Meinhard kirjutas end ajalooraamatutesse, Jürgens võitis Kivilat (1)

Alex Meinhard: Foto: Tulsa Men's Soccer Twitter

Võõrsil mängivate eestlaste nädalavahetus oli viigirikas. Võidupunktid teenisid USA-s mängiv Alex Meinhard ja Milano Interi U19 meeskonda kuuluv Oliver Jürgens.

USA-s palliv Alex Meinhard näitas Tulsa 5:0 võidumängus jätkuvat head hoogu, lüües Memphise võrku 4 väravat. Individuaalselt head mängu näidanud Meinhardist sai ühtlasi NCAA neljas mängija, kes on ühes mängus saanud kirja neli tabamust. Kokku sooritas Meinhard 9 pealelööki, olles selgelt meeskonna silmapaistvaim lüli.

Video neljandast väravast, mille Meinhard saatis väravasse penaltipunktilt:

Bulgaaria kõrgliigas mängiva Karol Metsa koduklubi Sofia CSKA leppis 12. vooru kohtumises PFC Beroega väravateta viiki. Mets kuulus põhikoosseisu ning teenis 90 mänguminutit. Sofia CSKA on teeninud 9 mänguga 23 punkti ning paikneb teisel tabelireal, jäädes liidripositsioonil olevast  PFC Ludogoretzist maha ühe punktiga.

Laupäeval toimunud vastasseis Milano Interi ja Verona U19 meeskondade vahel lõppes Oliver Jürgensi koduklubi 3:0 võiduga.  Esimesel poolajal ei suutnud Inter oma paremust näidata ning Kaur Kivilat väravasuul üle mängida. Viigiseisul lõppenud avapoolaja järel vahetati Jürgens välja, Kivila teenis täismängu. Samas voorus jälgis Martin Vetkal pingilt, kuidas AS Roma U19 mängis Empoli eakaaslastega 2:2 viiki.

Jürgensiga Inter paikneb 18-meeskonnalises konkurentsis viiendal kohal, olles teeninud 11 punkti. Esikohal paiknevast Vetkali koduklubist AS Romast jäädakse maha 3 silmaga. Verona paikneb koos Kivilaga nelja punktiga tabeli viimasel real.

Itaalias leiba teeniv Georgi Tunjov kuulus Carrarese ja Entella kohtumises põhikoosseisu ning sai kirja 90 minutit. Serie C B-alagrupi tabeli keskmike sekka kuuluvad meeskonnad leppisid 1:1 viiki. Tunjovi koduklubi Carrarese saagiks on seni 15 punkti ning tasuks hetkel 10. koht.

Mattias Käidi klubi Bodö/Glimt kaotas 9. tabelireal paiknevale Strömsgodsetile punkte. 13. minutil juhtima läinud Norra kõrgliiga tabeli liider ei suutnud eduseisu hoida ning 75. minutil lõi külalismeeskond viigivärava. Mattias Käit koosseisu ei kuulunud. Bodö/Glimti lähim jälitaja Molde jääb maha vaid punktiga, kellega kohtutakse kolmapäeval.