Luup peale | Uue ja põneva näoga Paide näitas Stojkovici debüütmängus Flora vastu sisu (lisatud galerii!) (2)

FC Flora ja Paide Linnameeskond mängisid A. Le Coq Arenal 0:0 viiki. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Ivan Stojkovic naasis Premium liigasse ja A. Le Coq Arenale, kui Paide Linnameeskonna juhendajana teenis punkti tiitlikaitsja FC Flora vastu. Kuigi reeglitepäraseid väravaid ei löödud, siis mäng ei olnud igav triikimine, vaid põnevust jagus mõlemasse poolaega.

Paidel avanes 4. minutil soodne võimalus, kui Sergei Mošnikov pääses Evert Grünvaldiga silmitsi, kuid Flora väravavaht tõrjus. Tõsi, hiljem tõusis ka suluseisulipp. 11. minutil püüdis Grünvald Mošnikovi kauglöögi.

Flora esimene väravavõimalus oli 11. minutil, kui Rauno Alliku pääses Martin Milleri söödust terava nurga alt löögile ja Paide väravavaht Ebrima Jarju tõrjus. Viis minutit hiljem leidis Henrik Ojamaa värava eest Alliku, kelle löök ebaõnnestus.

Flora sai esimest korda palli väravasse 24. minutil, kui Alliku sahistas Ojamaa söödust, aga kuna Ojamaa oli enne suluseisus, siis värav ei lugenud. Paide kaitsjatele peavalu valmistanud Alliku pääses ka 33. minutil karistusalast löögile, kuid selle blokeeris Silver Alex Kelder.

Paide alustas paremini, aga 15-minutilise puhkepausile minnes oli initsiatiiv kergelt Flora käes. Riietusrumist naastes oli aga Paide uuesti mängus väga hästi sees, aga teise poolaja esimene võimalus avanes Floral, kui Daniil Kuraksin sai 57. minutil pärast Dominique Simoni valesöötu karistusalast löögile, aga blokimeister Kelder oli jälle ees.

Flora ja Paide pidasid maha põneva lahingu. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Flora sai teist korda palli väravasse 61. minutil, kui Erko Jonne Tõugjas andis suurepärase diagonaalsöödu Kristo Hussarile, kes söötis palli edasi Martin Millerile, kes olukorra kindlalt realiseeris, aga kuna pall käis varem üle otsajoone, siis värav ei lugenud.

Seejärel oli Paidel väga hea periood ja Flora vajas Grünvaldi tõrjeid. Siim Luts suunas 63. minutil Mošnikovi nurgalöögist palli edasi tagumise posti juurde, kus Grünvald sättis ennast Kelderi löögile ette. 67. minutil kaotas Tõugjas oma väljakupoolel palli Mechini Gomisile, kes ei realiseerinud üks-üks olukorda Grünvaldi vastu. 81. minutil leidis Robi Saarma hea sööduga Kaimar Saagi, kes konksutas ennast karistusalast löögile, kuid Grünvald oli tasemel ja tõrjus taas.

Floral oli mängus lõpuks kaks head võimalust. Kuraksini löögi 84. minutil blokeeris väravajoone lähedalt Kelder ja seejärel klaaris palli minema Karl Mööl. Kristo Hussar pikendas 88. minutil Konstantin Vassiljevi nurgalöögi värava ette, kus Markkus Seppikul jäid mõned sentimeetrid puudu, et pall väravasse lüüa.

Flora lõpetas mängu kümnekesi, sest Michael Lilander sai teisel üleminutil Lutsule tehtud vea eest teise kollase kaardi. Paide ei suutnud paari minutiga arvulist ülekaalu ära kasutada ja võrdne kohtumine lõppes väravateta viigiga. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

1. Ivan Stojkovici taktikalised käigud

Stojkovic joonistas paberile 4-2-3-1 asetuse, mis kaitsefaasis oligi enam-vähem selline, aga mängu ülesehituses liikus Karl Mööl paremkaitsest keskväljale Dominique Simoni kõrvale, mis omakorda võimaldas Andre Frolovil kõrgemale liikuda. Sarnast süsteemi kasutas serblane ka eelmisel aastal Levadias.

Paide uus peatreener Ivan Stojkovic. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Tagaliin jäi mängu ülesehituses kolmemeheliseks - Joseph Saliste, Oskar Hõim, Silver Alex Kelder. Kelder on tänavusel hooajal ka varem olude sunnil kaitses mänginud, sest Dehninio Muringen ja Abdul Razak Yusif on vigastusega kimpus olnud, aga 17-aastane Hõim alustas Premium liigas esmakordselt keskkaitses. Olgu siinkohal märgitud, et harjumuspärane keskkaitsja Gerdo Juhkam kandis mängukeeldu.

Paide proovis lühikeste söötudega oma karistusalast või selle lähistelt rünnakuid alustada, aga kuna Flora pressing oli väga hea, siis esimesel poolajal oli Paidel kohati raskusi, et palliga Flora väljakupoolele jõuda. Teisel poolajal oli pilt Paide vaatevinklist palju parem.

Märkimisväärne on ka see, et Robi Saarma mängis vasakul ja Siim Luts paremal äärel. Mechini Gomis mängis tipuründaja kohal ja Sergei Mošnikovil oli ründes number kümne peal palju vabadust.

2. Flora mured ja rõõmud, aga peamiselt mured

Floral jäi mängukeelu tõttu eemale keskkaitsja Märten Kuusk, aga teda asendas kolm nädalat põlvevigastusega eemal olnud Erko Jonne Tõugjas, kes moodustas keskkaitsepaari Markkus Seppikuga. Tõugjas on tagasi rivis, aga vajab endiselt taastumisaega. Ta mängis Paide vastu suuresti olude sunnil kõik minutid algusest lõpuni.

Flora keskvälja südames tegutsesid seekord Marco Lukka ja Mihkel Järviste, mitte Konstantin Vassiljev, kes sekkus alles 83. minutil vahetusest. Põhjuseks suur mängukoormus. Lukka mäng lõppes juba teise poolaja alguses. Ta jäi pärast avapoolaega pikemalt väljakule, kus Flora füsioterapeut Kristiina Lind andis talle energiageeli, katsus südamepiirkonda ja kontrollis pulssi. Lukka alustas ka teist poolaega, aga vahetati varakult välja.

Flora äärekaitsja Michael Lilander sai punase kaardi. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Suur peavalu on peatreener Jürgen Hennile järgmist mängu silmas pidades ka see, et Michael Lilander korjas endale mängukeelu ega saa meeskonda Pärnu Vapruse vastu aidata. Kui Lukka peaks samuti järgmisest mängust eemale jääma, siis alustab suure tõenäosusega vasakkaitses Daniil Kuraksin, sest ka Ken Kallaste on vigastatud.

3. Paide flirdib hetkel üleminekumängudega, aga tulevik paistab helge

Kui Paide oleks Florale kaotanud, siis oleks langetud üheksandale ehk üleminekumängudele viivale kohale. Kuna punkt saadi kätte, siis säilitati tabelis seitsmes kohta, aga kaheksandal ja üheksandal ehk vastavalt Narva Transil ja Tartu Tammekal on sama palju punkte.

Kui Paide näitab järgmistes mängudes samasugust sisu, siis tõustakse kiiresti tabeli alumisest otsast esimesse poolde. Ja miks mitte lõpuks pronksmedalini. Tänane esitus süstis optimismi nii mängijatesse, treeneritesse kui ka fännidesse, see on kindel.

Flora läks voorule vastu neljapunktilise eduga Levadia ees, aga kuna Levadia alistas Kuressaare ja Floral ei õnnestunud Paidest jagu saada, siis kahanes vahe kahe punkti peale. Korraks juba tundus, et florakad võivad oma teed minna, siis Paide tõttas praegu Levadiale appi.

4. Mängu parim - Evert Grünvald

Flora väravavaht ei teinud mingeid maailmaklassi tõrjeid, nagu ka Paide puurilukk, aga sekkus ikkagi korduvalt otsustavalt ja hoidis nullid tablool. Grünvaldil esimesel poolajal ülemäära palju tööd ei olnud, aga teisel poolajal peavad meeskonnakaaslased teda tänama, et Paidelt lõpuks punkt kätte saadi.

Flora väravavaht Evert Grünvald. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee