Mäng läbi: FIFA ja videomängude tootja Electronic Arts lõpetavad pikaaegse koostöö (0)

Foto: Scanpix / Tolga Akmen / EPA

Tuntud videomängude tootja Electronic Arts (EA) teatas, et lõpetab peaaegu kolm aastakümmet kestnud koostöösuhte rahvusvahelise jalgpalliliiduga (FIFA). 

EA tegi FIFA-le eksklusiivse pakkumise kaheksaks aastaks, mis hõlmas kõiki "FIFA" mängu- ja e-spordiõigusi, kuid FIFA ei soovinud ennast nii pikalt ainult ühe teenusepakkujaga siduda. FIFA jalgpallimängude müügiga on teenitud miljardeid dollareid, vahendab Reuters.

Mängusõpradel muretsemiseks pole põhjust, sest EA kavatseb 2023. aastal alustada uue projektiga, mis kannab nime "EA Sports FC" ja millel on üle 300 litsentsipartneri, sealhulgas Premier League, Bundesliga, La Liga ja UEFA. Väidetavalt on EA-l tulevasteks mängudeks litsentsilepingud 19 000 sportlase, 700 meeskonna, 100 staadioni ja rohkem kui 30 liigaga.

EA asepresident David Jackson selgitas BBC-le, et nende arvates on aeg liikuda teises suunas, et luua "tulevikubränd". "Litsentsilepingutes, mis FIFA-ga kümme aastat tagasi kokku leppisime, olid mõned piirangud, mis ei võimaldanud meil mängijatele uusi kogemusi ja võimalusi luua."

REKLAAM

"FIFA" jalgpallimängud on suuresti olnud edukad just litsentsilepingute tõttu. "FIFA" mängijad on aastaid saanud mängida Premier League'i meeskondadega, samas kui konkureerivad mängud, näiteks "Pro Evolution Soccer" pakkusid väljamõeldud meeskondade nimesid. "FIFA-s" on meeskonnaks Liverpool ja "Pro Evolution Socceris" Merseyside Red.

FIFA andis pressiteate vahendusel teada, et toob turule uued jalgpallivideomängud, mille töötavad välja kolmandate osapoolte stuudiod ja väljastajad. Rahvusvaheline alaliit panustab originaalnimele. "Ma saan kinnitada, et ainus päris videomäng on see, millel on FIFA nimi. See on parim, mis on mängijatele ja fännidele saadaval," sõnas FIFA president Gianni Infantino.

"FIFA 23" on koostöö viimane projekt ja ilmub eeloleval sügisel. "EA Sports FC" jõuab lettidele 2023. aasta lõpus. EA lubab, et muutused on minimaalsed. "Muutused on alati murettekitavad, aga mis puutub asjadesse, millest mängijad ilma jäävad, siis nad märkavad ainult kahte: nime ja iga nelja aasta järel MM-i sisu. Peale selle muutub mäng minimaalselt," ütles Jackson.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK