Manchester United vormistas kindlalt tee karikafinaali, kus ootab Newcastle (1)

Fred aitas Manchester Unitedi Wembleyle. Foto: Scanpix / Reuters / Phil Noble

Inglismaa liigakarikafinaal toob kaasa 1999. aasta FA Cupi finaali kordusetenduse - nagu siis, kohtuvad ka tänavu lõppvaatuses kuulsusrikka ajalooga klubid Manchester United ja Newcastle United.

Kui Newcastle alistas kahe mängu kokkuvõttes 3:1 Southamptoni, siis avamängu võõrsil 3:0 võitnud Manchester United oli kodus Nottingham Forestist parem 2:0 ja tagas seeläbi finaalikoha ülikindla 5:0 üldparemusega. Sündmustevaese korduskohtumise avapoolaja parim võimalus avanes posti löönud Wout Weghorstil, aga kuna Forest ei olnud võimeline kodumeeskonna väravat ohustama, kulges kolmveerandtund rahulikult.

United pakkus kodupublikule rõõmu teise poolaja keskel, kui pingilt sekkunud meeste toel mõne minutiga kohtumise saatus lõplikult otsustati. Klubi tänavune parim väravakütt Marcus Rashford tegi 73. ja 76. minutil eeltöö, vormistajateks osutusid Anthony Martial ja Fred.

Finaal peetakse 26. veebruaril Wembley staadionil. Manchester Unitedi jaoks on tegu võimalus võita esimene karikas pärast viieaastast pausi. 2017. aastal alistati samuti liigakarika finaalis 3:2 Southampton, sama aasta kevadel võidutseti ka Euroopa liigas. Pärast seda on kaotatud 2018. aasta FA Cupi finaalis Chelseale ja 2021. aasta Euroopa liiga finaalis Villarrealile.

Newcastle Unitedi viimane karikas jääb 2006. aastasse, kui klubi pälvis tänaseks hingusele läinud Intertoto karikasarja võidu. Liigakarika finaalis on klubi ajaloo jooksul mängitud vaid korra, 1976. aastal jäädi seal 1:2 alla Manchester Cityle. Eelmainitud 1999. aasta FA Cupi finaal, mille Manchester United 2:0 võitis, on Newcastle'i jaoks tänavuseni viimane kord, kui kodustes karikasarjades on finaalmänguni jõutud.

Manchester United - Nottingham Forest 2:0 (0:0), kahe mängu kokkuvõttes 5:0