Meistrite liiga klubid tahavad mänge viia Euroopast välja? (0)

Eelmisel hooajal triumfeeris UEFA Meistrite liigas Real Madrid, alistades finaalis 1:0 Liverpooli. Foto / Scanpix / Mateusz Porzucek / Newspix via ZUMA Press

Euroopa Klubide Liidu kõrgklass otsib erinevaid viise Meistrite liiga edendamiseks. Sealhulgas ei välistata osade kohtumiste pidamist väljaspool Euroopat.

Käimasoleval nädalal avalikustas spordiväljaanne The Athletic, et Meistrite liiga klubid on avatud võimalusele pidada kohtumisi USA-s, Hiinas ja Lähis-Idas.

UEFA president Aleksander Ceferin laitis selle mõtte maha. Samas Euroopa Klubide Liidu president Nasser Al-Khelaifi sõnul on klubidel õigus otsida kasvamiseks uusi võimalusi.

"Me ei leppinud midagi kokku," ütles Al-Khelaifi. "Me soovime leida erinevaid mõtteid turniiri arendamiseks ja kasvatamiseks, meil on õigus seda teha. Miks mitte vaadata kõiki võimalusi ning kaaluda, kas neil on jumet?"

REKLAAM

Euroopa Klubide Liidu (ECA) üldkogu istungi järgsel pressikonverentsil väitis Amsterdami Ajaxi tegevdirektor Edwin van der Sar, et regioonisiseste mängude pidamine antud alast väljaspool pole uus nähtus, tuues esile Itaalia superkarika finaali, mida on peetud nii Kataris, Hiinas kui ka Saudi Araabias.

Lisaks tavapärasele ECA juhatusele, kaasati Türgis peetud istungisse ka Vormel 1-e esindajad, kes suutsid F1-e sarjale lisatähelepanu tuua läbi Netflixi dok-sarja "Drive to Survive".

Arvatakse, et esimeseks sammuks mängude globaliseerimisel võiks olla iga-aastase Euroopa Superkarika viimine Ameerika Ühendriikidesse. See samm ei vajaks kooskõlastamist FIFA-ga, kuna tegemist on hooajaeelse mänguga.

"Me ei hakka sellele aega raiskama"

Nagu viimasel ajal tavaks on saanud, siis istung peeti ka seekord Real Madridi, Barcelona ja Juventuse esindajateta. Klubid eemaldusid Euroopa Klubide Liidust 2021. aastal, kui asutati sihtasutus Euroopa Superliiga. 

Van der Sari arvates oleks tore, kui kolm suurklubi taasliituks ECA-ga, aga PSG president Al-Khelafi vastus jäi kidakeelseks: "Me tegutseme jätkuvalt nendeta. Nad on oodatud tagasi, kuid me ei hakka sellele aega raiskama. Meie liigume edasi ja keskendume sellele, mis on parim meie klubidele. Nemad las teevad, mida tahavad. Teame, et Superliigat pole olemas ega saagi kunagi reaalsuseks."

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK