Mängijate hinded! Eesti parim Austrias oli Rauno Sappinen. Kuidas läks teistel? (6)

Rauno Sappinen lõi Eesti uue valiktsükli esimese värava. Foto: Brit Maria Tael

Eesti koondis alustas EM-valiktsüklit Linzis valusa 1:2 kaotusega Austriale, minnes avapoolajal juhtima ja lubades vastasel võiduvärava lüüa alles 88. minutil. Soccernet.ee toimetus valis Eesti parimaks väravaautor Rauno Sappineni.

Eestil oli tugeva vastase vastu oodatult raske, ent südikas ja hingestatud lahing ühes osakese õnnega lubas korralikku tulemust loota matši lõpuni välja. Mõistagi omas Austria koduväljakul initsiatiivi ja tippliigade mängijad avaldasid korralikku survet, ent Eesti sooritas neis tingimustes seitse pealelööki vastase 19 vastu ega lubanud võõrustajatel end liialt mugavalt tunda.

Esines lihtvigu ja kokkuvõttes oli Eesti söödutäpsus (63%) selgelt liiga kehv. Samas pidigi Eesti mängima Thomas Häberli tavapärasest plaanist erinevalt, jätteski ülesehituses tihti keskvälja vahele ja otsides pikemaid palle, kus suurel hulgal kaitsjatel on väiksema arvu ründajate vastu alati eelis.

Kui Austria koondis tähistab 2:1 tabamust Eesti vastu nagu finaalivõitu, on see märk eestlaste kõvast etteastest. Vastase elu ei tehtud lihtsaks. Austria peatreener Ralf Rangnick arvas koguni, et kõigil alagrupikaaslastel saab eestlastega väga keeruline olema, kuivõrd Sinisärgid toimivad ühtse löögirusikana.

REKLAAM

Soccernet.ee toimetuse hinded:

Karl Jakob Hein – 5. Mäng oleks võinud kahe minuti järel päris nukra pöörde võtta, aga Patrick Wimmer jättis Eesti ja Heina õnneks viimase tekitatud võimaluse kasutamata. Edaspidi võttis Hein jalaga mängus riske vähem, ent see tähendas tihti ebatemalikult pallide auti virutamist. Ka penalti järel pillas ohtlikult. Teisalt tegi vajalikke tõrjeid ja näitas küpsust vaimse survega toimetulekul. Avavärava puhul pole kindlasti rahul, et esimest lööki rohkem äärde tõrjuda ei suutnud.

Karl Jakob Heina tööpäev kujunes keeruliseks. Foto: Brit Maria Tael

Maksim Paskotši – 6. Nagu teistelgi, oli probleeme kõrge pressi all palliga toimetamisel. Duellides oli agressiivne ja julge, tegutsedes kogenud kaitsjale kohaselt, olles ise vaid 20-aastane. Eesti värava eel tõi otsustavalt tsenderduse ohtlikusse tsooni, kust lõpuks tabamus sündis.

Joonas Tamm – 6. Eelkõige avapoolajal klaaris ja päästis mitmeid momente. Oli endale omaselt tugev ja võimas õhus, siiski mitte veatu. Rünnakul sai ka korra selgemalt löögile, ent ohtu siiski tekitada ei suutnud.

Karol Mets – 7. Näitas mõnel juhul oma head jalaga mängu, ent jäi ülesehitusel pressiga sarnaselt teistele ka hätta. Tegi mitmeid vaheltlõikeid, võitis kahevõitlusi, jooksis vastaseid üle ja oli Austria ründajatele tõeliseks pinnuks silmas. Teise tabamuse puhul jäi õnnetult palli teekonnale ette, aga seal polnud tal midagi teha ega võimalust reageerida.

Karol Mets sai kaitsjatest kõrgeima hinde. Foto: Brit Maria Tael

Vlasi Sinjavski – 5. Austerlased haistsid naturaalse ründava mängija nõrkust kaitses ja uhasid seetõttu julgemalt tema ääre pealt. Üldjuhul tuli Sinjavski aga kaitsetööga üldjoontes toime. Põhjustas tarbetu penalti, ent sellegi osas oli õnne. Näitas, et jaksab nõudlikul positsioonil lõpuni pingutada ning tahtmist ja õnnestumisi oli ka.

Artur Pikk – 6. Tekitas rünnakul võimaluse Rauno Sappinenile ja Sappinen tekitas momendi ka talle. Viimane ebaõnnestus totaalselt. Kaitses oli konkreetne ja agressiivne, nullides paljuski Christoph Baumgartneri tööpäeva. Samas kõige olulisemal hetkel ehk teise värava eel oleks ehk võinud just Baumgartnerile lähemal olla ja tsenderduseks mitte nii palju ruumi anda. Üldjoontes stabiilne koondiseaken.

Mattias Käit – 7. Markus Soometsa vigastus sundis ta madalamasse rolli, millega Eesti kaotas keskvälja ülaosas vajalikku Käidi kvaliteeti. Ent tuli kontrolliva poolkaitsja kohal toime silmapaistvalt. Luges hästi mängu, võitis palle ja sekkus olulistel momentidel. Kui vaja, siis vea hinnaga, kalkuleerides samal ajal kenasti riske. Oli väljaku südamikus vajalik mootor ning pakkus tõelist silmailu läbisööduga Martin Millerile.

Mattias Käit luges mängu hästi, võitis palle ja sekkus olulistel momentidel. Foto: Brit Maria Tael

Konstantin Vassiljev – 6. Kogenud kavala rebasena jättis ilmselt Ungaris omajagu kütust paaki, et mõisa peale mängus hirvena lipata. Läbis suuri vahemaid, pressis, oli osaline rünnakutes, teenis ja toimetas juhtvärava karistuslöögi. Oma 150. koondisematši pidanud kapten lisas Eesti mängu aimamatust. Kohtumise lõpus väsis sarnaselt ülejäänud meeskonnale, sest intensiivsus oli kõrge.

Martin Miller – 5. Oli liikuv ja töötas innukalt, aga midagi peale turvaliste lahenduste pakkuda ei suutnud. Mitmel korral trügisid Bundesliga kogemustega Austria poolkaitsjad ta julmalt ja konkreetselt olukordadest välja. Oli keskväljapalluri kohta liialt vähe mängus sees.

Sergei Zenjov – 6. Neljandal minutil magas Baumgartneri sööstu kasti täiesti maha ja see oleks võinud ohtlikult kätte maksta. Üldiselt paistis aga rünnakul olulise lülina silma, võites duelle nii õhus kui maal, suunates palle edasi ja säilitades neid. Sidus hästi rünnakuid ja andis olulise väravasöödu. Oli lähedal ka tabamusele, kui Sappineni passi järel jooksu pääses. 1:1 tabamuse eel tegi kehva puute, millest asi algas.

Sergei Zenjov oli lähedal ka tabamusele. Foto: Brit Maria Tael

Eesti parim Rauno Sappinen – 7. Värav ja veel milline! Demonstreeris head nina ja lõpetas selle julge ja efektse lahendusega. Pressis ees väsimatult, kuniks ühel hetkel loogiliselt ikkagi ära väsis ning siis oli vahetus juba vältimatu. Avapoolajal võttis Zenjovi eest Pika tsenderduse ära, aga teisel poolajal lükkas Zenjovi efektse kannasööduga jooksule. Duona töötas rünnak võimalusi arvestades hästi, sest keeruline oleks loota tippliigade pallurite vastu domineerimist.

Rocco Robert Shein, Henrik Ojamaa, Georgi Tunjov, Sten Reinkort – mängisid hinde teenimiseks liiga vähe.

SEOTUD LOOD
SEOTUD PILDID
6 kommentaari

Kristiaana7   •  
(94.246.250.***)
Tunjov tundub inviduaalselt väga hea. Kas ta ei sobitu meeskonda ,et talle niivähe mänguaeg antakse?.

Zenjov peab lõpetama need kannasöödud, ükski kohale ei jõua.
purgeenius   •  
(213.35.133.***)
Yks ju joudis kohale
thesiimpukk   •  
(94.246.251.***)
kahju, et vahetustega kaasnevat riski kardeti see mäng rohkem kui oli tahtmist austria õhtu ära rikkuda. Kuigi neist oleks võinud olla väga palju kasu. Nt reinkort koos ojamaaga ründesse, teniste paremale äärele kaitsesse peale peale poolajapausi ja ehk isegi shein varem milleri asemele.
ton666   •  
(213.35.139.***)
Natuke karmid hinded Heinale. Kui 5 p tuleb ainult sellest, et tõrje polnud piisavalt ääres, siis võiks ülejäänud kaitseliinilt kõigilt ka hindeid vähemalt 1-2 palli maha võtta, et lasti vabalt nii mitu korda lööma.
Nõme kui analüüs võtab ainult arvesse, siit tuli värav... jättes kõik need kohad tähelepanuta kus siin oleks värav olnud kui meil poleks nii metsikult õnne olnud.
M. V   •  
(85.253.193.***)
Kahjuks oli palju ebakindlust ja praaki seekord Heinalt.
Karvik   •  
(87.119.182.***)
Alati kaitsjad ja väravavaht kehvad kui kaotus. Aga ütleks, et ründajad jätsid 20 väravat löömata!!? Eii. Ründajad head kui võidetakse, kaitsjad kehvad kui kaotatakse

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK