Luup peale | Paide lõpetas hooaja Zahovaikota, aga ohjad haaranud Kesküla tegi geniaalse sunnitud vahetuse (0)

Kohtunik Tanel Üprus näitas 56. minutil Kalju poolkaitsjale Mihhail Babitševile punast kaarti. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Paide Linnameeskond ja Nõmme Kalju lõpetasid oma Premium liiga hooaja lumisel Sportland Arenal väravatesajuga. "Koduväljakul" mänginud Paide kasutas teisel poolajal arvulise ülekaalu ära ja pööras 1:3 kaotusseisu 5:3 võiduks.

Paide haaras juhtohjad juba 9. minutil, kui Foday Trawally võitis keskväljal palli ja leidis sööduga Deabeasi, kes tegi osavalt Aleksandr Ivanjušinile ära ja leidis tagumise posti juurest Henri Anieri, kes lükkas palli tühja väravasse - 1:0. Paide eduseis ei püsinud kaua, sest 12. minutil andis Kaspar Paur tsenderduse karistusalasse, mille Edgar Tur klaaris Igor Subbotinile, kes lajatas palli väravasse - 1:1.

Kalju initsiatiivi endale ja otsis juhtväravat, mis leiti 24. minutil, kui Paur tegi Rasmus Kallasele üks-üks duellis ära ja andis söödu värava ette, kus Aleksandr Volkovil oli ainult vormistamise vaev - 1:2. Mõned minutid enne seda oli Pauril üks-üks olukord Mihkel Aksalu vastu, aga Paide väravavaht säras suurepärase tõrjega. Lisaks virutas Maksim Gussev ühe löögi posti.

Kui esimesel poolajal oli väljak üpris roheline, siis vaheajal muutus lumesadu tihedamaks ja plats valgemaks. Kalju sai teisele poolajale imelise alguse, kui Giannis Tsivelekidis suunas 47. minutil Subbotini nurgalöögi väravasse - 1:3. Kalju olukord muutus aga nukramaks 56. minutil, kui Mihhail Babitšev tegi keskväljal Kevor Palumetsa vastu vea - valgevenelane sai teise kollase kaardi ja Kalju jäi kümnekesi.

Seejärel lagunes Kalju mäng täielikult ja Paide sai kontrolli endale, sest Kalju pressing ei olnud enam nii tugev ja väljakul oli rohkem ruumi. Esimene värav löödi tagasi 61. minutil, kui Siim Luts, Trawally ja Hindrek Ojamaa kombineerisid Kalju karistusalas ja selle lähistel ning nad mängisid lõpuks Sander Sinilaidi löögile - 2:3.

74. minutil jõuti viigiväravani, kui omavahel mängisid kokku Ojamaa, Anier ja Luts, neist viimane andis resultatiivse söödu Sinilaidile, kes lõi pöördelt palli väravasse - 3:3. See polnud aga kõik, sest vaid kaks minutit hiljem haarati juhtohjad, kui Deabeas vajutas umbes 20 meetrilt peale - Kalju väravavaht Henri Perk arvestas palli lennutrajektoori valesti ja 4:3.

Lõppseis vormistati 86. minutil, kui Tsilevekidis klaaris Ojamaa tsenderduse Anierile, kes ei jätnud kingitust kasutamata ega andnud Pergile võimalusepoegagi - 5:3. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

1. Paide lõpetas hooaja Zahovaikota

Paide Linnameeskond andis enne kohtumist FC Floraga teada, et peatreener tänavune hooaeg jääb peatreener Vjatšeslav Zahovaikole viimaseks meeskonna eesotsas. Tuleb välja, et Zahovaiko viimaseks mänguks jäi eelmisel pühapäeval Sportland Arenal saadud 0:3 kaotus Floralt, sest tänasel mängul juhendas meeskonda abitreener Erki Kesküla, mitte Zahovaiko.

"Slava soov oli see, et ta meeskonda viimases mängus ei juhendaks. Leidsime koos, et Erki teeb ära viimased paar treeningut ja juhendab meeskonda mängul," põhjendas otsust Paide Linnameeskonna spordidirektor Gert Kams mängujärgses intervjuus Soccernet.ee-le.

2. Kesküla geniaalne sunnitud vahetus

Kesküla säras võidumängus geniaalse vahetusega, mis, tõsi küll, ei olnud planeeritud, aga kes seda kümne aasta pärast ikka mäletab, kui protokolli vaatab. Nimelt vahetas Kesküla juba esimesel poolajal Edgar Turi välja ja asendas ta Sander Sinilaidiga. See tähendas, et Hindrek Ojamaa siirdus vasakkaitsest paremkaitsesse ja Andre Frolov liikus omakorda keskväljalt vasakkaitsesse. Sinilaid hakkas keskväljal toimetama.

Sinilaid toimetas seal eeskujulikult, sest poolkaitsja säras koguni kahe tabamusega, mis aitasid Paide kaheväravalisest kaotusseisust viigini. Nagu mainitud, siis see ei olnud planeeritud, vaid sunnitud vahetus. Spordidirektor Kams selgitas mängu järel, et Turi kohal oli küsimärk, kas ta saab mängida või mitte. Ja mingil hetkel andis hüppeliiges tunda ja Tur vahetati ettevaatusabinõul välja. Lõpuks osutus see suurepäraseks vahetuseks.

Henri Anier lõi Henri Pegile kaks väravat. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

3. Henri Anier liiga parim väravalööja

Henri Anier astus suure sammu Premium liiga parima väravalööja auhinna poole, sest tänased väravad aitasid Paide esiründaja Zakaria Beglarišvilist (Levadia) kahe ja Rauno Sappinenist (Flora) kolme tabamuse kaugusele.

Kui Anieril on selleks hooajaks mängud mängitud, siis Beglarišvilil ja Sappinenil on võimalik oma väravatearvet kasvatada, sest homme toimub hooaja viimane mäng, kui Levadia ja Flora Tallinna derbis omavahel vastamisi lähevad.

4. Mängu parim - Siim Luts

Kuigi Paide imeline tagasitulek algas Sander Sinilaidi väravatest ja äärel Deabeas tekitas äärel teravust, siis kõige stabiilsema esituse tegi siiski Siim Luts, kes mängis otsutavaks saanud väravate juures suurt rolli. Ta ise ei sahistanud, aga aitas meeskonda meisterlikult ja Kalju kaitsjatel oli Lutsuga pidevalt probleeme.

4. detsembril kell 19.00 Sportland Arenal

Paide Linnameeskond - Nõmme Kalju FC 5:3 (1:2)
9., 86. Henri Anier, 61., 74. Sander Sinilaid, 76. Deabeas - 12. Igor Subbotin, 24. Aleksandr Volkov, 47. Giannis Tsivelekidis

Väravasöödud: 9. Deabeas, 61. Hindrek Ojamaa, 74. Siim Luts, 76. Andre Frolov, 86. Kevin Kauber - 12. x, 24. Kaspar Paur, 47. Igor Subbotin