Matikainen: kümne aasta eest oli Wales seal, kus meie praegu. See vajab suuri otsuseid, aga usun, et võime sama saavutada (Õunpuu: kahju, et alustasime rabedalt) (0)

Eesti naiste koondise peatreener Jarmo Matikainen. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Eesti naiste koondise peatreener Jarmo Matikainen lausus pärast MM-valiksarjas Walesilt saadud 0:1 kaotust, et tulemus valmistab pettumust, võistkondlik esitus aga head meelt.

"Kui me kaotame, ei saa ma kunagi rahul olla. Rääkisime enne seda laagrit ja laagri ajal väga palju sellest, et tahame selget mentaliteeti – me ei lähe kaotama! Meil oli vastas kaks väga tugevat mängu ja kui neid koos võtta, siis on kaitsetöös palju head kaasa võtta. Aga kui laseme neljandal minutil standardolukorrast värava, siis see on täpselt see, mille ärahoidmiseks oleme vaeva näinud. Treenerid ja mängijad on kõik kindlasti selles väga pettunud," nentis Matikainen Soccernet.ee-le antud mängujärgses intervjuus.

Wales on Matikainenile ühtpidi tuttav, sest aastatel 2010-14 oli ta just tänase vastase juhendaja. Teisalt on tema sõnul sestsaadik palju muutunud. "Kui ma kümne aasta eest sinna läksin, oli kõik täiesti teistmoodi. Ütlesin oma mängijatele, et Wales oli kümme aastat tagasi seal, kus meie oleme nüüd. Kui teeme palju, kõvasti ja hästi tööd, võime samamoodi nii kaugele jõuda. Mängu ajal mõtled muidugi oma võistkonna aitamise peale, aga võistkonnas on veel mulle tuttavaid nägusid, kellega oli tore pärast lõpuvilet kohtuda. Veetsin Walesis väga head aastad, mul on seal palju sõpru," lausus soomlane. 

Mis Eesti ja Walesi vahelise klassivahe tekitab? "Nad on kõik profimängijad. Peaaegu kõik mängivad ühes Euroopa või isegi maailma tugevamas liigas, Inglismaa naiste superliigas. Või siis Inglismaa esiliigas. See on kindlasti väga suur asi, mis on Walesi jalgpalli muutnud. Tuleb teha suuri otsuseid ja väga palju tööd. Aga see on võimalik!" avaldas Matikainen lootust.

REKLAAM

Mida ta vähem kui kuu aja pärast saabuvalt järgmiselt koondiseaknalt loodab? "No esimene asi on see, et ... vastas on Prantsusmaa!" naeris Matikainen alagrupi soosikule viidates. "Ja siis jälle Wales. Ei lähe lihtsamaks. Peame jälle hoidma oma kaitsetööd nii heal tasemel nagu suudame. Ja kui saame palli, peame suutma seda veel paremini hoida. Esimesel poolajal nägime hästi, kui kiiresti Walesi pressing meile peale tuleb, kui taktikaline, tugev ja füüsiline ta on. Ning neil on igal positsioonil väga kiire ja tugev mängija. Peame veelgi parandama oma mängu kiirust – võib-olla mitte isegi ainult jooksukiirust, aga just tehnilist kiirust. Proovime hoida kaitsefaasis asjad korras ja siis veel paremini palli vallata," lubas soomlane.

Eesti kapten Kethy Õunpuu kahetses mängu algust, sest juba neljandal minutil õnnestus Walesil skoor avada. "Kui lõpuks 0:1 jääb, siis tulemus 0:0 oleks ju ikkagi olnud rahuldavam. Terve võistkond tegi küll kaitses kõik, mis võimalik – teadsime, et kaitsetöö on meie jaoks number üks. Aga algus oli veidi rabe. Ei saanud mängijaid hästi ära jagatud, oli kerge kaos. Sellest on küll kahju, et värav nii ruttu tuli. Samas see ei võtnud meilt motivatsiooni maha, see oli hea," leidis Õunpuu esitusest positiivseid külgi.

Wales ületas tema arvates Eestit eeskätt tänu sellele, et igapäevaselt tegutsetakse kõrgemal tasemel. "Tuleb veel tööd teha füüsilise vormi kallal. Me ei mängi nii tugevates liigades nagu koondisemängudes, see on paraku number üks. Peab seega tegema iseseisvalt rohkem tööd, et suudaksime ka vastasele peavalu valmistada," sõnas Õunpuu.

Väravalööja: teadsime, et Jarmo teeb meie elu keeruliseks

Mängu ainsa värava löönud ääreründaja Natasha Harding viitas Walesi ja Matikaineni vanale tutvusele, mille tõttu oodatigi Eestilt südi vastupanu. "Teadsime, et tuleb raske mäng. Tähtis oli lihtsalt võita! Vahet pole, kuidas. Valikmängud on alati keerulised, aga meil on kuus punkti tabelis, see on kõige olulisem. Kõik teadsid, et Jarmo teeb meie elu keeruliseks. Vahel võib soov palju väravaid lüüa sind kammitseda, aga tähtis, et kolm punkti tulid. Eneseusk on naiskonnal hea, oleme näljased, meil on kõva sisemine konkurents, aga samas ka ühtne võitlusvaim. Minu silmis pole selle naiskonna võimetel piire," leidis Walesi kogenud asekapten.

Külaliste peatreener Gemma Grainger sekundeeris Hardingile peaaegu samasisulise jutuga, tuues samuti välja asjaolu, et eelmisest mängust Kasahstaniga ja tänasest Eestiga oli ennekõike vaja võidupunkte. "Muidugi olen väga õnnelik. Enne koondiseakna algust seadsime eesmärgiks kaks võitu ja need ka saime. Õpime ja areneme iga mänguga, tänagi võinuks üht-teist paremini teha, aga võit oli tähtsaim. Tekitasime palju võimalusi, kontrollisime mängu. Kui vastane mängib nii nagu Eesti täna, võib see natuke närvi ajada, aga tegelikult tuleb neid tunnustada. Me peame ise oma töö ära tegema ja värava ees täpsemad olema, kui tahame rohkem väravaid lüüa," jagas Grainger kiitust nii omadele kui ka eestlannadele.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK