Luup peale | Südi Šotimaa näitas, et eelmisest mängust tehti korralik vigade parandus (0)

Reedeõhtuse maiuspala moodustasid omavahel legendaarne Inglismaa ja Šotimaa. Paraku aga mängupilt ja seis seda ei väljendanud. Südi Šotimaa leppis passiivse Inglismaaga 0:0 viiki ning kõik jäeti viimaseks mänguvooruks D-alagrupis lahtiseks.

Reede õhtu, Wembley staadion ja vihmasadu, mis on iseloomulik mõlemale riigile ning omavahel 115. kohtumist mängivale Inglismaale ja Šotimaale. Mis saaks olla legendaarsem?

Esimesena jõudis löögile Šotimaa, kui 4. minutil sai Che Adams kastis ohtliku võimaluse, mille John Stones blokeeris. Avapoolaja ehk kõige ohtlikuma olukorrani jõuti juba 11. minutil, kui Stones suunas nurgalöögi peaga posti, aga tabloole jäi ikkagi 0:0. Minut hiljem purjetas Raheem Sterling kasti ning söötis Mason Mountile palli, kuid Mount suutis selle posti kõrvalt mööda saata.

Järgnesid paar olukorda, kus Phil Foden ja Harry Kane said ohtlikult palli šotlaste karistusalasse, kuid kohtunikud fikseerisid suluseisu. 30. minutil sai šotlaste kõige ohtlikuma pealelöögi sooritada Stephen O'Donnell, kui sai ilusa tsenderduse kasti, kust ta meisterlikult üle puusa maast inglaste vasaku alumise nurga poole suunas, kuid Pickford sekkus briljantse tõrjega.

Esimene poolaeg veeretati lõpule ning jäeti kõik otsad lahti teiseks poolajaks.

Teine poolaeg tundus algavat väga energiliselt, kui 48. minutil virutas Mount 20 meetrilt peale, kuid David Marshall oli selleks löögiks valmis ja tõrjus palli nurgalööki. Reece James sai samuti inglaste poolt kaugelt proovida, kuid tulemuseta.

Šotlaste teise poolaja esimene väga ohtlik olukord sündis 62. minutil, kui Lyondon Dykes sai nurgalöögist löögile, mille James pidi inglaste väravajoonelt klaarima. 74. minutil sai Adams kastis löögile, kuid suunas palli üle Jordan Pickfordi värava. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Märgatav vigade parandus eelmisest mängust šotlaste kaitses

Eelmises mängus 0:2 Tšehhile kaotanud Šotimaa nägi kaitsefaasis täiesti hambutu välja. Sotsiaalmeedias tehti šotlaste üle nalja, et nad ei oska enam mängida ega vääri kohta sel turniiril. Šotlased tõestasid tänase mänguga, et nemad on ka mängumehed ning said sellega väga väärikalt hakkama.

Selle turniiri ühe suurima favoriidi vastu nende kodustaadionil võitluslik 0:0, kus kaitses oldi kompaktselt ning ei antud inglastele absoluutselt ruumi ja ründes oldi palju efektiivsemad kui eelmises mängus. Jah, kuigi väravata, aga vigade parandus eelmisest mängust oli märgatav.

Šotlased olid inglaste ümber kui tigedad mesilased. Foto: Scanpix / Mark Hawkings/ Imago images

2. Kus oli Harry Kane?

Paljude inglaste lemmikuim mängija, suur eeskuju ja kapten oli täna täiesti nähtamatu. Kane oli totaalselt passiivne ründefaasis, kus ta tegi esimese poolaja peale kokku kümme puudet ning sai vaid korra löögile, kuid suluseisust.

Teisel poolajal lonkis ta tihtipeale suluseisu piiril ning ei näidanud üles seda põlemist otsustada mäng, mis oli väga põhimõtteline mõlema tiimi jaoks. Kas on aeg anda võimalus Marcus Rashfordile tõestada end tipuründaja positsioonil?

3. Kas sellise mängupildiga purjetab lõpuni välja, et tuua karikas koju?

Inglaste esitust esimeses mängus kommenteeriti, et see oli Inglismaa peatreeneri Gareth Southgate'i poolt taktikaliselt väga hästi juhendatud mäng ning arvati, et sellise mänguga jalutatakse šotlastest läbi.

Šotlaste vastu oli inglaste kaitseliin ja Jordan Pickford ainukesed, kes olid aktiivsed ja näitasid võidutahet üles. Äkki oleksid vahetused toonud rohkem aktiivsust ründeliini? Šotlaste väravavaht David Marshall pidi mängu jooksul ainult ühe ohtliku löögi tõrjuma, sest inglaste passiivne rünnak ei ohustanud tema väravat peale selle ühe korra enam kordagi.

Eks näis, millised vigade parandused tehakse inglaste poolt ning kuidas astutakse hetkel tabelit juhtiva Tšehhi vastu, sest D-alagrupis on nüüd kõik väga lahtine.

4. Mängu parim - Kieran Tierney

24-aastane šotlane, kes oli sel hooajal kaks korda vigastatud ning puudus eelmisest mängust Tšehhi vastu, näitas, et temast tunti eelmises mängus tugevalt puudust. Tierney päästis mitmel erineval korral šotlased halvimast, et ohtlik sööt ei jõuaks inglaste ründajateni või tsenderdus karistusalasse. Samuti lülitus Tierney rünnakutele, kui selleks vajadus tekkis, ja oli seal väga ohtlik.

Inglismaa - Šotimaa 0:0

Hoiatused: 15. John McGinn - 87. Stephen O'Donnell
Peakohtunik: Antonio Mateu (Hispaania)

Inglismaa: Pickford, Shaw, Mings, Stones, James, Phillips, Rice, Sterling, Mount, Foden (63. Grealish), Kane (74. Rashford).
Varus: Ramsdale, Johnstone, Maguire, Grealish, Henderson, Rashford, Trippier, Coady, Sancho, Calvert-Lewin, Chilwell, Bellingham.

Šotimaa: Marshall, Tierney, Hanley, McTominay, Robertson, McGregor, Gilmour (76. Armstrong), McGinn, O'Donnell, Adams (86. Nisbet), Dykes.
Varus: Gordon, McLaughlin, Christie, Fleck, Cooper, Armstrong, Nisbet, Fraser, Patterson, Hendry, Forrest, McKenna.