Luup peale | Saagi kübaratrikk näitas, et legendile pole palju vaja ning Tulevik seljatas derbirivaali (0)

Tänase Premium liiga laupäeva avas Lõuna-Eesti derbi ehk Viljandi Tulevik võõrustas kodusel linnastaadionil Tartu Tammekat. Mängu algus oli väga rabe, kuid peale seda hakkas väravaid sadama nagu vihm eilsel Vapruse mängul.

Meistriliiga raames on Lõuna-Eesti klubid kohtunud nüüd 46 korda ning Viljandi Tuleviku jaoks oli see alles 14. võit. Kohtumise käigus löödi kaheksa väravat ning näidati, et nende klubide omavaheline mäng väärib nii Lõuna-Eesti derbi kui ka "Sander Kapperi derbi" nimetust.

Esimene poolaeg algas mõlema meeskonna poolt väga kompivalt ning kummagi väravat ei ohustatud ligi 25 minutit. Neli minutit hiljem sai Usbekistani mees Abubakir Muidinov oma esimese Premium Liiga värava kirja, kui Tammeka totaalse kaitseprohmaka tagajärjel usbekk palli Karl Johan Pechteri selja taha veeretas.

Pärast Tuleviku esimest väravat hakkas mäng elavnema – mängijad hakkasid ise rohkem palli nõudma ning 35. minutil kandis Tammeka rünnak vilja, kui Tuleviku kastis toimunud pingpongi tulemusena sai Andre Paju palli jalale ning virutas selle viljandlaste väravasse.

Tulevik viigiseisus pead norgu ei lasknud, vaid 37. minutil võeti oma - Mintongo sai Herol Riibergi karistuslöögist antud tsenderduse peaga Pechteri selja taha suunata. Tammeka kaitsetegevus oli selles olukorras totaalselt olematu ning Viljandi mees sai ilma igasuguse segamiseta pallini kerkida.

Viljandlaste esimese poolaja kirsiks tordil oli 42. minutil Kaimar Saagi poolt löödud oskuslik värav, kui Eesti koondise legendile jäeti ligikaudu 20 meetri peal ruumi ning Tuleviku mees kaua ei mõelnud ja suunas nahkkera tartlaste värava küljevõrku.

Teine poolaeg algas külaliste poolt väga energiliselt ning oli tunda, et peatreener Kaido Koppel oli riietusruumis sõnad peale lugenud.

48. minutil sai Mihkel Järviste anda tsenderduse Taio Tenistele, kes oli väga lähedal, et lüüa peaga värav, kuid Marten Ritson sai näpud vahele.

Kolm minutit hiljem sai hiilgava mängu teinud Usbekistani mees Muidinov söödu ette, jooksis üle nii Reio Laabuse kui ka Ats Toomsalu ning murdis kasti, kus Laabus tegi tema vastu vea ning Tulevik teenis sellega penalti. Kaimar Saag realiseeris 11 meetri karistuslöögi ning viis viljandlased 4:1 ette.

Huvitava katse tegi igatepidi nähtav olnud Muidinov, kui üritas keskringi lähedusest kauglöögiga Tammeka väravavahti üllatada, kuid lõi selgelt väravast üle.

58. minutil hakkasid tartlased tagasi tulema, kui Tammeka ründeduo Mätas ja Koskor omavahel kombineerisid ning Mätas vormistas lõpuks värava.

Viljandi poolt vaadatuna ei jäänud 4:2 ilma 5:2 seisuta ning Saag kahe värava asemel ilma kolmanda väravata ehk Muidinovi tagasi võidetud pallist ning tsenderdusest vormistas Kaimar Saag 5:2 ja enda kübaratriki tänases mängus.

Tartlased veel alla ei andnud, kui täna Tammeka särgis debüüdi teinud Marko Lipp sai Mihkel Järviste nurgalöögist ühe värava tagasi lüüa, kuid seis ka lõpuks selliseks jäi. Kaheksaväravalisest trillerist tuli 5:3 võit Tulevikule. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Otsivad esimesed 25 minutit asendusid totaalse väravatesajuga

Esimesed 25 minutit olid mõlema meeskonna poolt väga kompivad ning palju ei üritatud teineteise väravat ohustada. Rohkem oli võitlust keskväljal. 29. minutil muutus kõik, kui Usbekistani mees Abubakir Muidinov lõi oma esimese värava Premium liigas.

Muidinovile järgnes vastus Tammekalt, millele vastati Tuleviku poolt kahega ning nii see läks. Lõpuks löödi kokku kaheksa väravat ning kohtumine oli meelelahutuslik igale vaatajale - täiesti derbi-vääriline mäng.

2. Väga sümpaatne esitus Usbekistani mehelt

Viljandi Tulevik tõi aprillis enda ridadesse Usbekistani mehe Abubakir Muidinovi. Saabus ta korraliku draamaga, kui osales registreerimata mängijana Vapruse vastu mängus, aga see polnud tema süü.

Tänaseks on usbekk mäng-mängult üha paremaks ja enesekindlamaks muutunud ning täna oli tema poolt siiani parim mäng. Esimese värava puhul oli ta väga hästi valmis, et Tammeka kaitseliini prohmakas enda väravaks vormistada, teisel poolajal meelitas penalti välja ning Saagi kübaratrikile tegi ta meeletult hea eeltöö - võitis vasakul äärel Tenistelt palli tagasi ning andis tsenderduse Saagile, kes ei jätnud sellist võimalust kasutamata.

Jah, vahepeal tegeles Muidinov lollustega - korjas mõttetu kollase kaardi ning proovis keskringi lähistelt peale lüüa. Kui need lollused kõrvale jätta, siis oli tegu väga sümpaatse esitusega Usbekistani mehelt.

3. Mängu parim – Kaimar Saag

Eks me kõik siiani meenutame, kuidas varsti 33-aastaseks saav Kaimar Saag meid Fääri Saarte vastu päästis 2010. aastal. Täna oli taaskord see päev, kus legendaarne Saag tõttas omadele appi ning lausa nii hästi, et tuli lahingust tagasi kübaratriki ehk kolme väravaga.

Enne tänast mängu oli Saagi nimel sel hooajal kolm väravat, kuid täna lõi ta ühe mänguga kolm - legendil pole palju vaja.

31. juulil kell 13.00 Viljandi Linnastaadionil

Viljandi JK Tulevik - Tartu JK Tammeka 5:3 (3:1)
29. Abubakir Muidinov, 37. Arc-En-Ciel Mintongo Mpal, 42., 52. pen., 77. Kaimar Saag - 35. Andre Paju, 58. Kevin Mätas, 84. Marko Lipp

Väravasöödud: 26. x, 37. Herol Riiberg, 42. Nikita Komissarov, 77. Abubakir Muidinov - 35. x, 58. Tristan Koskor, 84. Mihkel Järviste
Hoiatused: 71. Abubakir Muidinov, 79. Ganiu Atanda Ogungbe
Mänguolud: +21, vahelduv pilvisus, muruväljak heas seisukorras