et meeskonnad on tabelinaabrid, mitte erinevates tabeli pooltes. Tammeka saatis päris palju tsenderdusi karistusalasse ning Kevin Mätase pealelöök kasti nurgast ei läinud palju mööda.

Poolaja viimasel veerandtunnil kruttis Flora aga tartlastele järjest survet peale, mis päädis 41. minuti väravaga. Poomi nurgalöögi suunas Markus Soomets väravaesisesse saginasse, kus Gerdo Juhkami ja Richard Alandi puudete järel suutis Pürg skoorida.

Tammeka lootusi punktilisale kergitas oluliselt 64. minuti olukord, kus Flora ründav poolkaitsja Martin Miller läks vastaste väljakupoolel korkidega Patrick Genro Veelmale jalga ning jättis oma praeguse meeskonna endise koduklubi vastu kümnekesi. Miller võttis küll ahastusega peast kinni ega suutnud nii karmi karistust uskuda, kuid kordus näitas, et ta astus tõepoolest tervistohustavalt Veelma hüppeliigese piirkonda.

Vaid kolm minutit hiljem tekitas Tammeka suurepärase võimaluse viigistamiseks. Reio Laabus mängis Sander Kapperiga seina ning andis läbisöödu Mätasele, kes pääses karistualas löögile. Karl-Romet Nõmm tuli hästi vastu ja tõrjus.

See jäigi aga Tammeka viimaseks heaks momendiks. Floral õnnestus vähemuses veedetud aeg mööda saata targalt. Rohevalged hoidsid vahepeal palli nurgalipu juures, teenisid aute ja standardolukordi ning võtsid nende mängupanekul palju aega, aga samas tekitasid ka vastasest teravamaid olukordi. Mõned Flora kornerid põhjustasid veel ärevust, aga Aland tõrjus lati alt Soometsa pealöögi ja seis ei muutunud.

Tähelepanekuid mängust:

1. Addyl vedas, et Tammeka kümnekesi ei jäänud

Tammeka keskkaitsja David Addy sai juba 37. sekundil kollase kaardi, kui libistas äärel Sergei Zenjovi pikali. Kümnendal minutil, kui ghanalane uuesti määrusi rikkus, pidas kohtunik Kristo Tohver talle päris tõsise loengu.

Tammeka mängijad olid sel liigahooajal korjanud kõige rohkem punaseid kaarte (6) ning Tohver oli kohtunikest kõige rohkem kollaseid jaganud (keskmiselt 6 mängu kohta), seepärast polnuks ime, kui Addy saanuks oma teise hoiatuse. Suur vedamine oli Addy jaoks see, et ta ei saanud teist kollast kaarti ka 72. minutil, kui võttis veaga maha Henrik Ojamaa, kes proovis algatada kontrarünnakut. Florakad mõistagi nõudsid tolles olukorras aktiivselt vastase eemaldamist.

Järgmise kohtumise Tallinna Kalevi vastu peab Ghana kaitsja siiski vahele jätma.

Martin Milleri eemaldamine jäi kohtumise ainsaks punaseks kaardiks. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

2. Pürg lõi võiduvärava teist mängu järjest

Enne eelmise nädalavahetuse kohtumise üleminuteid Kuressaares polnud Pürg löönud sel liigahooajal Flora 60 väravast mitte ühtegi.

Nüüd on ta aga löönud kaks Flora väravat järjest, kusjuures mõlemad on võiduväravad, mis aitasid liidril võtta võõrsilt kolm punkti. Saaremaal skooris ta Poomi karistuslöögist peaga viimasel üleminutil.

3. Aland debüteeris, näha oli roostet

Tõsiselt vigastada saanud Karl Johan Pechteri asendajaks Tammekasse toodud väravavaht Richard Aland tegi täna oodatult uue tööandja eest debüüdi, mängides oma kunagise koduklubi vastu.

Kui vaadata puhtalt sisselastud väravate arvu (1), siis sai Aland debüütmängus väga hästi hakkama, kuna eelnenud viies omavahelises kohtumises järjest oli Flora skoorinud Tammeka vastu vähemalt kolm korda. Olukordi lähemalt vaadates oli aga puurivahis näha ebakindlust, mis on Premium liigast võetud aastase pausi järel ka mõistetav.

22. minutil pillas Aland nurgalöögi kinnaste vahelt, aga tema õnneks kukkus pall vastu Taijo Tenistet, kust see talle uuesti tagasi põrkas. 87. minutil tõrjus puurivaht Soometsa üsna pehme peapalli ohtlikult värava ette, tagasipõrganud palli Kuraksin temast siiski mööda toimetada ei suutnud.

Kohtumise ainsa värava olukorras võib samuti kriitilise pilguga Alandi otsa vaadata. Pall oli tal juba praktiliselt käes, aga Pürg suutis sealt selle võrku sudida. Mõni kohtunik oleks sealt samas ehk ka Alandi kasuks vea vilistanud.

4. Mängu parim - Henrik Pürg

Henrik Pürg kattis edukalt palli. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Lahtisest mängust vähe ohtlikke momente tekitanud Flora oli terav standardolukordades, kus üheks peategelaseks oli Pürg. Lisaks näitas Pürg kindlat tegutsemist kaitsetöös, klaarides oma kastist peapalle ja kattes vajadusel palli vastase eest üle otsajoone. Tasuks võiduvärav ja nullimäng.