Luup peale | Saarlastele meeldib peolt lahkuda viimasena. Pärnus pani tule põlema väravat igatsenud ründaja (0)

Stein Reinkort lõi kohtumise ainsa värava. Foto: Svetlana Tšižova

Premium liiga 22. vooru teises kohtumises alistas FC Kuressaare võõrsil 1:0 Pärnu Vapruse, jättes kodumeeskonna punaseks laternaks.

• Vaata Svetlana Tšižova galeriid kohtumisest siit või uudise lõpust.

Vaprus alustas kodusel Pärnu Rannastaadionil väga innukalt, sest juba pooleminutilise mängu järel pääses Kristjan Kask karistusalas löögile, ent oma teist mängu teinud Ingmar Krister Paplavskis püüdis.

Ka minutite möödudes püsis mäng Kuressaare värava all, kus pealelöökide kõrval teenis Vaprus ka kornereid. Avapoolaja keskel said aga ka saarlased end paremini käima ning mäng võrdsustus. Samas veidi ohtlikum oli Vaprus, kelle poolelt pääses Virgo Vallik 40. minutil vaat et ohtlikuimas momendis nurgalöögi järel penaltipunkti lähistelt tulistama, aga lajatas palli üle värava.

Teisel poolajal järgnes võrdsete duell. Käiku hakkas Kuressaare juurde panema alates 54. minuti kolmikvahetusest. Mängu lõpus käis andmine juba pigem Vapruse värava lähistel. Ainus värav sündis 88. minutil, kui Kevin Kauber jäi jokutama palli klaarimisega, Otto-Robert Lipp röövis selle saarlastele, Joonas Soomre tsenderdas ühe puutega viiekasti joonele, kust Sten Reinkort peaga 1:0 lõi. See tabamus tõi Kuressaarele kolm punkti. Soccernet.ee tegi mängust järgmised tähelepanekud:

1. Vapruse ambitsioonikas start

Pärnu Vaprusel on tänavu olnud palju probleeme vigastustega, mis on nende koosseisu vahel väga-väga õhukeseks jätnud. Tänase mängu eel said nad rõõmustada: puudus vaid mängukeeldu kandnud Martin Kase, ülejäänud pallurid olid valmis võistkonda aitama.

See lõi olukorra, kus Dmitrijš Kalašnikovs sai väljakule rivistada väga esindusliku algkoosseisu. Vähe sellest, lätlane otsustas ka üpris ründava koosluse kasuks. Äärtel alustasid väledad Virgo Vallik ja Kevin Kauber, tipus toimetas pikakasvuline noortekoondislane Andreas Kiivit ning alumise ründaja kohal vabakunstniku rollis Kristjan Kask.

Virgo Vallik, Andreas Kiivit, Uku Kõrre ja Siim Aer. Foto: Svetlana Tšižova

Sedasorti meeldiv ambitsioonikus avaldus väga heas mängu alguses. Juba esimesel minutil avas Kauber kaitsjate taha spurtinud Kasele sööduga kena momendi, mille peremeheks jäi lõpuks Kuressaare väravavaht. Aga ka sealt edasi Vaprus surus. Momentides olid nii Kauber, Kiivit kui ka teised.

Paradoksaalsel kombel ei suudetud aga väravat lüüa, mille järel sai ka Kuressaare end käima. Mida mäng edasi, seda paremaks muutusid külalised ja väsinumaks jäi Pärnu. Kuigi Kalašnikovsil oli vahetusi võtta, tegi ta vaid ühe taktikalise vangerduse, kui tõi 66. minutil rünnakule Enrico Veensalu. Kevin Metso sekkus 83. minutil Ranet Ristikivi järjekordse hüppeliigsetrauma järel ning Ronaldo Tiismaa tuli 90. minutil juba seisust tuleneva hädavahetusena.

2. Viimasena peolt lahkuvad saarlased

Viimases neljas kohtumises on Kuressaare mängud otsustatud viimastel hetkedel. Legioni vastu lõi Märten Pajunurm 89. minutil 1:0 võidupenalti, karikas Vaprusele lõi Sander Laht 90+6. minutil karistuslöögist lisaaja toonud 1:1 viigivärava, mille järel lükati pärnakad konkurentsist penaltiseerias ning eelmisel nädalavahetusel päästis Joonas Soomre Flora vastu 84. minutil 2:2 viigi, millele vastas Henrik Pürg 90+2. minuti florakate võidutabamusega.

Kui jalgpallimäng kvalifitseerida peoks, nautisid saarlased tänagi seda viimase hetkeni. Kui Flora lõpetas nende peo ise, siis täna olid taas Kuressaare mehed need, kes Sten Reinkorti 88. minuti võiduvärava järel tantsu lõid. Nii said nad seejärel ise tule põlema panna ja sirgete selgadega kodu poole minna, olles eelnevalt pärnakad noruspäi kurvastama jätnud.

Selline seeria näitab Kuressaare tugevat vaimujõudu ja füüsilist rammu. Tarmukalt mängitakse oma plaani järgides kohtumise lõpuni. Vajadusel kannatatakse enne nii palju kui tarvis. Ja siis lõpuks nõelatakse ning salvatakse külma närvi säilitades. See on hea võistkonna tunnus.

Roman Kožuhhovski ja ta tiim on Kuressaarest vorminud kõva löögirusika. Foto: Svetlana Tšižova

3. Lõpetatud väravapõud

Kuressaare võiduvärava lõi Pärnu vastu klubiga sel talvel liitunud pikakasvuline ja osavjalgne Sten Reinkort. Tartust pärit 24-aastane tipuründaja lõi hooaja esimese 13 vooruga seitse väravat. Seejärel oli ta aga ligemale kolm kuud ja kaheksa liigamängu kuival.

Õnnetu põud sai lõpetatud täna, kui Reinkort kärme tegutsemisega 88. minutil palli peaga Ott Nõmmest mööda suunas. Kaheksa väravaga on Reinkort selgelt Kuressaare parim väravakütt ja treener Roman Kožuhhovski jaoks on see hea uudis, kui esiründajaks tõusnud mees on uuesti soonel.

4. Mängu parim - Ingmar Krister Paplavskis

Üleminekuakna lõpus Kristen Lapa vastu vahetatud väravavaht pidas saarlaste särgis oma selle hooaja teise mängu. Kui nädala eest Flora vastu tuli headest tõrjetest hoolimata kolm palli enda selja tagant välja noppida, siis täna sai ta oma teises matšis kirja esimese nullimängu.

Kuigi Vapruse ja Kuressaare duell oli võrdne, oli just Paplavskise tegutsemine kohtumise alguses võtmetähtsusega, et pärnakad oma emotsiooni üles ei saanud. Hea oli kollkipper ka teisel poolajal, takistades vahendeid valimata Vapruse üritused.

Oli mehel ka õnne, sest 72. minutil lendas ta tõrje järel sisse Kristjan Kasele, kes vajas toibumiseks hetke. Õnn seisis selles, et Paplavskis ei põhjustanud penaltit, mida pärnakad aktiivselt nõudsid.