Luup peale | Võit nr 27. FC Flora võimas seeria pikenes jälle (galerii!) (0)

Martin Miller ja Henrik Ojamaa tähistavad FC Flora kiiret 1:0 väravat. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

44 Premium liiga mängu järjest kaotuseta püsinud FC Flora ei murdunud ka täna, vaid murdis maha järjekordse vastase. Tabeli eelviimane Tallinna Legion jäi kiiresti kaotusseisu, taastas teise poolaja alguses korraks lootuse, aga kaotas lõpuks kindlalt 1:4.

Flora jaoks on tegu selle hooaja 27. võiduga 30 Premium liiga mängust. Kui FCI Levadia peaks pühapäeval Nõmme Kalju vastu võiduta jääma, võib Flora meistritiitli juba järgmisel nädalavahetusel matemaatiliselt ära kindlustada.

Kui Legioni riietusruumist väljakule jõudis, oli Flora juba värava ära löönud. Mängitud oli kõigest 90 sekundit, kui audivise paremalt äärelt lahendati nii, et Martin Miller möödus karistusalas väga hõlpsalt Aleksandr Volodinist ja andis madala söödu värava ette, kust Henrik Ojamaa selle sihile suskas.

Mõne aja pärast Legion kosus. Teeniti nurgalöök ja võeti üles rünnakud, mis panid Flora peatreeneri Jürgen Henni meeskonna valjuhäälselt pragama ja vahetuspingi seina prõmmima. Olgu öeldud, et A. Le Coq Arenal valitses võrdsus, sest sõimata said ka Legioni mehed. 23. minutil ähvardas peatreener Denis Belov oma paremkaitsja Danil Pankovi järgmise eksimuse korral välja vahetada.

REKLAAM

Flora teine värav sündis 42. minutil penaltist, mille teenis Mark Anders Lepik ja realiseeris Sergei Zenjov. Legioni väravavahi Ivans Baturinsi poolt maha niidetud Lepik sai olukorras niivõrd tõsiselt vigastada, et vahetati välja. Teine poolaeg algas Legioni väravaga, kui Pavel Dõmov realiseeris penalti, mis määrati seoses Henrik Pürgi veaga Daniel Fedotovi vastu.

Flora taastas kaheväravalise eduseisu 55. minutil, kui oma teise värava lõi Henrik Ojamaa. Kaks minutit hiljem avanes Legionil hiilgav võimalus vastamiseks, kui Markkus Seppiku eksimus lubas Nõmmega silmitsi Fedotovi, aga Flora väravavaht tõrjus madala pealelöögi.

Lõplikult sai kohtumise saatuse osas kõik selgeks 67. minutil, kui vahetusest sekkunud Konstantin Vassiljev algatas ja lõpetas kauni kombinatsiooni. Pikk sööt paremale äärele leidis Ojamaa, kes jätkas ülejooksul olnud Michael Lilanderile, kelle madala tsenderduse lasi Zenjov nutikalt läbi, et mängida löögile tema selja taha liikunud Vassiljev. Rikošeti kaudu jõudis pall sihile ja Flora juhtis 4:1. See jäi ka lõppseisuks. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Flora penalti võtmenüanss

Et Ivans Baturins 40. minutil duellis Mark Anders Lepikuga täiesti hiljaks jäi, polnud mingit kahtlust. Ent jalgpallireeglid sätestavad, et vigade eest, mis tehtud hetkedel, kui pall pole mängus, karistuslööke määrata ei saa. Seega Baturinis kollane kaart hoolimatu mängu eest oli täiesti kindel, aga penalti määramine sõltus sellest, kas Lepiku puute järel Baturinsist möödunud pall oli veel sel hetkel, kui Legioni väravavaht Flora ründaja maha niitis, väljaku piirjoonte sees või mitte.

Kohtunikud otsustasid, et pall oli mängus ja määrasid penalti. Kordus kinnitas otsus täpsust. Tegemist oli õpetliku näitega tüüpolukorrast "viga pärast pealelööki", mille fikseerimist peab kaitsev võistkond sageli ebaõiglasteks, sest situatsiooni kulminatsioon – pealelöök – on ju möödas. Samas on nende vigade karistamine on aga jalgpalli jaoks väga vajalik, sest pealelöögi sooritamise järel on jalgpallur kontaktide suhtes haavatavam kui muidu.

Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

2. Legioni jätkuv ebastabiilsus

Et Pärnu Vaprus täna ennelõunal Tallinna Kalevi käest punkte ei teeninud, oli Legioni jaoks hea uudis, sest edumaa Vapruse ees püsis kuuepunktilisena. Viimase koha vältimine ongi nüüd jäänud Legioni ainsaks ülesandeks, sest sisulist üleminekumängudest pääsemise võimalust enam ei eksisteeri.

Legioni suurim mure on jätkuvalt ebastabiilsus. Meeskond suudab ka Premium liiga tippude vastu kohati väljakul tegutseda päris kenasti ja ladusalt, aga nivood hoida mitte. Kaunimad episoodid vahetuvad pidevalt olukordadega, mis panevad kahe käega peast kinni hoidma. Tähelepanematus või vähene püüdlikkus või mõlemad korraga on pea kõigile Legionile löödud väravate põhjuseks.

Miks Aleksandr Volodin avavärava eel Martin Milleri endast nii hõlpsalt mööda lasi? Miks oli vaja Baturinsil vastasele penalti kinkida? Miks Henrik Ojamaa 3:1 värava puhul üldse löögile jõudis? Kui Legion neile küsimustele asjalikke vastuseid andma ei hakka, pole midagi kindlat ka üleminekumängudes, kus tõenäoliselt ootab neid ees FC Elva.

3. Vladislav Kreida esimesed 90 minutit pärast 24. maid

Kui välja jätta Flora U21 meeskonna eest septembris Esiliigas Nõmme Unitedi vastu teenitud 90 minutit, mängis Vladislav Kreida viimati mõne kohtumise algusest lõpuni kaasa 24. mail Rootsi esiliigas Skövde ridades. Eesti koondise juunikuu kogunemisel piirdus tema mänguaeg 45 minutiga San Marino vastu.

Suvel lahkus ta Skövdest, otsis klubi ja registreeriti lõpuks Florasse. Septembri alguses sekkus Kreida kahel puhul viimasteks minutiteks, mis polnud aga piisav, et peatreener Thomas Häberli kaasaks 2019. aastal debüteerinud ning 2020 ja 2021 koondise kindlaks põhimeheks olnud poolkaitsja mängudeks Malta ja San Marinoga koondisesse.

Kas novembrikuu Balti turniiriks on Kreida tagasi koondises? Mida rohkem ta Jürgen Hennilt põhikoosseisumänge teenib, seda tõenäolisemalt jah. Samas näitas Kreida tänane esitus kohati päris ilmekalt, et mängupraktikat on tal vähe. Rütmi leidmine nõuab tööd ja (mängu)aega, mida aga tiheda konkurentsiga Floras lihtne teenida ei ole.

4. Mängu parim – Henrik Ojamaa

Kiire avavärav ja Legioni 2:1 tabamuse järel Flora uuesti pingetest vabastanud 3:1 tabamuse autor tegi taas väga tõhusa etteaste.

Protokoll:

1. oktoobril kell 19.30 A. Le Coq Arenal

Tallinna FC Flora - Tallinna JK Legion  4:1 (2:0)
2., 55. Henrik Ojamaa, 42. pen. Sergei Zenjov, 67. Konstantin Vassiljev - 48. pen. Pavel Dõmov

Väravasöödud: 2. Martin Miller, 55. Daniil Kuraksin, 67. Michael Lilander
Hoiatused: 56. Vladislav Kreida, 64. Sergei Zenjov - 40. Ivans Baturins, 62. Denis Belov (peatreener)
Mänguolud: +11, selge õhtu, muruväljak heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 315
Peakohtunik: Andrei Karhu
Abikohtuninikud: Jaan Roos, Maikel Mikson
Neljas kohtunik: Roman Daniljuk

Flora: Karl-Romet Nõmm, Ken Kallaste, Markkus Seppik, Henrik Pürg, Michael Lilander, Vladislav Kreida, Mihkel Järviste (53. Markus Soomets), Henrik Ojamaa, Martin Miller (53. Konstantin Vassiljev; 81. Tony Varjund), Sergei Zenjov (81. Aleksandr Šapovalov), Mark Anders Lepik (44. Daniil Kuraksin) .

Varus: Kristen Lapa, Marko Lipp, Aleksandr Šapovalov, Konstantin Vassiljev, Kristo Hussar, Markus Soomets, Tony Varjund, Daniil Kuraksin.

Legion: Ivans Baturins, Aleksandr Nikolajev, Erko Jonne Tõugjas, Aleksandr Volodin, Mathias Palts (59. Nikita Grankin), Daniil Pankov, Pavel Dõmov, Stefan Tšendei, Daniel Fedotov (82. Nikita Kondratski), Daniil Tarassenkov, Markus Vaherna (59. Aleksander Švedovski).
Varus: Martin Žukov, Aleksander Švedovski, Nikita Grankin, Mihhail Tõsjatov, Vladimir Ištšenko, Mark Antonio Havier, Nikita Kondratski, Andrei Bespomoštšnov.

Tabeliseis:

Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
30
27
3
0
81:16
84
2.
29
21
5
3
65:17
68
3.
29
16
7
6
54:25
55
4.
29
16
6
7
74:29
54
5.
30
12
8
10
39:40
44
6.
29
9
5
15
38:50
32
7.
30
7
7
16
30:54
28
8.
30
8
3
19
36:84
27
9.
30
4
6
20
27:74
14
10.
30
2
2
26
27:82
8

SEOTUD LOOD
SEOTUD PILDID
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK