Mbappet taltsutanud Taani alistas Prantsusmaa, kuid poolfinaali uks jäi suletuks. Holland võitis Belgiat (0)

Kasper Dolbergi akrobaatilisest sirutusest sündis mängu avavärav. Foto: Scanpix / Liselotte Sabroe / Ritzau Scanpix / via REUTERS

UEFA Rahvuste liiga A-divisjoni 1. ja 4. alagrupis ning C-divisjoni 1. ja 3. alagrupis peeti põhihooaja viimased kohtumised. Taani võitis 2:0 Prantsusmaad, kuid poolfinaali pääsuks selleks ei piisanud. Poolfinaalidesse jõudsid Horvaatia ja Holland. Austria kukkus aste madalamale.

A-divisjoni 1. alagrupis Taani ja Prantsusmaa vaheline kohtumine püsis pingeliselt ja võimalustevaeselt, kuniks kätte jõudis 34. minut. Mikkel Damsgaardi madala tsenderduse realiseeris Kasper Dolberg ning viis taanlased juhtima. Avavärava järel vajus initsiatiiv taanlastele ning juba 39. minutil duubeldas eduseisu Andreas Skov Olsen.

Teisel poolajal tahtsid oma sõna sekka öelda ka prantslased, eesotsas Kylian Mbappega, kuid taanlaste väravavahti Kasper Schmeichelit üle mängida ei suudetud. Taanlastele teenitud 2:0 võit. Täna hiilgavalt esinenud Schmeicheli arvele kogunes lausa seitse tõrjet, neist neli tuli kastist sooritatud löökidest. Lisaks sellele säras väravavaht suurepärase sööduoskusega. SofaScore hindas taanlase tegutsemist 10-palli skaalal 8,8 punktiga.

Sama alagrupi teises kohtumises võõrustas Austria Horvaatiat. Külalised asusid 6. minutil Luka Modrici väravast juhtima, kuid kolm minutit hiljem viigistas mängu Christoph Baumgartner. Algul paistis, et väravaid hakkab lendama, aga ei. Kraanid keerati kinni kuni 69. minutini, mil Marko Livaja tabamusest pääsesid taaskord horvaadid juhtima. 72. minutil skooris Dejan Lovren. Lõppskooriks 3:1 Horvaatiale.

A-divisjoni 1. alagrupi võitis Horvaatia, edestades teisel kohal lõpetanud Taanit ühe punktiga. Väljakukkumise äärel olnud Prantsusmaad inglaste saatus ei tabanud. Säilitati koht Rahvuste liiga eliidis, samas Austria kukkus aste madalamale, B-divisjoni.

A-divisjoni 4. alagrupis võidutsesid Holland ja Poola. Holland alistas põnevuskohtumises 1:0 Belgia. Mängu ainus värav sündis 73. minutil nurgalöögist. Cody Gakpo toimetas nahkkera kasti, kust Virgil van Dijk skooris peaga. Tänase võiduga kindlustas Holland pääsu Rahvuste liiga poolfinaalidesse, Belgia on sunnitud leppima alagrupi teise kohaga.

Poola ja Walesi vahelises kohtumises oli kaalul kõrgklassi püsimajäämine. Poolale oleks piisanud ka viigist, aga võeti võitluslik 1:0 võit. Võiduvärav sündis 58. minutil. Voolava söödumängu tulemusena jõudis pall väravaesisele, kust Karol Swiderski paigutas mänguvahendi kindlalt alla nurka. Walesil õnnestus kuue alagrupimänguga teenida kõigest üks viik Belgiaga, ülejäänud mängud kaotati, seega järgmine hooaeg veedetakse B-divisjonis.

Täna toimunud C-divisjoni 1. alagrupi kohtumistes võidutsesid Luksemburg, kes alistas 89. minuti Gerson Rodriguesi väravast 1:0 Leedu, ja Fääri saared, olles 2:1 parem Türgist. Türklaste jaoks tänane mäng midagi ei tähendanud, sest edasipääs B-divisjoni oli juba kindlustatud. Samamoodi ei mänginud mingit rolli ka Luksemburgi ja Leedu vaheline kohtumine, sest Leedu kukkumine mudaliigasse oli samuti kindel.

C-divisjoni 3. alagrupis alistas Aserbaidžaan 3:0 Kasahstani, Slovakkia ja Valgevene mängisid 1:1 viiki. Viimase mängu juures on huvitav asjaolu, et matš peeti Serbias, sest Slovakkia võimud ei lubanud valgevenelastel riiki siseneda. Täna kaotanud Kasashstani jaoks see midagi ei tähendanud, sest edasipääs aste kõrgemale oli juba kindel. Sarnaselt Leedule oli  ka Valgevene saatus teada enne viimast vooru – uuel hooajal saavad särgid mudaseks.

Vaata veel üht suurt vastasseisu Inglismaa ja Saksamaa vahel juba homme Viaplayst!