Matikainen: Balti naabrid on meist võib-olla möödunud (1)

Kevadel madistas koondis hallis HJK-ga. Foto: Brit Maria Tael

Eesti naiste rahvuskoondis võõrustab 31. augustist kuni 2. septembrini Tallinnas Balti turniiri. Avapäeval minnakse vastamisi Leeduga, kaks päeva hiljem Lätiga.

Soomlasest peatreeneri Jarmo Matikaineni sõnul on oluline, et koondis saab üle pika aja jälle teiste rahvuskoondistega heidelda. "Viimased ametlikud mängud toimusid peaaegu viis kuud tagasi Türgi vastu. Vahepeal oleme pidanud treeningmänge Soome klubide vastu, ent maavõistlused erinevad kindlasti nendest kohtumistest," märkis Matikainen jalgpall.ee-le.

"Eelkõige loodame nende mängude abil koguda võimalikult palju informatsiooni mängijate ja meie hetkeolukorra kohta. Eelkõige on see vajalik selleks, et teada saada, millises seisus oleme ettevalmistusega järgmiseks valiktsükliks."

REKLAAM

Balti turniiri võitsid eestlannad viimati 2014. aastal, pärast seda on karika pea kohale tõstnud nii Läti kui Leedu. "Balti turniiri tulemused on hea näide sellest, kuidas naiste jalgpall areneb. Meil oli edumaa teiste Baltikumi riikide ees, kuid nüüd on nad meile järele jõudnud ja võib olla meist isegi möödunud," tunnistas Matikainen. "Samas ei ole jalgpallis midagi püsivat. Nende areng sunnib ka meid pingutama ja uuele tasemele tõusma."

"Olen jälginud kohalikke liigamänge, aga kuna hooaeg on olnud üsna auklik, siis ei ole täiesti selge, kuidas mängijad valmis on. Meie jaoks on oluline, et saame kasutada ametlikke mängupäevi, et saada häid vastasseise. Tahame iga mängu võita, aga tulemuste kõrval on tähtis nende kohtumiste abil ka saada informatsiooni mängijate ja võistkonna taseme kohta."

Koondis koguneb teisipäeval, 28. augustil. Esimene mäng toimub reedel, 31. augustil, kui kell 17.00 algavas kohtumises on vastaseks Leedu. Pühapäeval kohtutakse Lätiga, avavile kõlab kell 16.00 Leedu ja Läti lähevad omavahel vastamisi laupäeval, 1. septembril kell 16. Kõik mängud peetakse EJL-i TNTK staadionil.

1 kommentaar

Hm   •  
(82.131.75.***)
Soome on vägagi eespool, sellepärast Soomet ei kutsutagi, kuna eelmine kord kui nendega mängiti, saadi 6:0 pähe.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK