Mai sümboolsesse koosseisu mahub neli mängijat Levadiast, aga neli ka tabeli alumisest kolmikust (0)

Ernest Agyiri ja Ken Kallaste said mai lõpus peetud derbimängus teineteise vastu äärel madistada. Mõlemad pääsesid kuu sümboolsesse koosseisu. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Premium liiga maikuu sümboolses koosseisus võtsid pealinnaklubid endale 11 kohast kümme. Kõige suurema koguse mängijatega (4) on esindatud Tallinna Levadia.

Tiitlipretendentide Levadia ja Flora (2) kõrval on rohkem kui üks mängija kuu parimate seas ka tabeli alumisse kolmikusse kuuluvatest Tallinna Kalevist (2) ja Tallinna Legionist (2). Üks mees tuleb Paide Linnameeskonnast.

Suure osa koosseisust (8/11) moodustavad pallurid, kes on sel hooajal kuu sümboolses rivistuses esmakordselt. Kaks meest pääses valikusse teist korda ja üks juba kolmandat korda. Toimetuse hääletuse tulemusel sündinud koosseis rivistub üles 4-1-4-1 asetuses.

Soccernet.ee mai sümboolne koosseis:

REKLAAM

1. mai kohtumised olid arvestatud varem aprilli sümboolse koosseisu juures.

Karl Andre Vallner (Levadia) - Vallner on ainus mängija, kes on kuulunud meie sümboolsesse koosseisu tänavu kõigil kolmel kuul. Maikuus lubas Levadia esikinnas enda võrku sahistada viie kohtumise jooksul vaid kaks korda, kuigi vastaste hulka kuulusid kõik esineliku rivaalid (Paide, Kalju, Flora). Tema kolm nullimängu olid väga vajalikud ning nendes ta vääratusi lubada ei saanud, kuna tema koduklubi võitis need kõik napi skooriga 1:0.

Rasmus Peetson (Levadia) - Sarnaselt Vallneriga mängis ka kaitsja Rasmus Peetson suurt rolli selles, et Levadiale nii vähe väravaid löödi. Peetson kuulus kõigis viies kohtumises Levadia põhikoosseisu, neist neljas mängis ta lõpuvileni. Ta pidi maikuus tegutsema nii keskkaitses kui ka paremkaitses ning sai mõlema ülesandega hästi hakkama.

Maximiliano Ugge (Levadia) - Nagu Vallner ja Peetson, kuulus ka keskkaitsja Ugge Levadia kindla tagalaga maikuus igas kohtumises põhikoosseisu. Neljal korral mängis ta maksimaalsed 90 minutit, ühel korral 85. Ta aitas Levadial teenida viiest kohtumisest neli võitu ja ühe viigi, kusjuures ainsas viigimängus jäi Levadia juba 32. minutil oma suurima rivaali Flora vastu arvulisse vähemusse.

Kaspar Laur (Kalev) - Keskkaitsja Laur kuulus läbi terve maikuu Kalevi põhikoosseisu. Liigahooaja esimese 13 matšiga vaid neli punkti kogunud Kalev teenis mai viimase kolme kohtumisega juurde lausa seitse punkti. 3:1 võidumängus Tammeka vastu lõi Laur värava ja andis ka resultatiivse söödu, järgmisel nädalal tegi ta Vapruse vastu nullimängu.

Ken Kallaste (Flora) - Varem sel hooajal episoodiliselt mänginud Kallaste kerkis mai keskel Flora kindlaks põhimeheks. Mai teises pooles peetud kolmest kohtumisest kõigis sai ta kirja kas värava või resultatiivse söödu, eriti hea eeltöö tegi ta Millerile matšis Levadia vastu. Endale lubas Flora ajal, kui Kallaste viibis väljakul, lüüa ainult ühe värava.

Pavel Dõmov (paremal) lisab noore Legioni mängu kogemust, tarkust ja resultatiivsust. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Pavel Dõmov (Legion) - Dõmov oli maikuus terve liiga peale kokku ainus mängija, kes sai nii väravaid kui ka resultatiivseid sööte kirja üle ühe (mõlemaid kaks). Vapruse vastu lõi ta karistusala tagant värava, mis kandideeris kuu ilusaima tabamuse tiitlile. Kõigis kolmes kohtumises, mille Dõmov kaasa tegi, teenis püsimajäämise eest võitlev Legion kas võidu või viigi.

Ernest Agyiri (Levadia) - Agyiri lõi oma väljakupoolelt imevärava, mis aitas vähemuses Levadial viigistada kaotusseisust Floraga. Kohtumises Legioniga sai ta kirja resultatiivse söödu. Agyiri valiti ainsa mängijana maikuu jooksul Soccernet.ee poolt mängu parimaks kaks korda. Kõigis viies matšis kuulus ta Levadia põhikoosseisu.

Nikita Ivanov (Legion) - Kõigis neljas Legioni mängus põhikoosseisu kuulunud Ivanov lõi kaks väravat ja mõlemad olid kaunid löögid ristnurka. Neist üks, mille ta virutas kuu parimale puurivahile Vallnerile, kandideeris kuu ilusaima tabamuse tiitlile. Aitas Legionil ühtekokku koguda viis punkti.

Martin Miller (Flora) - Kõik neli kohtumist algusest lõpuni kaasa teinud Miller lõi kaks väravat, neist ühe suurima rivaali Levadia vastu. Endale omaselt oli Flora rünnakutel kesksel kohal, särades nii triblingute kui heade pallijagamistega. InStati indeksi arvestuses mahtus Miller kahes järjestikuses Premium liiga voorus esiviisikusse.

Ioan Jakovlev (Kalev) - Jakovlev oli maikuu parim väravasöötude andja, kuna tegi resultatiivse eeltöö koguni viiele tabamusele. Ta valiti ametlikult Premium liiga kuu parimaks mängijaks ning tema takistamisega oli probleeme kõikidel vastastel. Kiire ja tehniline vasakäär näitas klassi.

Ebrima Singhateh (Paide) - Singhateh oli kolme tabamusega meie vaadeldava perioodi parim väravakütt ja teenis kohtumises Transi vastu ka kaks penaltit. Kuigi ei ole Paides end suutnud kehtestada veel raudkindla põhimehena, on tema plahvatuslikkus ja osavus alati kaitsjate jalgu sõlme ajamas. Kui on platsil, võib kindel olla, et hakkab juhtuma.

Sümboolse koosseisu valimisel ei ole Soccernet.ee toimetus liialt kinni kindlates positsioonides ega formatsioonides - meeskonna asetus võib igakuiselt muutuda, samuti ei ole iga mängija tingimata liinisiseselt asetatud positsioonile, kus ta möödunud kuul liigas mängis.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK